×

Miski dla kota

Niezbędne wyposażenie dla pupila – miska dla kota

Gdy w Twoim domu pojawia się czworonożny przyjaciel, zapewne chcesz, aby jak najdłużej wiódł dostatnie, szczęśliwe życie. W zagwarantowaniu tego pomoże prawidłowa opieka oraz codzienna pielęgnacja. Podstawowym obowiązkiem zwierzęcego opiekuna jest zapewnienie dostępu do pożywienia. Aby codzienne posiłki mogły odbywać się w komfortowy, bezpieczny sposób, miska dla kota jest niezbędna.

Jeśli już masz pełnowartościową karmę, bazującą na mięsie, chyba nie pozwolisz pupilowi jeść z podłogi, prawda? Oczywiście, że nie! Miska dla kota zapewnia higieniczny sposób spożycia jedzenia oraz umożliwia podanie zwierzęciu płynów.

Miska dla kotów – poznaj najpopularniejsze warianty!

Miski dla kota mogą mieć różnorodne kształty, kolory oraz być wytwarzane z wielu odmiennych materiałów. Każdy z nich posiada szczególne cechy, które mogą być zarówno wadą jak i zaletą – w zależności od oczekiwań osoby, zajmującej się nakładaniem pokarmu do niej jak i dbaniu o jej czystość. 

Miska dla kotów najczęściej jest wykonywana ze sztucznych substancji, stali nierdzewnej lub ceramiki. To jednak nie wyczerpuje wiele ich różnorodności. Miseczki dla kotów można również podzielić na:

* Miski dla kota do codziennego użytku – są przeznaczone do podawania karmy mokrej oraz suchej i płynów zwierzęciu.

* Miski podróżne – ich główną zaletą jest możliwość złożenia. Przeważnie plastikowe, zajmują bardzo mało miejsca.

* Miski automatyczne – przeznaczone zarówno na wodę dla zwierzęcia, jak i karmę. Dzięki nim masz pewność, że futrzany przyjaciel nie będzie głodny pod Twoją nieobecność w domu. Miska dla kota tego rodzaju posiada specjalny dozownik. Z kolei automatyczne poidełka posiadają specjalne filtry, dzięki którym woda jest stale świeża, oczyszczona z drobinek i bakterii.

* Miski chłodzące dla kotów – dzięki specjalnym wkładkom, które wystarczy umieścić w zamrażalniku przed włożeniem do miski, zarówno żywność, jak i woda dłużej utrzymują świeżość. Ten wariant doskonale sprawdzi się szczególnie latem.

Miska dla kota –z czego najczęściej jest wykonywana?

Miseczki dla kotów są wykonywane z wielu, różnorodnych materiałów. Poznaj je oraz ich właściwości i świadomie wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania oraz spodoba się zwierzęciu.

* Plastikowe miseczki dla kotów – jeden z najpopularniejszych modeli. Są łatwe w utrzymaniu w czystości. Mogą być włożone do zmywarki. Sprzedawane są zarówno warianty jedno jak i dwukomorowe.

* Miski metalowe – ze stali nierdzewnej – bardzo wytrzymałe. Posłużą przez lata, często posiadają antypoślizgowe wypustki. Proste do utrzymania w czystości

* Silikonowe – najczęściej niewielkich rozmiarów, bywają i składane. Dzięki temu nie zajmują wiele miejsca i doskonale sprawdzają się w podróży.

  * Ceramiczna miska dla kota – cechuje się bardzo dużą stabilnością. Jest dosyć ciężka,  co zapobiega jej przesuwaniu się w trakcie spożywania posiłku przez zwierzę.

Miska dla kotów – gdzie należy ją umieścić?

Mając już właściwe miseczki dla kotów, warto znaleźć im miejsce, w którym zwierzę będzie czuło się bezpiecznie i swobodnie. Tylko w takich warunkach codzienne posiłki będą przebiegać w komfortowych warunkach.

Miska dla kota powinna znajdować się w takim miejscu, aby zwierzę mogło swobodnie przycupnąć i wygodnie zjeść. Ważne jest, aby urządzona przestrzeń nie była zbyt mała, żeby czworonożny przyjaciel nie musiał się do niej przeciskać. W czasie jedzenia nie powinno wiać czy mocno ogrzewać zwierzę. Zatem wszelkie miejsca przy szeroko otwartym oknie czy kominku powinny odpaść.

Istotne jest również to, że właściciele powinni mieć łatwy dostęp do miejsca, w którym znajdują się miski dla kota. Przecież codziennie, najmniej dwa razy w ciągu dnia, będzie nakładał do miseczki pokarm oraz wymieniał wodę na świeżą. Ze względu na to, że zwierzęta lubią brudzić przy jedzeniu, warto ustawić miski na płytkach, a nie na panelach, parkiecie czy dywanach. Dobrze sprawdzą się również specjalne podkładki pod miski.

 

Miseczki dla kotów – codzienny dostęp do niej czy wyznaczenie konkretnych pór?

Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej umożliwić zwierzęciu całodzienny dostęp, czy też wyznaczyć mu konkretne pory na posiłek – tak odpowiedź może nie być jednoznaczna. Wszystko zależy od apetytu czworonożnego podopiecznego: jeśli jest on żarłoczny, ma skłonność do tycia, lepiej dawkować mu jedzenie. Natomiast jeśli pupil nie ma kłopotów z łapczywością można zagwarantować mu do niej całodzienny dostęp.

Internetowy sklep Zoo24.pl oferuje szeroką gamę ofert – spośród których wyróżniono i różnorodne miski dla kotów. Tutaj znajdą Państwo niezbędny asortyment, aby zagwarantować czworonożnemu pupilowi długie, dostatnie życie. Miski dla kotów stanowią jedną z wielu propozycji. Dzięki temu każdy znajdzie taką, która będzie idealnie przystosowana do potrzeb Waszego czworonożnego podopiecznego, jak i swoim wyglądem wkomponują się w wystrój mieszkania – będą stanowić interesującą dekorację. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu i życzymy udanych zakupów.

Zobacz również:

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 69

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się