×

Utrzymanie czystości wokół kota

Akcesoria i środki czystości do utrzymania czystości w domu z kotem

W sklepie zoologicznym Zoo24.pl znajdziesz szeroki wybór produktów, które pomogą Ci zadbać o higienę i komfort Twojego kota oraz otoczenia, w którym przebywa. Oferujemy różnorodne artykuły dla kota, obejmujące żwirki dla kota, kuwety dla kota, odstraszacze dla kotów oraz neutralizatory kocich zapachów.

Jak dbać o higienę w domu z kotem?

W utrzymaniu czystości wokół kota należy szczególnie zwrócić uwagę na higienę, zwłaszcza w kontekście bakterii przenoszonych przez kota wywołujących groźne choroby, który przemierza nasze domy, często nie omijając newralgicznych miejsc dla naszego zdrowia, takich jak kuchenne blaty.

W celu zapewnienia czystości w domu i zapobieżenia przenoszeniu bakterii warto codziennie usuwać odchody i regularnie dezynfekować kuwetę kota.

Dezynfekcja kuwety kota jest istotna nie tylko w kontekście zapobiegania rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów, ale także ze względu na toksoplazmozę — choroba wywoływana przez pasożyta znanego jako Toxoplasma gondii, który może być rezerwuarem pasożyta. U niektórych osób objawy choroby mogą w ogóle nie wystąpić, u innych łatwo o objawy zakażenia chorobą przypominające grypę, takie jak bóle głowy, bóle brzucha, gorączka, osłabienie.

  • Sprzątaj kocią kuwetę, usuwając odchody i wymieniając żwirek regularnie. Codzienne usuwanie odchodów z kuwety kota pomoże zapobiec nieprzyjemnym zapachom i utrzyma higienę w domu.

  • Za każdym razem kiedy sprzątasz kuwetę, korzystaj z neutralizatorów zapachów, które pomogą eliminować nieprzyjemne zapachy związane z obecnością kota w domu. Wybierz produkty bezpieczne dla zwierząt i ludzi.

  • Regularne odkurzanie i zamiatanie pomogą usunąć sierść, kurz i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się w domu z udziałem kota. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca, gdzie kot spędza najwięcej czasu.

  • Codziennie wietrz pomieszczenia, aby zapewnić świeże powietrze i pozbyć się zapachów. To również pomoże w utrzymaniu zdrowego środowiska dla Ciebie i Twojego kota.

Żwirki dla kota

Utrzymywanie czystości w domu, w którym mieszka kot, jest kwestią niezwykle istotną dla zapewnienia zdrowia i komfortu zarówno dla nas, jak i dla naszych futerkowych towarzyszy. W ramach tego trudnego zadania, kluczową rolę odgrywają odpowiednio dobrane żwirki, które pełnią funkcję zarówno absorpcji płynów, jak i kontroli zapachów.

W ofercie dostępne są różnorodne rodzaje żwirków dla kota, każdy z nich charakteryzujący się swoimi unikalnymi właściwościami. Począwszy od żwirków silikonowych, które cechuje trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości, przez bentonitowe, znane z doskonałej zdolności wchłaniania wilgoci, aż po kukurydziane, które nie tylko skutecznie absorbują płyny, ale są także biodegradowalne, a nawet drewniane, które oferują naturalność i delikatność dla łap kota.

Sprawdź produkty:

Wybór odpowiedniego żwirku dla kota powinien być zgodny zarówno z indywidualnymi preferencjami naszego pupila, jak i z naszymi własnymi oczekiwaniami dotyczącymi higieny i estetyki. Bez względu jednak na wybrany rodzaj, należy pamiętać, że wszystkie oferowane przez nas produkty są bezpieczne dla zwierząt, łatwe w utrzymaniu czystości i skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się brudu.

Dzięki odpowiednio dobranej pielęgnacji i dbałości o czystość w otoczeniu kota nie tylko zyskujemy gwarancję świeżości i higieny w naszym mieszkaniu, ale także zapewniamy naszym kotom warunki, które sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Kuwety dla kota

Znajdziesz u nas różnorodne modele kuwet dla kota, dostosowane do różnych potrzeb i preferencji zarówno Twoich, jak i Twojego pupila. Oferujemy kuwety kryte i otwarte, które są łatwe w czyszczeniu. Dzięki nim utrzymanie czystości w domu stanie się łatwiejsze i bardziej wygodne.

W naszej bogatej ofercie znajdziesz również inne przydatne akcesoria, takie jak maty pod kuwetę, pojemniki do czyszczenia kuwety, łopatki do kuwety oraz zmiotki.

Te dodatkowe elementy pomagają kompleksowo zadbać o higienę i czystość wokół kuwety, zapewniając świeżość i komfort zarówno dla Twojego kota, jak i dla Ciebie. Dzięki nim czyszczenie kociej kuwety stanie się jeszcze bardziej efektywna i higieniczna, co przyczyni się do utrzymania czystości w domu oraz do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego pupila.

Odstraszacze dla kotów

Zapewniamy szeroki wybór odstraszaczy dla kotów, które pomogą Ci zabezpieczyć swoje meble, rośliny i inne przedmioty przed zniszczeniem oraz oznakami drapania.

Warto zaznaczyć, że odstraszacze dla kotów dostępne w naszej ofercie są nie tylko wysoce skuteczne w działaniu, ale także bezpieczne dla samych kotów. Dzięki starannie dobranym składnikom i formule działania, odstraszacze te nie powodują żadnych szkód ani niepokojów u naszych pupili, jednocześnie skutecznie odstraszając je od miejsc, w których nie powinny przebywać.

Efektywność odstraszaczy dla kotów sprawia, że nasze pupile szybko uczą się trzymać z dala od tych obszarów, które są objęte działaniem produktu. Dzięki temu, zarówno my, jak i nasze koty, możemy cieszyć się spokojnym i harmonijnym współżyciem, bez konieczności obaw o nasze mienie czy rośliny.

Neutralizatory kocich zapachów

Dla zapewnienia świeżości i czystości w domu oferujemy neutralizatory kocich zapachów, które skutecznie eliminują nieprzyjemne zapachy moczu kota. Produkty w ofercie Zoo24 są bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Sprawdź produkty:

Najlepsze preparaty i akcesoria do domu z kotem w sklepie zoologicznym online Zoo24.pl

W sklepie zoologicznym online Zoo24.pl znajdziesz kompleksową ofertę produktów dedykowanych domowi z kotem. Oferujemy wysokiej jakości kuwety, różnorodne żwirki, skuteczne odstraszacze, neutralizatory kocich zapachów oraz preparaty do usuwania plam po kocie. Dzięki naszym produktom zadbasz o higienę, czystość i harmonię w swoim domu, zapewniając komfort zarówno sobie, jak i swojemu futrzanemu towarzyszowi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z najlepszych rozwiązań dla Twojego domu z kotem.

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 90

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się