×

Miękkie przysmaki dla psa

Miękkie przysmaki dla psa — dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Nie każdy psiak, ze względu na wiek, stan uzębienia czy przebyte choroby, poradzi sobie ze zjedzeniem twardych przekąsek np. z suszonego lub hydrolizowanego mięsa, sera czy warzyw. Alternatywą w takiej sytuacji mogą być przysmaki dla psa o miękkiej konsystencji. Sprawdź, co kryje się pod tą nazwą i które z nich pokocha Twój pupil.

Czym są miękkie przysmaki dla psa?

Miękkie przysmaki wyróżnia delikatna konsystencja, która ułatwia psu żucie i trawienie pokarmu. To idealna nagroda dla psów, które preferują smaczki o subtelnej teksturze. Wśród nich możesz znaleźć przysmaki wysokomięsne, bezzbożowe lub hipoalergiczne, różniące się między sobą formą, smakiem, wielkością, stopniem skondensowania oraz ilością i jakością wartości odżywczych. 

Kiedy podawać miękkie przysmaki dla psa?

Miękkie przysmaki można serwować psu w różnych sytuacjach i w różnych celach. To idealna motywacja podczas szkolenia: możesz poczęstować nimi pupila za prawidłowe wykonanie komendy. Przysmaki dla psa miękkie mogą też służyć jako nagroda za dobre zachowanie, np. gdy psiak zachowuje spokój w trakcie wizyty u weterynarza lub podczas spotkania z obcymi ludźmi czy innymi czworonogami. Miękkie przysmaki mogą być używane także w trakcie zabaw z psem. Przykładowo, przysmak schowany w zabawce wymusi na psiaku chwilę skupienia i koncentracji na wykonywanym zadaniu. To nie tylko rozrywka, ale też pozytywny stymulant psiego sprytu i intelektu! 

Ponadto, smaczki o miękkiej teksturze są wykorzystywane podczas treningu agility. Smaczki treningowe dla psa stanowią wtedy zachętę do wykonania trudniejszych zadań. W niektórych przypadkach, zwłaszcza podczas leczenia psa po chorobie lub w trakcie rekonwalescencji po operacji, miękkie przysmaki mogą być stosowane jako nagrody za cierpliwość i współpracę np. z weterynarzem czy zoofizjoterapeutą. I wreszcie miękkie smaczki mogą być też symbolem miłości między psiakiem a opiekunem. To również skuteczna metoda budowania i wzmacniania więzi pomiędzy brytanem a właścicielem. By zachowały walory odżywcze przez długi czas, szczelnie zamykaj paczkę, a na spacery, czy w podróż pakuj przysmaki do wybranego pojemnika na przysmaki.

Miękkie przysmaki idealne dla szczeniąt 

Czy wiesz, że przekąski można podawać szczeniętom już od pierwszych miesięcy życia? Pamiętaj jednak, że szczeniaki mają delikatne żołądki i zęby, dlatego dedykowane im  smakołyki powinny być łatwo strawne i miękkie. Ważny jest również rozmiar przysmaków — na tyle mały, by szczeniak mógł je łatwo włożyć do pyszczka i przeżuć. Zbyt duże przysmaki są niebezpieczne: grożą zadławieniem pupila! 

Ponadto, w trosce o prawidłowy rozwój młodego brytana, wybieraj mu miękkie przysmaki zawierające zdrowe składniki, bez sztucznych barwników, konserwantów oraz nadmiaru soli czy tłuszczu. W sklepach zoologicznych często dostępne są specjalne przysmaki dedykowane szczeniętom, które uwzględniają ich specyficzne potrzeby żywieniowe. Przykładowo, szczenięciu rasy dużej lub olbrzymiej możesz podawać przekąski wspomagające regenerację chrząstki stawowej, z dodatkiem chondroityny, glukozaminy czy czarciego pazura.

Miękkie przysmaki dla seniorów

Smaczki o miękkiej konsystencji są doskonałe dla psów w podeszłym wieku. Przeżuwanie twardych przekąsek może wywoływać u nich ból związany z gorszym osadzeniem zębów w dziąsłach. Serwując mu przekąski miękkie, unikniesz tego problemu. Z uwagi na tendencję psich seniorów do przybierania na wadze, wybieraj im przysmaki niskokaloryczne, które ułatwiają kontrolę i utrzymanie prawidłowej masy ciała pupila. Ponadto, przysmaki dla psa miękkie mogą być doskonałym narzędziem do podtrzymania aktywności umysłowej psiego seniora. Stosuj je podczas krótkich sesji treningowych, by wspierać rozwój intelektualny i zdolności poznawcze psiego ulubieńca. 

Miękkie przysmaki dla psów, które mają problemy z gryzieniem

Nieprzyjemny zapach z pyska, nalot na dziąsłach, krwawiące lub obrzęknięte dziąsła, ślinotok czy trudności w gryzieniu, to najczęstsze objawy  choroby zębów i dziąseł u psa. Twój pupil przejawia powyższe symptomy? W takim razie dla bezpieczeństwa jego zdrowia, podawaj psu przekąski o miękkiej konsystencji, łatwe do żucia i gryzienia. Przysmaki tego typu poprawiają świeżość oddechu brytana. Bogate w białko i składniki odżywcze, mogą być świetnym uzupełnieniem jego podstawowej diety. Ich zjedzenie może zająć psiaka na długo, zapewniają rozrywkę podczas Twojej nieobecności. Ponadto, poprzez delikatne żucie i nagryzanie smaczków psiaki z problemami z gryzieniem usuwają samoistnie osad, zmniejszając ryzyko powstawania kamienia nazębnego. 

Najlepsze miękkie przysmaki w sklepie zoologicznym online Zoo24

Miękkie przysmaki dla psów stworzone w trosce o zdrowie seniorów i szczeniąt oraz pupili z problemami z uzębieniem znajdziesz w ofercie Zoo24. Nasze smaczki o miękkiej konsystencji są pełne prozdrowotnych składników najwyższej jakości. Wśród nich znajdują się Naturalne przysmaki dla psa w formie gryzaków z chrupką skórką, kurzych łapek, pierścieni, uszu, kiełbasek, kości czy pasków z mięsem, rybą i/lub warzywami. Z myślą o szczeniaku czy psiaku w podeszłym wieku wybierz te o miękkiej konsystencji, bezpiecznej dla każdego brytana. 

Oprócz tego, w ofercie Zoo24 posiadamy specjalne smakołyki dla psich alergików oraz psiaków ze skłonnością do alergii pokarmowych. Znajdziesz je w kategorii Hipoalergiczne przysmaki dla psa. Część z nich ma delikatną, miękką teksturę, idealna m.in. dla psich seniorów, psów dorastających oraz cierpiących na problemy zębów i przyzębia. Wybierając je, naszym priorytetem było wyeliminowanie potencjalnych alergenów takich jak kurczak, gluten, soja czy sztuczne barwniki. Dzięki temu możesz bez obaw nagradzać swojego psiaka za dobre sprawowanie lub okazywać mu czułość bez ryzyka wywołania u zwierzaka reakcji alergicznej. 

Odpowiednio zbilansowana kompozycja składników sprawia, że miękkie przysmaki hipoalergiczne oraz naturalne przekąski nie tylko smakują wyjątkowo, ale także stanowią bezpieczną i zdrową nagrodę dla Twojego pupila. Każdy psiak zasługuje na miłość. Okaż ją, serwując psu smaczka o miękkiej konsystencji z oferty Zoo24!

Zobacz również:

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 42

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się