DO 3% ZWROTU W PROGRAMIE LOJALNOŚCIOWYM

DARMOWA DOSTAWA OD 95zł

PREZENT DO WYBRANYCH PRODUKTÓW

×
  • Ubezpieczenie psa

Cena 1,00 zł
Więcej
W magazynie
Cena 109,90 zł
Więcej
W magazynie
BESTSELLER
Cena 97,90 zł
Więcej
W magazynie
Cena 198,96 zł
Więcej
W magazynie
BESTSELLER
Cena 148,90 zł
Więcej
W magazynie
BESTSELLER
Cena 287,90 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery

Cane Corso

- Kategorie : Psy , Rasy psów

Cane Corso

Jaki jest Cane Corso?

Niezależny, opanowany, świetny stróż i doskonały towarzysz. Cane Corso Italiano wywodzi się z południowych Włoch. Psy tej rasy należą do niezwykle odważnych oraz są bardzo wytrwałe i spostrzegawcze.

Jeśli zależy Tobie na psie lojalnym i zrównoważonym, to Cane Corso będzie doskonałym wyborem. Ta rasa psów nie należy do szczególnie wylewnych w okazywaniu uczuć, ale swojego właściciela darzy niezwykłą sympatią oraz ogromnym szacunkiem. Idealnie sprawdzi się jako towarzysz aktywnego opiekuna, który zapewni mu dużą przestrzeń do życia.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup szczeniaka tej rasy, zapoznaj się z jej charakterystyką. Z uwagi na spore rozmiary i dużą siłę, zdecydowanie nie jest to pies odpowiedni dla początkujących opiekunów.

Podstawowe informacje

Cane Corso to potężny i silny pies. Dorosłe samce osiągają wagę od 45 do maksymalnie 50 kilogramów. Przeciętna wysokość psa rasy Cane Corso to 64 do 68 centymetrów w kłębie. Samice natomiast nie są o wiele mniejsze. Waga dojrzałej przedstawicielki tej rasy może sięgać od 40 do 45 kilogramów. Natomiast wysokość od 60 do 64 centymetrów. Średnia długość życia psów tej rasy to 10 do 12 lat.

Cane Corso - opis rasy i jej wygląd

Cane Corso rasa

Cane Corso to duży pies o atletycznej budowie.
Według standardu rasy jest dłuższy niż wyższy. Szeroką głowę okalają trójkątne, wiszące uszy. Głęboka bruzda na czole i zaznaczony łuk brwiowy sprawiają, że pies może wyglądać na zamyślonego.

Ciekawostką jest, że kolor oczu Cane Corso przeważnie jest dopasowany do barwy umaszczenia. Sierść psa jest krótka i przylegająca do ciała. Przedstawiciele tej rasy nie posiadają podszerstka. Z tego względu są bardziej niż inne psy narażeni na skutki niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Barwa umaszczenia może być dowolna: zaczynając od czarnej, grafitowej, szarej łupkowej poprzez pręgowaną czy biszkoptową. Najbardziej poszukiwane są Cane Corso Blue, czyli o umaszczeniu z niebieskim odcieniem. Z kolei wyjątkowo popularne są o umaszczeniu czarnym lub Cane Corso biszkoptowy.

Te psy budzą respekt ze względu na swój rozmiar oraz mocną budowę ciała. W rzeczywistości, Cane Corso mają łagodny charakter, zwłaszcza w stosunku do dzieci. Są bardzo spokojne i zrównoważone oraz niezwykle zwinne. Cane Corso również jest bardzo inteligentny. Potrafi szybko analizować sytuację i podejmować działania. Szkolenie takiego psa wymaga dużej wiedzy i doświadczenia oraz determinacji, ponieważ nie wszystkie Cane Corso będą chętne do nauki.

Charakter Cane Corso

Cane Corso Italiano świetnie sprawdzi się w roli psa obronnego. Jest silny, zdecydowany i niezwykle inteligentny. Przy odpowiednim wychowaniu oraz szkoleniu Cane Corso może zaskoczyć wieloma wspaniałymi cechami charakteru, takimi jak: lojalność, wierność czy chęć do nauki i zabawy.

Psy tej rasy są często wykorzystywane do stróżowania, dlatego nie znoszą zbyt dobrze obcych na swoim terytorium. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale też zwierząt. Cane Corso nie należą do ras agresywnych, ale nieodpowiednie wychowanie może spowodować, że staną się one nieprzewidywalne i niebezpieczne. Te psy, jak wiele innych ras, nie lubią zostawać same na dłużej. Na czas nieobecności warto zapewnić Cane Corso rozrywkę w postaci gryzaka czy zabawki.

Charakterystyka Cane Corso Italiano

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o Cane Corso, jeśli planujesz wybrać psa tej właśnie rasy?  To bardzo inteligentne i lojalne wobec swego właściciela czworonogi. Świetnie sprawdzają się w roli psów stróżujących i obronnych. Ponadto mogą być znakomitymi przewodnikami dla osób niepełnosprawnych.

Sierść Cane Corso jest krótka i pozbawiona podszerstka. Dzięki temu nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Cane Corso to rasa w typie molosów. Te psy są bardzo temperamentne, pomimo tego uważane za spokojne i zrównoważone. Idealnie sprawdzą się w domu z dziećmi, ponieważ wykazują się wobec nich niezwykłą cierpliwością.

Szkolenie należy rozpocząć już w wieku szczenięcym, aby pies nauczył się skupiać uwagę na opiekunie, a także przywołania czy chodzenia na smyczy.

Jakie choroby najczęściej dotykają Cane Corso?

Ze względu na swoją budowę psy rasy Cane Corso Italiano mają tendencję do dysplazji stawu biodrowego oraz łokciowego. Do zachowania zdrowia stawów jest niezbędna odpowiednia dawka ruchu oraz zminimalizowanie nadmiernego wysiłku, takiego jak np.: pokonywanie wysokich schodów czy skoki przez przeszkody.

Psy tej rasy mogą cierpieć na choroby serca. Pierwszymi niepokojącymi objawami mogą być na przykład duszności czy kaszel. Słabym punktem mogą okazać się również oczy Cane Corso. Najczęstszym schorzeniem jest problem z gruczołem trzeciej powieki.

Należy regularnie sprawdzać uszy, oczy oraz stan uzębienia, a także regularnie przycinać pazury. Należyta opieka zapewnia, że Cane Corso choroby będą omijać szerokim łukiem. Zdrowy i zadbany przedstawiciel tej rasy powinien dożyć 12 lat.

Pielęgnacja Cane Corso

Ze względu na krótką sierść i brak podszerstka, psy te możemy zaliczyć do stosunkowo łatwych w pielęgnacji. Jeśli nie ma takiej potrzeby, Cane Corso nie trzeba kąpać. Wystarczy co kilka dni wyczesywać jego sierść szczotką o delikatnym włosiu. W okresie linienia psa, który przypada na wiosnę i jesień, można tę czynność wykonywać częściej.

Warto pamiętać też o regularnym sprawdzaniu stanu uzębienia, czyszczenia uszu oraz obcinaniu pazurów, gdy pies ich sam sobie nie ściera.

Szczeniaki Cane Corso i ich hodowla

Cane Corso szczeniak

Szczenięta Cane Corso od pierwszych chwil w nowym domu powinny być odpowiednio wychowywane i socjalizowane
. Pamiętaj o tym, że w pierwszym roku ich życia należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Skakanie przez przeszkody czy chodzenie po schodach może prowadzić w przyszłości do problemów ze stawami.

Rasa Cane Corso nie jest jeszcze bardzo popularna w naszym kraju. Zanim zdecydujesz się na zakup psa, dokładnie sprawdź daną hodowlę. Należy się upewnić, że hodowca wykonuje niezbędne badania, celem wykluczenia dysplazji stawów i wad genetycznych u szczeniaków oraz wystawia rodowód FCI.

Cena psa rasy Cane Corso

Cena szczeniaka rasy Cane Corso waha się pomiędzy 2500, a 4000 złotych. Kwota ta zależy przede wszystkim od umaszczenia. Cena może zależeć od renomy hodowli jak i umaszczenia Cane Corso.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje Cane Corso?

Kwotę, jaką powinniśmy przeznaczyć na szczeniak rasy Cane Corso to od 2500, do 4000 złotych. Jest ona zależna przede wszystkim od umaszczenia psa, renomy hodowli, z której kupujemy oraz pochodzenia rodziców szczeniaka.

Jaka jest długość życia Cane Corso?

Średnia długość życia psów tej rasy to 10 do 12 lat.

Ile waży Cane Corso?

Dorosłe samce osiągają wagę od 45 do maksymalnie 50 kilogramów. Samice natomiast nie są o wiele mniejsze. Waga dojrzałej przedstawicielki tej rasy może sięgać od 40 do 45 kilogramów.

Cane Corso szczeniak - do kiedy rośnie?

Jak każdy pies typu molos, szczeniaki Cane Corso późno dojrzewają. Swoją docelową wielkość osiągają w wieku 2-3 lat.

Jak wyglądają Cane Corso Italiano?

Cane Corso to duży pies o silnej i atletycznej budowie. Zgodnie ze standardem rasy zwykle jest dłuższy niż wyższy. Ma szeroką głowę z charakterystyczną głęboką bruzdą na czole i wyraźnie zaznaczonym łukiem brwiowym.

Należy zwrócić szczególną uwagę na kolor oczu tych psów, gdyż zwykle jest on dopasowany do barwy umaszczenia. Sierść Cane Corso Italiano psa jest krótka, przylegająca do ciała oraz bez podszerstka. Barwa umaszczenia może być dowolna zaczynając od czarnej, grafitowej, szarej łupkowej poprzez pręgowaną czy biszkoptową.

Jak wychować psa rasy Cane Corso?

Pomimo pokaźnych gabarytów i silnej sylwetki, Cane Corso odznaczają się bardzo łagodnym charakterem. Do ich atutów należy spokojne i zrównoważone usposobienie. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w domu z dziećmi. Psy tej rasy słyną również z niezwykłej cierpliwości. Szkolenie Cane Corso najlepiej rozpocznij już w wieku szczenięcym, aby pies nauczył się skupiać uwagę na opiekunie, przywołania czy chodzenia na smyczy.

Jaka karma będzie odpowiednia dla Cane Corso?

Karma, która trafia do miski Twojego psa powinna zawierać co najmniej 50% mięsa najwyższej jakości. Warto zwrócić uwagę na dodatki typu glukozaminę czy siarczan chondroityny, gdyż to one dbają o prawidłowy rozwój stawów i kości Twojego pupila.

Jaką karmę kupić dla szczeniaka Cane Corso?

Dla szczeniąt tej rasy idealnym rozwiązaniem będzie specjalnie skomponowana karma dla małych psów dużych ras. Zwykle takie karmy zawierają odpowiednią ilość białka oraz są pozbawione dodatku zawierającego zboże. Cane Corso to duży i silny pies, zatem w okresie wzrostu, powinien otrzymywać pożywienie bogate w składniki odżywcze, bez względu na to czy wybierzesz karmę suchą czy karmę mokrą dla cane corso.

Ile powinien jeść dorosły pies Cane Corso?

Zaleca się, aby dzienną porcję podzielić od trzech do pięciu części, gdyż jak inne psy, Cane Corso jest narażony na skręt żołądka. Zatem podawanie mniejszych porcji pomoże uniknąć tej dolegliwości. Niezwykle istotne jest, aby pies przez około 30 minut po posiłku nie uprawiał żadnej aktywności.

Ile powinien jeść szczeniak Cane corso?

Szczeniak Cane Corso powinien być karmiony trzy razy dziennie w jednakowych odstępach czasowych. Producenci karm zamieszczają na opakowaniach szczegółowe wytyczne dotyczące dawki, jaką powinien otrzymać szczeniak Cane Corso.

Jakie szelki będą odpowiednie dla Cane Corso?

Dla dorosłego psa tej rasy idealną opcją okażą się szelki typu Guard. Ich zaletą jest to, że nie blokują ruchów łopatek. Dobrze dopasowane nie obcierają waszego psa. Ze względu na ich regulację, są też niewątpliwie najodpowiedniejszymi szelkami dla szczeniąt tej rasy. Dodatkowo warto wyposażyć się w mocną smycz dla dużego psa.

Cane corso szczeniak - gdzie kupić?

Szczeniaka Cane Corso należy kupić ze sprawdzonej hodowli. Wtedy mamy pewność, że hodowca wykonuje niezbędne badania, celem wykluczenia dysplazji stawów i wad genetycznych u szczeniaków oraz wystawia rodowód FCI.

Jak opiekować się Cane Corso?

Cane Corso, to duże psy z krótką, przylegającą sierścią. Dzięki temu ich pielęgnacja nie wymaga dużego wysiłku. Przedstawiciele tej rasy uchodzą za bardzo spokojne i zrównoważone, ale trzeba też pamiętać, że są bardzo temperamentne. Szkolenie tych psów należy podjąć już w wieku szczenięcym. Dzięki swojej cierpliwości szybko nauczą się skupiać uwagę na opiekunie czy chodzić na smyczy.

Udostępnij treść

Dodaj komentarz

Śledź nas na Facebooku