×

Podkłady dla psa

Maty chłonne to must have każdego właściciela szczeniaka. Przydadzą się też, jeśli Twój pupil osiągnął sędziwy wiek lub ma problemy z nietrzymaniem moczu. Podkłady higieniczne dla psa są niezastąpione również podczas wyjazdu, wizyty u weterynarza lub gdy musisz wyjść z domu na dłużej. Z tego artykułu dowiesz się, jakie jest zastosowanie podkładów dla psa, jakie rodzaje mat higienicznych wyróżniamy i które z nich szczególnie rekomendujemy. 

Mata higieniczna dla psa — zastosowanie

Strategicznym momentem w życiu każdego właściciela szczeniaka jest nauka czystości psa. To trening higieny polegający na przyzwyczajeniu psiaka do wypróżniania się o stałych porach, w wyznaczonym do tego miejscu. Specyfiką szczeniąt jest mało pojemny pęcherz. Z tego powodu, zanim nauczysz młodego czworonoga załatwiania się na zewnątrz, w ogrodzie, w parku czy pod blokiem, wyznacz szczenięciu łatwiejsze zadanie: załatwiania potrzeb fizjologicznych na macie higienicznej. 

Podkłady do sikania dla psa przydają się też czasem u dorosłych osobników, szczególnie u psich seniorów oraz czworonogów, które mają problem z nietrzymaniem moczu lub cierpią na częste rozstroje żołądka. Ważne, by zrozumieć, że tzw. popuszczanie jest niezależne od woli zwierzaka. Najczęściej to przejaw choroby, wad anatomii układu moczowego lub trudności behawioralnych. Zamiast karać za nie pupila, warto więc pomóc psiemu nieszczęśnikowi radzić sobie z tym nieprzyjemnym problemem.

Jak działają podkłady treningowe dla psa na konkretnym przykładzie

Podkłady higieniczne dla psa przeznaczone są do zabezpieczenia nawierzchni przed zabrudzeniem moczem, kałem, krwią (w przypadku suk podczas cieczki) oraz przed innymi wydzielinami fizjologicznymi zwierzęcia. By spełniały swoją rolę, maty higieniczne dla psa powinny być chłonne i nieprzemakalne. Ponadto, najlepsze z nich absorbują przykre zapachy. Z tej racji podkłady higieniczne dla psów składają się najczęściej z kilku warstw. Spód może być pokryty folią, polietylenem (w skrócie PE) lub innym materiałem nieprzepuszczającym wilgoci, a wierzch – z przyjemnej w użytkowaniu, miękkiej włókniny. W środku maty najczęściej znajduje się zatrzymujący płyny chłonny wkład, np. z żelu czy pulpy celulozowej. W trosce o najwyższy komfort higieny producenci mat dodają do nich często także pochłaniający przykre zapachy węgiel aktywny lub specjalne wkłady zapachowe.

Niebywałą niezawodnością wyróżniają się dostępne w sklepie zoo24.pl podkłady dla psa Petstory

Maty chłonne z oferty PetStory są zbudowane z następujących warstw:

  1. Wytrzymała włóknina walcowana na gorąco.

  2. Warstwa papieru.

  3. Warstwa pochłaniająca wodę.

  4. Dodatkowa warstwa pogrubionego papieru.

  5. Szczelna warstwa zewnętrzna oraz uszczelnione krawędzie.

Dzięki takiej konstrukcji walcowana na gorąco włóknina jest niezwykle wytrzymała. Mocna wierzchnia powłoka chroni podkład przed uszkodzeniem lub rozerwaniem przez zwierzaka.

Podkłady mają też zabezpieczające przed przeciekaniem brzegi, które zapewniają maksymalną ochronę parkietów, wykładzin czy paneli przed wilgocią. Wyjątkowość podkładów higienicznych dla psa marki PetStory polega też na zamienianiu płynu w żel. Dzięki temu ryzyko wycieków jest zminimalizowane niemal do zera. Powyższe cechy sprawiają, że dostępne w naszym sklepie podkłady higieniczne PetStory pomagają utrzymać czystość i świeżość w domu, niezależnie od stanu zdrowia czy problemów bahawioralnych Twojego ulubieńca.

Jedno- czy wielorazowe - jakie podkłady do sikania dla psa są lepsze?

Na rynku dostępne są maty chłonne dla szczeniaka lub psa dorosłego jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoje wady i zalety. Jednorazowe podkłady higieniczne dla psa, takie jak maty chłonne marki PetStory, wystarczy wyrzucić od razu po użyciu. To oszczędność czasu i energii — nie musisz prać przesiąkniętego podkładu. To również rozwiązanie higieniczne i ekonomiczne: sprzedawane w zestawach po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt sztuk maty kosztują niewiele za sztukę, a wyjęte prosto z opakowania cechują się schludnym wyglądem i świeżością, jaką ciężko utrzymać np. przy wielokrotnie pranej wielorazowej macie chłonnej. 

Jak dobrać rozmiar podkładów chłonnych do wielkości psa?

Podkład higieniczny dla psa może przyjąć prostokątny lub kwadratowy kształt oraz różny rozmiar. Dla mniejszych psiaków takich jak szpic miniaturowy yorkshire terrier, chihuahua, hawańczyk, pekińczyk, mops czy buldog francuski sprawdzą się podkłady chłonne dla psa marki PetStory o wymiarach 45 x 60 cm. Podkłady tej wielkości możesz z powodzeniem rozłożyć na podłodze, w okolicy drzwi wejściowych lub np. podłożyć pod miseczki z wodą i karmą dla psa. Podkłady chłonne od PetStory w średnim rozmiarze świetnie sprawdzą się również podczas podróży np. w transporterze, kojcu lub na siedzeniu samochodu. Do szkolenia szczeniąt możesz użyć też mniejszych podkładów, o wymiarach około 30 x 45 cm. Niewielkie maty ochronne sprawdzą się nie tylko podczas treningu czystości ze szczeniakiem. Możesz je wykorzystać przy pielęgnacji gryzoni, jako podkład pod ściółkę albo matę ochronną pod transporter, klatkę, kuwetę, kojec, legowisko. Dla dorosłych psów większych ras oraz psich seniorów dobrym wyborem będą podkłady do sikania dla psa marki PetStory w rozmiarze 60 x 60 cm. To niezastąpiona pomoc w zachowaniu higieny w domu, podczas wyjazdu albo kilkudniowych wizyt u rodziny czy znajomych.

Jak korzystać z podkładów higienicznych dla psa?

Po wybraniu podkładów higienicznych dla psa pora na ich wykorzystanie w praktyce. Podkłady rozłóż w wybranych wcześniej miejscach, np. w holu obok drzwi wejściowych. Następnie „zaprzyjaźnij” z nimi szczeniaka lub dorosłego psa. W tym celu pokaż mu wybrany podkład i uważnie obserwuj reakcję czworonoga. Gdy zauważysz, że pies obwąchuje teren, kręci się w kółko lub wącha podłogę to sygnał, że zwierzak chce się załatwić. Natychmiast przenieś go wtedy na matę! Zaprowadź go na nią również bezpośrednio po jedzeniu i drzemce. Pupil nasikał na podkład? Nagrodź go za to smakołykiem i pochwałą wyrażoną przyjaznym tonem głosu. W ten sposób zadbasz o wypracowanie pozytywnego wzmocnienia związanego z poprawnym użyciem maty higienicznej.

Podkłady chłonne dla psa — kiedy jeszcze się sprawdzą?

Maty chłonne dla psów, oprócz wymienionych funkcji, mogą być przydatne także w innych sytuacjach. Antypoślizgowe maty rozłożone w okolicy wanny lub prysznica zminimalizują ryzyko poślizgnięcia się wychodzącego z kąpieli szczeniaka lub psa dorosłego. Zmniejszą też  ilość zachlapań i plam, przez co ułatwią sprzątnięcie łazienki. Ultrachłonne podkłady higieniczne, takie jak maty marki PetStory, mogą też zabezpieczyć meble oraz wnętrze auta, przedziału w pociągu lub samochodu podczas podróży. Dzięki podkładom higienicznym dla psa możesz zapomnieć o obowiązku zmywania nieprzyjemnie pachnących, trudnych do usunięcia mokrych plam. Jak widać, ich zastosowanie jest niezwykle wszechstronne! Warto więc poświęcić trochę czasu i energii, by zaprzyjaźnić z nimi swojego pupila. 

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 4

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się