Parametry:
- Pojemność
- 250ml
- Zwierzę
- Kot
Pies
Preparaty na stawy dla psa to niezbędne wsparcie zwłaszcza u szczeniąt ras dużych i olbrzymich. To również świetne uzupełnienie diety psów aktywnych fizyczne oraz seniorów cierpiących na choroby kości i stawów. Poznaj różne rodzaje preparatów na stawy dla psa dostępnych na rynku i wybierz preparat idealny dla swojego brytana.
Każdy szczeniak do prawidłowego funkcjonowania wymaga dostarczenia witamin m.in. A, D3, B czy C. To składniki wpływające na przemiany metaboliczne, odporność oraz kondycję skóry i sierści młodego psa. W trakcie intensywnego rozwoju szczenięta potrzebują też składników wspierających zdrowy rozwój ich kości i stawów. To ważne szczególnie u szczeniąt ras dużych i olbrzymich takich jak Cane Corso, Berneński pies pasterski czy Bokser. Jeśli nie zadbasz o jak najlepszą kondycję stawów takiego psiaka, możesz narazić go na młodzieńcze zapalenie kości (znane też jako eozynofilowe zapalenie kości) czy dysplazję stawu łokciowego, a w konsekwencji do choroby zwyrodnieniowej stawów, a nawet krzywicy.
Szczenięta ras miniaturowych i małych, np. Buldog francuski, Mops czy West Highland White Terrier są z kolei narażone na chorobę Legg-Perthesa, która polega na martwicy głowy kości udowej. Choroby kości i stawów w wieku szczenięcym często prowadzą do nieodwracalnych uszkodzeń i deformacji układu ruchu psiaka. Pupil może mieć przez to ogromne problemy z bieganiem i chodzeniem! W efekcie grozi mu otyłość, problemy z wymianą zębów, uszkodzenia szkliwa i wiele innych, przykrych konsekwencji. Więcej na temat tego, jak dbać o zęby pupila, przeczytasz na naszym blogu poradnikowym.
By zapobiec chorobom i dolegliwościom bólowym stawów, podawaj psiakowi witaminy dla psów na stawy i kości np. z witaminą D, A, E, K, wapniem i fosforem w składzie. Preparat wspomagający prawidłowy rozwój kości, stawów i chrząstek powinien też zawierać glukozaminę i chondroitynę, która regeneruje chrząstkę stawową i poprawia jej elastyczność. Dobrym składnikiem na stany zapalne stawów u szczeniaka są też suplementy z kwasem hialuronowym, który zwiększa przenikanie substancji odżywczych do organizmu oraz z witaminą C, w naturalny sposób wspomagającą wytwarzanie kolagenu — składnika niezbędnego do prawidłowej pracy stawów u psa.
Problem z niedoborem chrząstki stawowej oraz zaburzenia syntezy kolagenu mogą mieć też dorosłe brytany w sile wieku. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim psów dorosłych po przebytych kontuzjach czy osobników w okresie rekonwalescencji, zwłaszcza po zabiegach ortopedycznych czy chirurgicznych i długich chorobach. Zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia stawów, choroby dysku międzykręgowego i osteoporoza to z kolei najczęstsze choroby kości i stawów, dotykające psich seniorów.
Glukozamina — Zwiększa ilość mazi w torebce stawowej, łagodzi ból, ułatwia ruch oraz regeneruje chrząstkę stawową.
Chondroityna — Wspomaga odbudowę chrząstek stawowych i minimalizuje tarcie między poruszającymi się elementami stawów.
Kwas hialuronowy — Kluczowy składnik mazi stawowej, poprawia elastyczność stawów i zwiększa sprawność ruchową.
Hydrolizowany kolagen — Istotne białko w kontekście budowy chrząstek, ścięgien i więzadeł. Poprawia elastyczność stawów oraz zmniejsza dolegliwości bólowe.
MSM (Organiczny związek siarki) - Przyspiesza regenerację uszkodzonych stawów, działa przeciwzapalnie i łagodzi ból.
Witamina C — Naturalny przeciwutleniacz, niezbędny do syntezy kolagenu i zapobiegający jego degradacji.
Dzika róża — Działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco, chroni chrząstkę i poprawia mobilność w stawach.
Czarci pazur — Roślina o silnych właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwreumatycznych.
Małże nowozelandzkie (Perna canaliculus) - Źródło glikozaminoglikanów, czyli budulca chrząstek i płynów stawowych.
Problemy z kośćmi, stawami i chrząstką stawową utrudniają psu poruszanie się i prowadzą do dotkliwych, przewlekłych dolegliwości bólowych. By psiak nie cierpiał, do jego diety warto włączyć suplementy ze składnikami zmniejszającymi ból oraz obrzęk mięśni, stawów i kości pupila.
O tym, jakie suplementy na stawy dla psa są dobre przeczytasz więcej na naszym blogu.
Najlepszy preparat uzupełniający przeciwko bólowi kości i stawów dla psów starszych, dorosłych i szczeniąt może zawierać np. Ekstrakt z żywicy Boswellia serrata. Kwasy bosweliowe obecne w ekstrakcie z żywicy Boswellia serrata redukują stany zapalne, przez co zmniejszają ból i obrzęk w okolicy stawów oraz ułatwiają psiakowi poruszanie się. Podobne działanie wykazuje m.in. siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, ekstrakt z czarciego pazura, ekstrakt owocu dzikiej róży, MSM, mangan, kwas hialuronowy oraz małża nowozelandzka. Małża nowozelandzka (z łac. Perna Canaliculus) jest bogata w glukozaminoglikany (GAG), kwasy tłuszczowe Omega-3, aminokwasy, kwas krzemowy, substancje mineralne, witaminy E, C, A, D1, D3, B1, B2, B6, B12 oraz pierwiastki takie jak wapń, jod, żelazo, fosfor czy potas. Należy do grupy substancji określanych jako glukozaminoglikany (w skrócie GAG). Grupa tych substancji stanowi składnik budulcowy chrząstki międzykostnej i płynów stawowych. Oprócz tego, że małża nowozelandzka dba o kondycję stawów, poprawia też stan skóry i sierści psa.
Wielu właścicieli psów zastanawia się, jak wzmocnić stawy psa? Na to pytanie nie istnieje jedna prosta odpowiedź. Psa cierpiącego na zapalenie stawów czy kości z pewnością powinieneś/-aś przebadać w gabinecie weterynarii. Po zdiagnozowaniu jednostki chorobowej pupilowi podawaj zalecone przez lekarza weterynarii leki przeciwbólowe. W trakcie farmakoterapii regularnie odwiedzaj z psem weterynarza. Uważnie kontroluj jego sposób chodzenia, ewentualne podejrzane zachowania oraz zmiany wagi. Zadbaj też o dietę, która wzmacnia psie stawy i hamuje stany zapalne. W tym celu psu podawaj karmę dopasowaną do jego wieku i dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Dobrze, by podawane psiakowi posiłki składały się z chudego mięsa — źródła łatwo przyswajalnego białka. Oprócz tego, polecamy serwować mu miękkie kości albo gotowany szpik — źródło glukozaminy i chondroityny.
W trosce o kondycję stawów psa nie przekarmiaj pupila! Ilość przysmaków i przekąsek treningowych ogranicz do minimum! Zadbaj też o zdrową porcję ruchu. W tym celu wydłuż codzienne spacery z pupilem. Może zaczniesz trenować z nim jakiś sport albo w ramach szkolenia nauczysz go nowych komend lub zabaw?
Przeczytaj artykuł: Szkolenie psów — co trzeba o nim wiedzieć?
Większość psiaków uwielbia np. aportowanie, tropienie czy Noseworking, czyli odnajdywanie źródła konkretnego, ukrytego zapachu. Jeśli choroba stawów psa przybrała intensywniejszy obrót, przemyśl koniecznie zapisanie go na rehabilitację. Laseroterapia, terapia manualna, kinezyterapia czy hydroterapia to przykładowe metody pracy zoofizjoterapeuty z psem cierpiącym na zwyrodnienia stawów łokciowych, czy dysplazję stawów biodrowych.
Na koniec zmień nawyki pupila i dostosuj otoczenie do jego aktualnych możliwości. Możesz np. kupić mu ortopedyczne legowisko, które zapewni odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i stawów albo zapewnić pupilowi łatwiejszy dostęp do miski z karmą i wodą. Jesteśmy pewni, że psiak będzie Ci za to ogromnie wdzięczny!
Kontakty z opiekunami zwierząt i doświadczenie własne nauczyły nas, jak kluczowe dla szczęścia i zdrowia psiaków jest prawidłowe funkcjonowanie stawów. Dlatego w sklepie internetowym Zoo24 przygotowaliśmy suplementy na stawy dla psa, idealne w okresie intensywnego wzrostu szczeniąt oraz w toku życia dorosłych i starszych brytanów. Wśród nich są skuteczne suplementy diety, tabletki, przysmaki i oleje marki Petstory, które odżywiają oraz chronią ścięgna, więzadła, a także stawy pupila. Oprócz tego, poprawiają mobilność psiaka, a dzięki działaniu przeciwzapalnemu, uśmierzają bóle stawów oraz zwiększają ilość mazi w torebce stawowej.
Suplementy na stawy dla psa dostępne w naszej ofercie są dobrym rozwiązaniem w okresie wzrostu psiaka, które możesz podawać pupilowi już od najmłodszych lat. Działają nie tylko leczniczo, ale też profilaktycznie — są doskonałe do stosowania nie tylko w przypadku psów sportowych, seniorów czy brytanów genetycznie narażonych na choroby stawów, ale również dla całkowicie zdrowych psiaków! Też uważasz, że każdy właściciel powinien zatroszczyć się o zdrowie stawów swojego podopiecznego? Doceniamy taką postawę i trzymamy kciuki za to, byś wybrał/-a najlepszy suplement na stawy dla swojego psiaka!
Zobacz również:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Lista życzeń
WróćWróćMusisz się zalogować
Zaloguj się
Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.
Zaloguj sięJesteś pierwszy raz? Zarejestruj się i dołącz do programu lojalnościowego. Dowiedz się co zyskasz