×

Karma dla małego psa

Jak wybrać odpowiednią karmę dla małego psa?

Dieta małego psa jest kluczowa dla jego zdrowia i samopoczucia. Inwestycja w dobrą karmę pomaga zapobiegać wielu potencjalnym dolegliwościom, które mogą dopaść Twojego pupila.

Co sprawia, że odpowiedni dobór karmy dla małego psa jest ważny?

Małe psy mają specyficzne potrzeby żywieniowe, które różnią się od tych, które mają większe rasy. Są one bardziej narażone na pewne problemy zdrowotne, które można zminimalizować poprzez odpowiednią dietę.

Potrzeby żywieniowe małych psów

Małe psy często są bardziej aktywne niż ich więksi koledzy, co oznacza, że potrzebują więcej kalorii na kilogram masy ciała. Dobra karma dla małego psa powinna zawierać odpowiednio dużo białka, tłuszczu i węglowodanów, aby zaspokoić te potrzeby.

Problemy zdrowotne małych psów

Małe psy są bardziej narażone na problemy zdrowotne związane z uzębieniem, dlatego karma, którą im podajemy, powinna być łatwa do gryzienia. Niektóre małe rasy są też bardziej podatne na otyłość, dlatego ważne jest, aby karma była niskokaloryczna i bogata w błonnik.

Właściwe odżywianie małego psa

Jak często karmić małego psa?

Małe psy powinny jeść częściej niż te duże – zazwyczaj trzy do czterech razy dziennie. Jest to ważne, aby utrzymać ich poziom energii i zapobiec hipoglikemii, która może być problemem u niektórych małych ras.

Ilość karmy dla małego psa

Ilość karmy podawanej małemu psu zależy od jego wagi, wieku i aktywności. Zalecamy kierowanie się zaleceniami producenta. 

Jakie są rodzaje karmy dla małych psów?

W naszym sklepie oferujemy różne rodzaje karm dla małych psów:

  • Karma sucha – to najpopularniejszy typ karmy, który jest łatwy do przechowywania i podawania. Jest ona również dobra dla zdrowia zębów psa, ponieważ pomaga usuwać płytkę nazębną.

  • Karma mokra – ten typ karmy jest zazwyczaj bardziej apetyczny dla psów i może być dobrym wyborem dla wybrednych osobników. Taka karma jest także łatwiejsza do gryzienia dla psów z problemami stomatologicznymi.

  • Karma naturalna – przygotowuje się ją z naturalnych składników, bez sztucznych dodatków i konserwantów. Jest to dobra opcja dla psów z alergiami pokarmowymi lub wrażliwym żołądkiem.

  • Karma dietetyczna – jest to karma stworzona specjalnie dla psów z określonymi problemami zdrowotnymi, takimi jak otyłość, alergie pokarmowe, problemy z trawieniem itp.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla małego psa?

Przy wyborze karmy dla małego psa warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów:

  • Skład – na pierwszym miejscu w składzie dobrej karmy dla małego psa powinno znaleźć się wysokiej jakości białko. Unikaj karm, które zawierają dużo zbóż i wypełniaczy, gdyż nie dostarczają one wielu wartości odżywczych.

  • Wielkość granulki – małe psy mają małe szczęki, więc odpowiednia wielkość granulek jest ważna, aby mogły je one łatwo gryźć i żuć.

  • Specjalne potrzeby – jeśli Twój pies ma specjalne potrzeby dietetyczne, np. związane z alergiami pokarmowymi lub wrażliwym żołądkiem, poszukaj karmy, która będzie na nie odpowiadać.

  • Wiek psa – szczeniaki, psy dorosłe i psy starsze mają różne potrzeby żywieniowe, więc upewnij się, że wybierasz karmę odpowiednią dla etapu życia Twojego psa.

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 94

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się