×

Zabawki na przysmaki dla psa

Zabawki dla psa na przysmaki

Zabawki na smakołyki dla psa uspokoją Twojego pupila w stresującej sytuacji i umilą mu czas spędzany w samotności. To świetna opcja dla zestresowanych dorosłych psów, pełnych energii szczeniąt oraz ciekawych nowości, psich seniorów. Poznaj rodzaje zabawek na przysmaki dla psa i wybierz tą, która przykuje uwagę Twojego pupila. 

Zabawka na przysmaki dla psa — co to?

Zabawki dla psa na przysmaki to akcesoria stworzone z myślą, by dostarczyć psu rozrywki i jednocześnie nagradzać go przepysznymi smaczkami. Mają zazwyczaj specjalne rowki, otwory lub inne przestrzenie, które możesz wypełnić ulubionymi smaczkami pupila: ciastkami, kiełbaskami, mięsnymi paskami czy batonami dla psów. Przysmaki mają zachęcić psa do interakcji i bardziej zaangażować go w zabawę oraz wykonywanie ćwiczeń umysłowych czy fizycznych. 

Zabawka na smakołyki dla psa — różne kształty, struktury, materiały i kolory

Lubisz codzienną zabawę lub brainwork ze swoim psiakiem? W tym celu możesz wykorzystać różne zabawki na smakołyki dla psa. Sklepy zoologiczne oferują przysmaki dla psa w różnych kształtach.

Jeśli chodzi o kolor, najbardziej pożądane barwy zabawek na przysmaki dla psa to odcienie najlepiej widzialne przez psi wzrok. Zaliczamy do nich m.in. niebieski, zielony i żółty. Idąc tym tropem, zabawki na smakołyki dla psów wykonane są często z połączeń tych kolorów lub mixu innych, zdecydowanych, kontrastowych barw.

Rodzaje zabawek na przysmaki dla psa — jak wybrać odpowiedni

Ze względu na przeznaczenie i wygląd, w kategorii Zabawki na przysmaki dla psa możemy znaleźć m.in. miski spowalniające jedzenie, maty do wylizywania, maty węchowe czy kongo do ukrywania jedzenia. Miski z przegrodami w postaci labiryntów, które spowalniają jedzenie polecane są szczególnie psim łakomczuchom, które mają tendencję do łapczywego spożywania pokarmu bez odpowiedniego żucia i gryzienia treści pokarmowych. Z kolei mata węchowa wymusza na psie wyszukanie jedzenia. Przez to zmniejsza ryzyko zadławienia się szybko połykanym pożywieniem lub połknięcia na raz zbyt dużej porcji pokarmu. 

Wydłużenie czasu spożywania posiłku wpływa pozytywnie na funkcje trawienne organizmu psiaka i redukuje ryzyko wystąpienia otyłości. Hitem wśród zabawek na przysmaki dla psa są maty do lizania (tzw. lick maty). W wydrążonych rowkach w macie możesz rozsmarować np. pastę orzechową, mięsny pasztet, jogurt czy mus owocowy. Spokojne wylizywanie pasty uspokoi i zrelaksuje psa. To opcja polecana szczególnie właścicielom niepewnych siebie psiaków lub brytanów cierpiących na lęk separacyjny.  Podobne działanie wyciszające zmysły psa ma mata węchowa. Najczęściej to podkład, do którego przymocowane są skrawki materiału, między które chowa się jedzenie: suchą karmę, niewielkie, miękkie przysmaki dla psa (w przypadku szczeniaka lub psiego seniora) albo drobne, hipoalergiczne przysmaki dla psa (idealne m.in. dla psich alergików). Tropienie smaczków męczy psa intelektualnie, a po czasie daje poczucie odprężenia. 

Pastą lub smaczkami możesz też wypełnić węża na przysmaki dla psa. To świetny gadżet dla psiaka uwielbiającego polowania na drobne gady czy gryzonie. Zabawka tego typu wykonana jest najczęściej z termoplastycznej gumy, ułatwiającej chwytanie jej zębami. Kolejny typ zabawki na przysmaki dla psa to piłka na smaczki. Ciekawym rodzajem takiej piłki jest kong. To zabawka wyciszająca produkowana od lat 70. XX wieku, wywodząca się z USA. Klasyczne kongo posiada dwa otwory: mniejszy na górze i większy na spodzie. Przez większy otwór możesz włożyć mokrą karmę, niewielkie naturalne przysmaki oraz różne pasty. Przez mniejszy otwór uwalniane będą natomiast kuszące substancje zapachowe, zachęcające psiaka do interakcji z zabawką. W niektórych kongach o wydłużonym kształcie zmieszczą się nawet dental sticksy czyli przysmaki dentystyczne albo suszone przysmaki dla psa.

Dlaczego warto używać zabawek na przysmaki dla psa?

Dzięki zabawkom na smakołyki dla psów możesz zaspokoić atawistyczne instynkty Twojego psa, takie jak żądza polowania czy naturalna potrzeba ruchu. Ponadto, przez oddziaływanie na zmysł węchu, wzroku i smaku, zabawki na smakołyki dla psa pobudzają jego umysł. To nie tylko frajda, ale też doskonała forma treningu umysłowego! Zabawki interaktywne i edukacyjne przyczyniają się również do rozwoju funkcji poznawczych szczeniąt oraz do podtrzymania tych funkcji u dorosłych brytanów i psich seniorów.

Dostarczanie odpowiedniej dawki zajęcia i rozrywki jest kluczowe również dla zdrowia psychicznego pupila. To efektywne narzędzie do walki ze stresem i lękiem separacyjnym. Ponadto interaktywne zabawki na przysmaki odgrywają istotną rolę w rozwijaniu umiejętności społecznych u szczeniąt. Uczą współpracy oraz rozwiązywania konfliktów, zwiększając szansę na zdrową relację z innymi zwierzętami oraz z opiekunem. Kongo, piłka na smaczki czy wąż na przysmaki pozwala psu rozładować napięcie, chroniąc Twoje meble i inne sprzęty w domu przed zniszczeniem. Ponadto regularne korzystanie z zabawek interaktywnych pozwala kształtować pozytywne cechy, przydatne w życiu codziennym psa, takie jak koncentracja, cierpliwość czy samodyscyplina. 

Najlepsze zabawki na przysmaki dla psa w sklepie zoologicznym online Zoo24

Dbając o komfort codziennego życia psiaka, w sklepie zoologicznym online Zoo24 proponujemy zabawki dla psa na przysmaki w atrakcyjnych dla zwierząt formach. Atencję pupila z pewnością przykują ich żywe kolory oraz zakamarki, idealne do schowania ulubionych przysmaków brytana. W trosce o zdrowie psa oferowane przez nas zabawki na przysmaki wykonano z materiałów bezpiecznych dla zdrowia zwierzęcia, które mogą wchodzić w kontakt z żywnością. Atestowane produkty są stworzone do gryzienia, żucia, trącania łapką, rzucania, kopania… czego tylko psia dusza zapragnie! Najlepsze zabawki na przysmaki dla psa z hurtowni zoologicznej Zoo24 zapewnią psu długą zabawę, stymulację umysłową i solidną porcję ruchu, niezależnie od pogody na zewnątrz. Dzięki nim będziesz mógł bez wyrzutów sumienia wyjść z domu na dłużej, a po powrocie — napełnić zabawkę kolejną porcją przepysznych smaczków. Piłka, wąż czy mata do lizania: mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Ci wybór zabawki, która zaciekawi Twojego pupila na długo!

Zobacz również:

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 15

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się