×

Preparaty do odstraszania psów

Preparat do odstraszania psów

Preparaty do odstraszania psów to substancje zapachowe oraz różnego rodzaju produkty, które mają zniechęcić psa do przebywania w określonym miejscu lub zachowywania się w nieakceptowalny sposób. Chcesz, by Twój szczeniak lub dorosły pies był wzorowym pupilem? Poznaj rodzaje odstraszaczy dla psów i wybierz najskuteczniejszy preparat odstraszający dla swojego ulubieńca.

Preparaty odstraszające psy — zastosowanie

Szczeniaki, które nie potrafią załatwiać się na dworze oraz dorosłe psy cierpiące np. na lęk separacyjny lub problemy z nietrzymaniem moczu często sikają na dywan, łóżko lub inne konkretne miejsce. Niektóre brytany mają też nawyk załatwiania się na klatce schodowej albo w piwnicy.


Masz dom z ogródkiem? Żywiołowe psiaki np. rasy Jack Russell Terrier, Basenji czy Border Collie pozostawione bez nadzoru opiekuna z nudów mogą niszczyć drzewa, rabaty z kwiatami, donice i inne elementy małej architektury ogrodowej. Preparaty odstraszające psy skutecznie zniechęcą pupila do przebywania w tych obszarach! Repelenty tego typu to preparaty behawioralne, które ułatwią wyeliminowanie u psa niewłaściwych nawyków i wypracowania nowych, wzorowych postaw. Możesz użyć ich do zabezpieczenia tarasów, klatek schodowych, narożników murów elewacji, placów zabaw lub innych pomieszczeń narażonych na efekty znaczenia terytorium przez Twojego pupila. Odstraszacz psów zmniejsza też intensywność sygnałów zapachowych wydzielanych przez suki podczas cieczki. W efekcie ogranicza atrakcyjność suczki w oczach psa, przez co minimalizuje ryzyko przypadkowego pokrycia. Można je również stosować wobec szczeniąt, które bardziej niż zabawki dla szczeniaków upodobały sobie obgryzanie mebli czy butów właściciela. Odstraszacz psów możesz zastosować również wobec obcych brytanów, np. by nie niszczyły lub nie znaczyły Twojego podwórka.

Preparaty odstraszające psy — rodzaje

Istnieje kilka rodzajów preparatów do odstraszania psów, które różnią się między sobą formą oraz sposobem działania.

Wśród nich najpopularniejsze środki odstraszające psy to:

  • Spray odstraszający: to preparat w formie aerozolu (gazu) lub płynu z dyfuzorem, emitujący nieprzyjemny dla psa zapach lub smak. Co najbardziej odstrasza psa? Ostre przyprawy, takie jak papryczki czy pieprz. Oprócz tego cytrusy, zapach naftaliny, octu, spirytusu czy alkoholu, a także aromat roztaczany przez olejek miętowy, olejek z oregano oraz olejek eukaliptusowy. Psy nie czują też przysłowiowej mięty do cynamonu.

  • Ultradźwiękowy środek odstraszający psy: emituje dźwięki o częstotliwościach niesłyszalnych dla ludzi, ale uciążliwych i nieprzyjemnych dla psów. Mogą być używane do odstraszania psów w konkretnych obszarach, w warunkach zewnętrznych lub w domu. Często to małe przenośne urządzenia.

  • Elektryczne ogrodzenia i maty: to urządzenia, które wykorzystują delikatne impulsy elektryczne lub energię o stałej mocy, aby oduczyć psa niechcianych zachowań lub przebywania w określonych obszarach. Do tej kategorii należy np. elektroniczny pastuch (elektroniczne ogrodzenie, niewidzialne ogrodzenie), które wysyła sygnał dźwiękowy, a gdy pies nie zatrzyma się przed płotem — impuls elektryczny o wybranej przez Ciebie mocy. Elektrostatyczna mata dla psów generuje z kolei nieprzyjemny impuls elektrostatyczny, gdy tylko pies wejdzie na matę.

  • Odstraszacz psów w granulacie: to granulaty odstraszające dla psów o zapachu skutecznie odstraszającym zwierzęta, ale obojętnym dla ludzi. Środki tego typu mogą też odstraszać krety, nornice i inne szkodniki ogrodowe. Nie niszą roślin i często mają biodegradowalną formę.

  • Nawilżacze powietrza z olejkami eterycznymi: niektóre nawilżacze powietrza rozpylające olejki eteryczne np. o zapachu cytrusów mogą być odbierane przez psy jako nieprzyjemne.

Czy preparaty odstraszające psy są bezpieczne?

Odstraszacz psów to bezpieczny i naturalny środek, nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt. Najczęściej to kompozycja składników zapachowych, działających na psy zniechęcająco. Niektóre psy mogą być jednak nadwrażliwe na pewne składniki chemiczne lub naturalne olejki eteryczne używane w preparatach odstraszających. Jeśli pies ma skłonność do alergii lub nadwrażliwości skórnej, przed zastosowaniem produktu odstraszającego warto skonsultować się z weterynarzem. Ważne też, by czytać etykiety i unikać preparatów, które zawierają substancje potencjalnie szkodliwe dla zdrowia psiaka. Jeśli zauważysz po zastosowaniu preparatu jakiekolwiek podejrzane reakcje, takie jak alergie, podrażnienia skóry lub problemy z układem oddechowym, natychmiast przerwij jego używanie. Sprawdź też, czy dany preparat odstraszający nie wchodzi w reakcję krzyżową np. z preparatem uspokajającym dla psa.

Jak używać preparatów do odstraszania psów?

Ważne jest, aby dokładnie przeczytać i zastosować się do instrukcji producenta dotyczących stosowania sprayu do odstraszania psów lub odstraszacza na psy. Niektóre repelenty oraz środki odstraszające psy od sikania mogą być przeznaczone do stosowania miejscowego, na ściśle określonym obszarze. Ważne jest też dobranie odpowiedniego stężenia odstraszacza. W przypadku preparatu w granulacie często wystarczą 2 czy 3 łyżki granulatu na każdy metr kwadratowy zabezpieczanego terenu. Preparaty w sprayu najczęściej należy rozpylić w bezpiecznej odległości od kanapy, dywanu, legowiska psa czy innego, strategicznego miejsca. Odstraszacz dla suczek podczas cieczki najlepiej zastosować w okolicy narządów rodnych zwierzęcia, na jakiś czas przed spacerem i stosować razem z neutralizatorem psich zapachów.

Nieco inaczej działa elektryczna mata odstraszająca. Najczęściej jest bezprzewodowa - do niewielkiej centralki wystarczy włożyć baterię. Następnie urządzenie należy rozwinąć w miejscu, do którego pupil ma się nie zbliżać, po czym położyć ją i włączyć. Gdy psiak wejdzie na matę, zostanie odstraszony impulsem elektrycznym o niewielkiej mocy. Dla wzmocnienia efektu impulsowi może towarzyszyć nieprzyjemny dla ucha psa sygnał dźwiękowy.

Jak skutecznie odstraszyć psa sąsiada?

Do odstraszenia obcych czworonogów idealnie nada się ultradźwiękowy odstraszacz na psy. Bezprzewodowy odstraszacz psów o niszczycielskich zapędach możesz zamontować np. na zabudowie tarasu czy w samochodzie, np. przy akumulatorze samochodowym. Modele dostępne na rynku można też zamontować na trawniku - wystarczy przymocować je do podłoża i włączyć. Najlepsze odstraszacze z tej kategorii są wodoodporne i ładują się za pomocą energii słonecznej, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska naturalnego. Niektóre z nich oprócz dźwięków o wysokiej częstotliwości generują nieprzyjazne dla psów sygnały świetlne. To gwarancja, że obce psy będą trzymać się z dala od Twojej posesji!

Najlepsze preparaty do odstraszania psów w sklepie zoologicznym online Zoo24.pl

W trosce o komfort Twojego życia w sklepie internetowym Zoo24 przygotowaliśmy skuteczne środki odstraszające psy. Wśród nich znajduje się m.in. spray do odstraszania psów na bazie olejków eterycznych o zapachu szczególnie nieprzyjemnym dla brytanów. Nie uszkadza zabezpieczonej powierzchni i w naturalny sposób zniechęca psy do załatwiania się na kanapie, dywanie, łóżku czy podłodze. To doskonały sposób, by oduczyć psa sikania w domu! W naszym sklepie internetowym znajdziesz też najlepsze preparaty, które zniechęcą szczeniaka lub dorosłego brytana do obgryzania, drapania i dewastacji mebli, firanek i innych domowych akcesoriów. Oferujemy też pomocną dłoń w walce z feromonami roztaczanymi przez suczki w trakcie cieczki.

Wybierając odstraszacz z naszej oferty, zyskujesz pewność, że nie pozostawia plam i nie uszkadza zabezpieczanej powierzchni. Jest też bezpieczny dla zdrowia pupila. Środki odstraszające psy cieszą się rosnącą popularnością wśród naszych klientów. Nie czekaj i dołącz do grona zadowolonych użytkowników najlepszych środków odstraszających psy!

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 2

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się