×

Karma dla dużego psa

Odpowiednia karma dla dużego psa

Mając dużego psa, musimy dbać o wiele związanych z nim kwestii, w tym o jego dietę. Właściciele takich psów powinni zwrócić szczególną uwagę na to, jakie składniki odżywcze są obecne w karmie ich pupili. Nie należy zapominać o tym, że właściwe odżywianie jest kluczowe dla zdrowia i samopoczucia psów dużych ras.

Co sprawia, że dobra karma dla dużego psa jest unikalna?

Zbilansowane składniki odżywcze

Duże psy mają specyficzne wymagania żywieniowe. Dobra karma dla takich zwierzaków składa się z odpowiednich proporcji białek, tłuszczów i węglowodanów, które są niezbędne do utrzymania zdrowej masy ciała. Duże psy mają też często tendencje do problemów ze stawami, dlatego taka karma powinna zawierać składniki, które wspomagają ich zdrowie, takie jak glukozamina i chondroityna.

Wielkość granulek

Karmy dla dużych psów są specjalnie zaprojektowane z myślą o wielkości i kształcie pyska dużego psa. Większe granulki zapewniają dłuższe żucie, co pomaga w utrzymaniu zdrowia zębów i dziąseł.

Bezpieczeństwo i jakość

Karmy dla dużych psów są bezpieczne i spełniają najwyższe standardy jakości. Dobry produkt tego typu powinien być nie tylko smaczny, ale przede wszystkim zdrowy i bezpieczny.

Różne typy karm dla dużych psów

Wybór odpowiedniej karmy dla naszego psa może być wyzwaniem ze względu na różnorodność dostępnych opcji. W Zoo24 staramy się ułatwić Ci to zadanie. W naszej ofercie znajdziesz karmy dla dużych psów, które zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a jednocześnie są smaczne i atrakcyjne. Z pewnością zaspokoją one potrzeby nawet najbardziej wymagających czworonogów.

  • Karmy suche – charakteryzują się wygodą i łatwością przechowywania, a także dostarczają niezbędnych składników odżywczych. Są one dobre dla zdrowia zębów psa, ponieważ żucie granulek pomaga w usuwaniu płytki nazębnej.

  • Karmy mokre – są one preferowane przez wiele psów, ponieważ wyróżniają się przyjemnym dla nich zapachem i różnorodnymi teksturami. Są one łatwostrawne i często mają wyższą zawartość białka, co jest szczególnie ważne dla aktywnych psów.

  • Karmy bezglutenowe – niektóre duże psy mogą mieć specjalne potrzeby żywieniowe z powodu alergii, wrażliwości na pewne składniki lub problemów zdrowotnych. Dlatego w Zoo24 oferujemy również karmy specjalistyczne, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb. 

Różnorodne potrzeby żywieniowe dużych psów

Duże psy, takie jak labradory, owczarki niemieckie czy bernardyny, mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż ich mniejsi koledzy. Dlatego tak ważne jest, aby podawana im karma była odpowiednio zbilansowana i dostosowana do ich specyficznych potrzeb.

Zapotrzebowanie na białko

Duże psy zwykle prowadzą aktywny tryb życia i potrzebują więcej białka, aby utrzymać masę mięśniową. Dobra karma musi zawierać wysokiej jakości źródła białka, takie jak mięso czy ryby. Białko powinno stanowić około 20-30% diety dorosłego psa. Pamiętaj, by zawsze czytać etykiety karmy.

Zapotrzebowanie na tłuszcze

Tłuszcze są niezbędne dla zdrowia każdego psa, ale duże rasy mogą potrzebować ich nieco więcej. Dostarczają one energii, wspierają zdrowie skóry i sierści, a także pomagają w absorpcji witamin. Koniecznie sprawdź, czy karma zawiera tłuszcze, takie jak omega-3 i omega-6.

Zapotrzebowanie na węglowodany

Węglowodany są ważnym źródłem energii dla dużych psów, ale powinny pochodzić z odpowiednich źródeł. Dobra karma powinna zawierać zdrowe, łatwo przyswajalne węglowodany, takie jak ryż czy ziemniaki.

Pamiętaj, że każdy pies jest inny i może mieć swoje unikalne potrzeby żywieniowe. Dlatego ważne jest, aby obserwować swojego pupila i dostosowywać jego dietę do jego stanu zdrowia, poziomu aktywności i preferencji smakowych. W Zoo24 zawsze staramy się pomóc Ci znaleźć odpowiednią karmę dla Twojego psa – bo dobra karma dla dużego psa to podstawa jego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 67
135,25 zł
✓ Dostosowane żywienie dla szczeniąt ras olbrzymich, ✓ Doskonały kompleks witamin i minerałów, ✓ Dbałość o skład, ✓ Wspieranie rozwoju

Parametry:

Etap życia psa
Szczeniak
Linia produktowa
Brit Premium
Smak wiodący
Kurczak
Waga produktu
15kg

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się