×

Piszczące zabawki dla psa

Piszczące Zabawki dla Psa

Piszczące zabawki dla psa to akcesoria wydające dźwięki, które z pewnością zaintrygują zarówno szczeniaka, jak też mniej skorego do zabaw, dorosłego brytana. Sprawdź, jakie zalety mają zabawki z piszczałką dla psa i wybierz model najlepszy dla Twojego pupila.

Piszczące zabawki dla psa — wielka frajda dla psiaka

Każdy psiak w ciągu dnia powinien mieć zapewnioną odpowiednią ilość zajęć stymulujących jego zmysły. Nie oznacza to jednak, że właściciel musi spędzać z psem cały swój wolny czas. Warto więc zadbać o takie formy rozrywki, które zaktywizują brytana bez konieczności angażowania opiekuna. Doskonałym narzędziem do tego są zabawki piszczące dla psa. Wydobywane przez nie dźwięki sprawiają, że są o wiele atrakcyjniejsze od zwykłej pluszowej maskotki czy kongo, z którego brytan musi wyciągnąć sprytnie ukrytą przekąskę treningową czy smakołyk.

Oprócz tego, zabawki piszczące produkowane są często z elastycznych materiałów. Gryząc je, psiak masuje swoje zęby i dziąsła, w mechaniczny sposób ścierając kamień i osad nazębny. O tym, jak dbać o zęby pupila, przeczytasz więcej na naszym blogu poradnikowym. Ponadto, zabawki z piszczałką wydające szeleszczące, piskliwe, skrzypiące lub ćwierkające dźwięki oswajają szczenięta i lękowe, dorosłe psy z nietypowymi hałasami czy odgłosami. Dzięki nim ryzyko, że pies przestraszy się burzy, fajerwerków lub dzwonka do drzwi, jest mniejsze. I wreszcie, piszcząca zabawka dla psa przypominająca zwierzę czy maskotkę może kojarzyć się pupilowi z jego braćmi, matką czy psimi kumplami. To patent na to, by pupil zostawiony sam w domu poczuł, że ma towarzystwo.

Dlaczego psy lubią piszczące zabawki?

Pluszowe czy gumowe zabawki wydające dźwięki są szczególnie atrakcyjne dla psów przede wszystkim z jednego powodu — generowane przez nie dźwięki mają częstotliwość zbliżoną do odgłosów wydawanych przez małe gryzonie, takie jak nornice, myszy polne, krety czy szczury. Wiele psów myśliwskich typu aportery, psy gończe, płochacze, tropowce czy posokowce, poluje na nie w naturze. Do psiaków tej kategorii należy m.in. jamnik czy corgi — ulubiona rasa psów pamiętanej zapewne przez wszystkich królowej Elżbiety II. Poprzez gonienie za piszczącymi zabawkami, przypominającymi polowanie na prawdziwe małe ssaki i gryzonie zwierzę zaspokaja więc atawistyczne instynkty łowieckie. W efekcie pies rozładowuje energię i stres, dzięki czemu jest spokojniejszy, a jego odpoczynek i sen — bardziej jakościowy.

Czy piszczące zabawki są dobre dla psa?

Piszczące zabawki są dobre dla psa z kilku powodów. Po pierwsze, żeby upolować zdobycz, psiak musi się najpierw za nią nabiegać. To mobilizuje go do aktywności fizycznej, ważnej szczególnie w przypadku typowych kanapowców, takich jak psy rasy chow chow, berneński pies pasterski czy mops. U Twojego psiaka stwierdzono otyłość lub nadwagę? Piszcząca zabawka dla psa może sprawić, że zachowanie leniwego brytana zmieni się nie do poznania! Harce z piszczałkami wspomagają rozwój mięśni i koordynacji ruchowej psa. Pobudzają też psi zmysł logicznego myślenia i koncentracji!

Oprócz tego, zabawki piszczące dla psa mogą odwieść znudzonego czy sfrustrowanego brytana od dewastacji mebli, gryzienia butów, załatwiania się ze złości w przypadkowych miejscach oraz innych niszczycielskich zapędów. Kolorowe, ciekawe, wydające intrygujące dźwięki zabawki piszczące nie są jednak polecane wszystkim psom. O szczególnie atrakcyjnej zabawce psiak może myśleć nawet w nocy czy podczas spaceru. Warto unikać ich więc w przypadku szczególnie nadpobudliwego psa. Ponadto, zabawka do złudzenia przypominająca psa, kota czy inne zwierzę, może przyczynić się do wystąpienia tzw. ciąży urojonej u suk w wieku rozrodczym.

Rodzaje piszczących zabawek dla psa

Istnieje wiele rodzajów piszczących zabawek dla psów, z których każda może dostarczyć czworonogowi radości i stymulacji. Oto kilka popularnych rodzajów zabawek piszczących dla zwierząt, dostępnych w hurtowniach i sklepach zoologicznych:

  • Piszczące piłki: Piłki z wbudowanymi piszczałkami są jednym z najczęściej wybieranych rodzajów gryzaków dla szczeniąt, które wchodzą w skład ich wyprawki. Psiak może biegać za piłką i ją chwytać, a przy tym cieszyć się dźwiękiem, który wydobywa się podczas tego typu aktywności.

  • Piszczące pluszaki: Pluszowe zabawki z piszczałką w środku to ulubieni towarzysze psów młodych oraz dorosłych różnych ras. Mogą przyjmować wygląd zwierząt takich jak kogut, kaczka, świnka, koza, kura czy krowa oraz inne postaci i formy (np. w kształcie kości czy patyka), które przyciągną uwagę pupila.

  • Interaktywne piszczące zabawki: Niektóre zabawki posiadają dodatkowe elementy, takie jak wibracje, ruchome części czy świecące elementy, przez które są jeszcze bardziej atrakcyjne dla psów.

  • Zabawki do rzucania: Zabawki w formie frisbee, bumerangów czy ringów z piszczałką są doskonałe do zabawy, treningu komend "Aport" czy przywołania na świeżym powietrzu. Pies może łapać je w locie i jednocześnie cieszyć się dźwiękiem zabawki.

  • Gryzaki z piszczałką: Gryzaki lub gumowe zabawki do żucia z wbudowaną piszczałką oferują psu nie tylko rozrywkę, ale również pielęgnują jego uzębienie.

  • Piszczące kule-smakule: kule z piszczałką wypełnione smakołykami mogą być doskonałym wyborem dla psów, które lubią toczyć zabawki, gryźć je i bawić się samodzielnie.

Piszczące zabawki dla psa w sklepie zoologicznym online Zoo24.pl

By wybrać odpowiednią piszczącą zabawkę właściciel powinien doskonale znać temperament, wiek oraz upodobania swojego pupila. By zadowolić każdego psiaka, w sklepie online Zoo24 przygotowaliśmy bogaty wybór zabawek piszczących Wykonane z nietoksycznych materiałów gadżety występują w różnych kształtach: kości, piłek czy w bardziej niestandardowych formach. Mamy też propozycje dla wielbicieli pluszaków.

Chcesz podarować swojemu pupilowi którąś z naszych piszczałek? Wybór zabawki dopasuj do wielkości pyska i wieku pupila. Dla małego psa dobrym pomysłem będzie wybór np. małej piszczącej piłki, gumowego gryzaka z piszczałką albo wydającej frapujące odgłosy pluszowej zabawki. Dużemu brytanowi możesz nabyć większą piszczącą kość, piłkę czy kulę-smakulę albo świecącą i piszczącą zabawkę idealną do rzucania i aportowania. Dla wygody użytkowania nasze zabawki z piszczałką mają często łatwą do uchwycenia, chropowatą powierzchnię oraz rozpoznawalne przez psy, kontrastowe kolory. Wybierasz się na wakacje lub krótszą podróż? Włóż piszczącą zabawkę do klatki kennelowej lub transportera, by zająć psa-podróżnika na długie godziny. Jeszcze się wahasz? Niepotrzebnie! Zabawka piszcząca dla psa to idealne rozwiązanie do rozrywki, gryzienia, aportowania i wzmacniania więzi z właścicielem dla każdego psiaka!

Zobacz również:

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 4

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się