×

Zdrowa skóra i sierść

Suplementy diety na sierść dla psa

Suplement diety na sierść dla psa to witaminy i preparaty w formie tabletek, proszku czy oleju, dzięki którym okrywa włosowa Twojego pupila będzie piękna, zdrowa i lśniąca. Dbają nie tylko o sierść, ale też o skórę, pazury, a nierzadko także o układ pokarmowy i zdrowie całego organizmu zwierzęcia. Poznaj typy suplementów diety na sierść dla psa i wybierz preparat idealnie dostosowany do typu okrywy włosowej Twojego pupila.

Olej i witaminy dla psa na sierść

Lśniące i miękkie futerko wzbudza powszechny podziw i nie stanowi powodu do zmartwień. Wątpliwości budzi jednak wypadająca nadmiernie, szorstka i matowa sierść. Utrapieniem dla psiaka i jego właściciela są ponadto nawracające biegunki, częste wymioty, wychudzenie, miejscowe łysienie, alergie skórne albo nadmiernie przetłuszczająca się sierść. W wyniku tych symptomów psiak może się drapać aż do krwi! Może też osłabnąć, a w wyniku biegunek, po czasie być niedożywiony. By uniknąć tych sytuacji, polecamy regularne podawanie witamin na sierść dla psa. Jeśli pragniesz, by sierść Twojego ulubieńca była piękna i błyszcząca, do jego menu wprowadź karmę, przekąski oraz preparaty z witaminami.

Jakich witamin brakuje psu, gdy wypada sierść?

  • Witamina B7 (biotyna, najważniejsza dla zdrowia psiaka!)

  • Witamina B1 (tiamina)  

  • Witamina B2 (ryboflawina)

  • Witamina B3 (niacyna)

  • Witamina B5 (kwas pantotenowy)

  • Witamina B6 (pirydoksyna)

  • Witamina B9 (kwas foliowy)

  • Witamina B12 (kobalamina)

Jaki olej na sierść psa?

Wymienione witaminy dbają o utrzymanie dobrej kondycji skóry i błon śluzowych oraz okrywy włosowej psa. Ponadto sierść, włos lub podszerstek brytana pielęgnują i chronią witamina A oraz kwasy tłuszczowe: linolowy Omega-3 oraz linolenowy Omega-6. Znajdziesz je m.in. w oleju z łososia. W kwas linolowy bogaty jest również olej rzepakowy, olej lniany czy olej z pestek winogron. Ten ostatni zatrzymuje wodę w skórze i sierści psa. Ponadto ma właściwości antyseptyczne, które pomagają w zwalczaniu grzybicy skóry i infekcji bakteryjnych u Twojego ulubieńca.

Jaki olej najzdrowszy dla psa? Wiele źródeł wskazuje na nierafinowany olej rzepakowy. Oprócz niego, gorąco rekomendujemy stosowanie oleju z ryb morskich, w szczególności oleju z łososia. Dzięki wysokiej zawartości EPA i DHA, ma najkorzystniejszy stosunek kwasów tłuszczowych Omega-3 do Omega-6 (aż 17:1).

Więcej o wpływie olejów na kondycję okrywy włosowej psa przeczytasz w naszym artykule pt. Oleje w diecie psa - korzyści zdrowotne i zalecenia dotyczące stosowania.

Suplementy na problemy skórne Twojego psa

Dermatozy czyli choroby skóry to jedne z najpoważniejszych i najczęstszych schorzeń u psów. Czym mogą być spowodowane? Nieumiejętnym stosowaniem kosmetyków, grzybicą, ugryzieniami pasożytów, infekcjami wywołanymi przez świerzb czy nużyce, chorobami autoimmunologicznymi czy alergicznym pchlim zapaleniem skóry (w skrócie APZS). W następstwie tych schorzeń na skórze psiaka mogą pojawić się wypryski, zaczerwienienia, miejscowe wyłysienia, nadżerki skóry, nadmierne złuszczanie naskórka, łupież, a nawet ropne wysięki. Pupil może też gubić sierść, drapać się i wygryzać włos.

Przedrostek „vita” w leksemie witamina po łacinie oznacza „życie”. To doskonały symbol roli, jaką ta grupa organicznych związków chemicznych odgrywa zarówno na sierść i skórę, jak też ogólny stan zdrowia psa. By nie narażać pupila na cierpienie i chroniczne choroby wynikające z niedoborów witamin, warto więc podawać mu suplement diety dla psów zawierający składniki odżywcze o działaniu dobroczynnym dla skóry. Wśród nich w składzie suplementu na problemy skórne u psa szukaj m.in. wymienionych już witamin z grupy B (szczególnie biotyny, czyli witaminy B7 oraz kwasu pantotenowego czyli witaminy B5). Zadbaj też, by wybrany preparat miał w składzie minerały takie jak cynk, żelazo, skrzyp polny, miedź albo/i krzem. Na jego skórę korzystnie wpłyną również aminokwasy, w tym metionina i cysteina oraz kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega-6, o których pisaliśmy w poprzednim podrozdziale.

Zobacz też:

Ogromny wybór suplementów na skórę i sierść psa — na co zwrócić uwagę?

W gąszczu suplementów na skórę i sierść psa można się pogubić! By znaleźć właściwy preparat, warto więc oprócz przeczytania spisu jego składników, zwrócić uwagę na przeznaczenie oraz sposób i częstotliwość podawania konkretnego produktu. Wybierając suplementy diety na skórę i sierść dla psa sięgaj zawsze po preparaty przeznaczone specjalnie dla brytanów, ponieważ suplementy dla kota czy gryzoni mogą mieć inne składniki i stężenie prozdrowotnych substancji czy minerałów.

Ponadto stosowanie suplementów diety na skórę i sierść dla psa powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta i najlepiej pod czujnym okiem weterynarza. Zazwyczaj podaje się je raz dziennie, a dawkę dostosowuje się do wagi psa. Kluczową praktyką jest podawanie suplementów w trakcie posiłku, ponieważ jedzenie wspomaga skuteczniejsze wchłanianie składników odżywczych, przyczyniając się do lepszego działania preparatu. Suplementy na zdrową skórę i sierść dla psów dorosłych i szczeniąt warto wdrożyć, gdy pupil jest narażony na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak niska temperatura, intensywne słońce, silny wiatr czy chlorowana woda.

Najlepsze suplementy na skórę i sierść dla psa w sklepie zoologicznym online Zoo24.pl

Chcesz, by sierść Twojego pupila była miękka w dotyku i miała jedwabisty połysk? Wybierz suplementy dla psa na zdrową skórę i sierść z oferty sklepu internetowego Zoo24! W trosce o komfort życia psów cierpiących na alergię, świąd, wypadanie sierści czy podrażnienia skóry oferujemy sprawdzone preparaty z witaminami i mnóstwem składników aktywnych. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się suplementy m.in. z cynkiem, biotyną, witaminą A i E oraz kwasami Omega-3 i Omega-6. Produkty tego typu poprawiają wygląd i kondycję skóry i sierści zwierząt w słabej kondycji fizycznej, ale też np. zdrowych psów wystawowych. Niektóre mogą wpływać na prawidłowe funkcjonowanie skóry psów i kotów. Preparaty w formie kapsułek czy smakowitych ciasteczek warto podawać szczególnie w trakcie intensywnego linienia wiosną i jesienią, podczas okresu grzewczego albo przed wystawami. Suplementy w takiej formie sprawdzą się w domu, w podróży czy na spacerze, jako tzw. treserki czyli przekąski treningowe.

W walce z matową skórą i sierścią doskonały wpływ mają też drożdże browarnicze oraz dostępne w naszym sklepie internetowym preparaty z olejem z łososia. Szczególnie polecany w tej kategorii jest Olej z łososia dla zwierząt PetStory. To naturalny produkt z tłuszczu łososiowego, bogaty w mikroelementy, witaminy A, D, E, K i C oraz kwasy Omega-3, w tym kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz dokozaheksaenowy (DHA). Kwasy EPA i DHA nie tylko poprawiają wygląd skóry i okrywy włosowej psa, ale też działają dobroczynnie na jego serce, mózg i odporność. Ponadto, olej z łososia nadaje sierści fenomenalny blask i ułatwia rozczesywanie długiego, falującego włosa.

Dla całkowitego wsparcia kondycji okrywy włosowej i skóry psiaka suplementy diety uzupełniające niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów stosuj razem z szamponem i odżywką dla psów. Pamiętaj przy tym, by wymienione preparaty były dobrane do typu sierści i skóry oraz wieku swojego ulubieńca.

Sprawdź też produkty:

Zobacz więcejZobacz mniej
Ilość produktów: 10

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się