×

Podróż z psem

Weekend za miastem, wakacje czy ferie zimowe… wyjazd z czworonożnym przyjacielem to ekscytujące doświadczenie, wymagające jednak starannego zaplanowania oraz zapewnienia psu komfortu i bezpieczeństwa podczas podróży. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na krótki 2-3-dniowy wypad, czy na dłuższą eskapadę, do plecaka lub torby podróżnej powinieneś spakować niezbędny psi ekwipunek. Sprawdź, bez których akcesoriów dla psa lepiej nie wychodzić z domu!

Zrób listę rzeczy, które zabrać wyjazd

By o niczym nie zapomnieć, kilka dni przed wyjazdem sporządź listę najpotrzebniejszych akcesoriów podróżnych dla psa. Następnie dokładnie zweryfikuj swoją check listę: sprawdź, które z zapisanych na kartce pozycji posiadasz, a które powinieneś dokupić. 

W wyprawce psiego podróżnika uwzględnij: 

Wygodny transporter do pociągu, auta lub samolotu

Planujesz podróż pociągiem z psem? A może zdecydowałeś się przetransportować psiaka samolotem lub własnym autem? Niezależnie jaki środek komunikacji wybrałeś, bezpieczeństwo podczas wojaży zapewni zwierzęciu transporter. Niezwykle istotne jest dobranie transporterki do gabarytów czworonoga. Za optymalne rozmiarowo uznaje się transportery niekrępujące ruchów psa, w których psi podróżnik może się swobodnie rozciągnąć, wstać i obrócić. 

Ważne! By nie narazić psa na bolesne stłuczenia, transporter nie powinien być również zbyt duży. W przypadku małych i średnich ras psów typu york, shih tzu czy jamnik idealnie sprawdzi się transporter samochodowy dla psa marki PetStory o wielkości 40x32x25 cm. Wyposażony w duże otwory wentylacyjne, zapewni zwierzakowi stały dostęp świeżego powietrza, a po złożeniu nie zajmie wiele miejsca na fotelu samochodowym czy w bagażniku. 

Bezpieczną podróż samolotem z psem większych rozmiarów zagwarantuje transporter o wymiarach około 70×80×100 cm. Akcesorium tego typu zapewni również stabilność podczas jazdy autem, autokarem czy pociągiem. W klatce tego typu może wygodnie przemieszczać się nawet owczarek niemiecki! 

Transporter dla psa na rower

Z małym lub średnim psem można też podróżować rowerem. Oprócz sakiew na jedzenie, napoje, ubrania czy dokumenty, do jego ramy warto przymocować transporter dla psa na rower. Torby tego typu najczęściej są wykonane z wytrzymałego i odpornego na zabrudzenia poliestru albo innego tworzywa sztucznego. By zapewnić psu właściwą cyrkulację powietrza, transorterki rowerowe wyposażone są w specjalne otwory wentylacyjne. Perforacje tego typu posiada, chociażby transporter dla psa na rower marki PetStory. Wyłożona miękkim materiałem transporterka na szelkach zapewni psu stabilność i ochronę podczas pokonywania trasy na dwóch kółkach. 

Mata samochodowa oraz pasy bezpieczeństwa

Podczas nagłego hamowania w trakcie jazdy samochodem pies może wypaść z auta przez szybę lub wypaść z fotela na podłogę czy fotel kierowcy. Grozi to poważnym wypadkiem! Ryzyko urazów psa w samochodzie zmniejszą szelki lub pasy bezpieczeństwa, które wepniesz wygodnie np. do szelek psiaka oraz pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Szelki wyposażone w amortyzator zredukują siłę szarpnięć podczas nagłych manewrów autem. W zależności od wielkości psa, na rynku dostępne są szelki w różnych szerokościach. Węższe, np. 2-centymetrowe sprawdzą się w przypadku psów o wadze poniżej 15 kg, a szersze - 2,5 czy 3-centymetrowe, zwiększą stabilność czworonoga o wadze powyżej 15 kg.

Wnętrze auta przed wilgocią, sierścią i zabrudzeniami ochroni mata samochodowa. Matę tego typu możesz założyć na fotel kierowcy albo sąsiednie lub tylne siedzenia. Wybierając pokrowiec ochronny, zwróć uwagę, by jego wymiar umożliwiał zwierzęciu wygodne położenie się i wypoczynek. Na podróż w miesiącach letnich możesz wybrać matę dwustronną, z hydrofobową powierzchnią o charakterystycznym, srebrnym kolorze. Jeśli zależy Ci na dokładnej ochronie auta przed sierścią, błotem czy kurzem, wybierz pokrowiec samochodowy dla psa zamkiem oraz elementami materiału, które skutecznie chronią przed zanieczyszczeniami drzwi, boczną krawędź fotela, a nawet zagłówki. 

Smacznego! Czyli zestaw do karmienia psa podczas podróży

Czeka Cię dłuższa podróż pociągiem z psem? A może Wasz samolot ma opóźnienie? By nie doprowadzić do przegłodzenia psiaka, na stacji kolejowej czy lotnisku znajdź spokojne miejsce, w którym nakarmisz czworonoga. Jeśli psiak źle znosi podróż, najbezpieczniej zaserwować mu suchą karmę lub suszone przekąski o smaku znanym i lubianym przez pupila. 

Przykładem pełnowartościowego przysmaku dla psiego podróżnika są Dr Seidel przysmaki dla psa z łagodzącym mdłości i zapobiegającym wymiotom imbirem oraz tryptofanem — prekursorem serotoniny, zmniejszającym napięcie mięśniowe i podatność zwierzęcia na stres. 

Przekąski podróżne możesz serwować w wielu sytuacjach: by odwrócić uwagę psa, uspokoić go albo nagradzać za spokojne leżenie czy siedzenie. Suszone przysmaki mogą okazać się również niezastąpione w sytuacji kryzysowej, np. podczas napadu lęku u zwierzaka.

Suchą karmę czy smaczki najwygodniej podać psu w turystycznej misce, która po złożeniu zajmie minimum miejsca w plecaku czy torbie podróżnej. Wodę dla psa, bez ryzyka wycieków czy zalania bagażu, przewieziesz bezpiecznie w bidonie turystycznym. Spośród akcesoriów tego typu na szczególną uwagę zasługuje miska turystyczna dla psa marki PetStory o pojemności 500 ml. Bidon dla psa z funkcjonalnym paskiem przymocujesz bez problemu do plecaka czy torby turystycznej. 

Podróż z psem — czego jeszcze potrzebuję?

Jak już wspomnieliśmy, w podróży nietrudno o wypadek. Z tej racji na wyjazd warto zabrać ze sobą również apteczkę pierwszej pomocy dla psa, wyposażoną w leki uspokajające, gazę, chusteczki antyseptyczne, pęsetę, zestaw do usuwania kleszczy czy przypisane psu przez weterynarza lekarstwa. Podczas wyprawy w zakątki globu, w których panują skrajne temperatury, psiakowi może przydać się również okrycie wierzchnie: ocieplana kamizelka, płaszcz przeciwdeszczowy z kapturem albo kamizelka chłodząca. Otoczony opiekuńczym wsparciem właściciela, odpowiednio zabezpieczony pies z pewnością odczuje szczęście z podróży i nabierze ochoty na kolejne wojaże!Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 12

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się