×

Witaminy i suplementy dla psa

Witaminy dla psa – kiedy warto po nie sięgnąć?

Witaminy dla psa są tym rodzajem dodatków, które warto suplementować zwierzęciu – należy jednak pamiętać, że mogą one mieć dobroczynny wpływ na jego organizm, jak i wywoływać niepożądane reakcje. Dlatego decydując się suplementować witaminy na psa, należy mieć ku temu powód oraz wiedzieć, jak zareagować w przypadku wystąpienia negatywnych czynników. Najczęściej podaje się suplementy diety dla psa z powodów:

* Okresu ciąży i połogu – w tym czasie u suczek występują niedobory organizmów; aby temu zapobiec, warto sięgnąć po dobre witaminy dla psa.

* Gdy zwierzę jest w podeszłym wieku – czworonożni seniorzy powinni otrzymywać suplementy diety dla psa, aby zapobiegać powstającym niedoborom w organizmach.

* Okres rekonwalescencji, choroby i po zabiegu weterynaryjnym – dobre witaminy dla psa wzmocnią zwierzę po tak trudnym okresie.

* Dorastającym pupilom – szczenięta potrzebują większej ilości składników odżywczych i minerałów. Witaminy dla psa na wzmocnienie sprawdzą się idealnie.

Należy pamiętać, że przed podaniem suplementów diety dla psa należy skontaktować się z weterynarzem – tylko on może stwierdzić, czy zwierzę potrzebuje dodatkowych wspomagaczy oraz jakie powinny być. Nadmiar witamin jest równie szkodliwy, co ich niedobór!


Witaminy dla psa na sierść – piękny, zdrowy wygląd każdego dnia

Zadbana, lśniąca sierść zwierzęcia świadczy o jego zdrowiu i właściwej opiece, jaką roztacza nad nim właściciel. Witaminy dla psa na sierść pomogą w utrzymaniu zarówno skóry jak i futerka w nienagannym stanie. Ponadto, to te suplementy diety dla psa nadają się w szczególności, gdy zwierzę cierpi na dolegliwości i potrzebuje wsparcia.

Witaminy dla psa na sierść bazują na zdrowych, tłustych olejach – często rybich. Ponadto mają właściwości zmniejszenia reakcji alergicznych i problemów skórnych, wynikających z niedoborów w organizmie. W przypadku skóry suchej i łuszczącej się, suplementy nawilżają i regulują wydzielanie sebum.


Witaminy dla psa na stawy – niezastąpione w zdrowym, szczęśliwym życiu zwierzęcia

Witaminy dla psa na stawy są niezbędnym wsparciem nie tylko wtedy, gdy zwierzę jest w podeszłym wieku – albo przeciwnie, wciąż rośnie – ale również wtedy, gdy ma nadwagę. Wielu czworonożnych pupili ma tendencje do tycia, co przekłada się na obciążenie stawów; zanim szczekający towarzysz wróci do prawidłowej wagi, należy zadbać o to, aby nie doprowadzić do kontuzji i uszkodzeń chrząstki stawowej.

W takim przypadku warto sięgnąć po witaminy dla psa na stawy – mają w składzie substancje wzmacniające oraz przeciwutleniające, które zabezpieczają organizm przed wolnymi rodnikami. Dodatkowa zawartość kwasu askorbinowego chroni kolagen przed uszkodzeniami i wspomaga jego syntezę. 


Dobre witaminy dla psa – po które warto sięgnąć?

Dobierając właściwe witaminy dla psa należy pamiętać, że zapotrzebowanie na niezbędne składniki różni się w zależności od wieku, płci, aktywności fizycznej, wielkości, rasy oraz dolegliwości zdrowotnych zwierzęcia. Z czynników zewnętrznych nie należy zapominać o tym, że pory roku – oraz okresy linienia – również mają wpływ na zapotrzebowanie na witaminy.

W przeciwieństwie do ludzi, organizmy psów są w stanie samodzielnie wytworzyć witaminę C w odpowiedniej ilości i nie potrzebują przyswajać jej z pożywienia – oczywiście, jeśli ich ciała funkcjonują prawidłowo.

Witaminy dla psa powinny jednak dostarczać składników takich jak:

* Witamina B – odpowiadająca za prawidłową pracę układu nerwowego i krwionośnego, reguluje procesy metaboliczne.

* Witamina D – zapewnia zdrowe kości i prawidłową pracę mięśni. Witaminy dla psa na stawy powinny posiadać jej wiele w składzie.

* Witamina A – wzmacnia organizm i chroni przed infekcjami. Ponadto wpływa pozytywnie na wzrok oraz na stan sierści i skóry zwierzęcia.

* Witamina E – jest przeciwutleniaczem, pozytywnie wpływa na rozwój płodu; w szczególności warto podawać ją suczką w ciąży.


Witaminy dla psa na wzmocnienie a jakość spożywanej karmy

Choć dobre witaminy dla psa, dobrane rozsądnie i przez specjalistów, wspomogą prawidłowe działanie organizmu, nie należy zapominać, że wysokojakościowa, bogata w składniki odżywcze karma dla pupila również może zagwarantować podobny efekt.

Pożywienie złej jakości nie dostarcza niezbędnych składników do poprawnego funkcjonowania organizmu zwierzęcia. Wiele popularnych karm, szeroko dostępnych w supermarketach, bazuje na kiepskich mieszankach zbożowych i sztucznych substancjach – przyczyniają się one nie tylko do powstawania niedoborów, ale i mogą wywoływać reakcje pokarmowe.

Sięganie po dobre witaminy dla psa nie jest konieczna, gdy wybierasz sprawdzone karmy, które mają bogaty w mięso skład. Zdrowie Twojego pupila jest najważniejsze, dlatego zagwarantuj mu długie, dostatnie i szczęśliwe życie.


Suplementy diety dla psa – sprawdź naszą ofertę 

Internetowy sklep Zoo24.pl oferuje wszystko, co niezbędne, aby wspomóc opiekę nad czworonożnymi podopiecznymi. Przekonaj się sam(a) i znajdź witaminy dla psa na wzmocnienie oraz wiele innych produktów, które urozmaicą codzienne życie Twojego pupila.

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 25

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się