×

Pieluchy dla psa

W przypadku szczeniąt pieluchy stosuje się często podczas nauki czystości. Dorosłe psy mogą potrzebować majtek ochronnych przy problemach z nietrzymaniem moczu, podczas rui u suczek lub w trakcie podróży. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać pieluchy do wielkości psa, jak prawidłowo założyć pieluchę zwierzęciu oraz jaki typ pampersów dla psa sprawdzi się najlepiej u Twojego pupila.

Pieluchy dla psa — kiedy są potrzebne?

Pampersy dla psów działają podobnie jak te przeznaczone dla ludzi. Z tą różnicą, że zaprojektowano je zgodnie z anatomią ciała zwierząt. 

Pieluchy dla psa mają pomóc zwierzakowi w radzeniu sobie z nietrzymaniem moczu i kału, a także z problemami takimi jak:

 • nietrzymaniem moczu związanym ze starzeniem 

 • przeżyciem rui 

 • brakiem możliwości załatwienia się na zewnątrz podczas podróży samochodem lub samolotem lub w trakcie dłuższej nieobecności właściciela

 • częstym załatwianiem potrzeb fizjologicznych w domu

 • rekonwalescencją lub chorobą np. infekcją układu moczowego, cukrzycą

 • wadami w budowie układu moczowego

 • zmianami nowotworowymi

 • stresem

 • problemami behawioralnymi

Czy pieluchy lub pampersy dla psa są skuteczne?

Wnętrze pieluchy dla psa na nietrzymanie moczu zawiera materiał chłonny, wykonany najczęściej z kilku warstw wodoodpornych tworzyw np. mikrofibry czy żelu, który zatrzymuje krew, mocz i kał. Warstwa ta absorbuje płyny fizjologiczne oraz dzięki wysokiej chłonności chroni skórę zwierzaka przed odparzeniami czy podrażnieniami. Pieluszki dla psów mają też zewnętrzną powłokę z szybkoschnącej tkaniny. Warstwa ta pomaga zapobiegać wyciekaniu płynów, chroniąc podłogi,  meble i inne powierzchnie zewnętrzne. Pieluchy dla psów mają zwykle regulowane paski lub zapięcia na rzepy, które pozwalają zabezpieczyć je wokół talii psa. Zapewnia to odpowiednie dopasowanie i zapobiega zsuwaniu się materiału. Ponadto, w tylnej części pieluchy znajduje się otwór na ogon psa, który ułatwia utrzymanie tkaniny na jego ciele, jednocześnie umożliwiając zwierzęciu wygodne poruszanie się. Powyższa konstrukcja gwarantuje niezawodność podkładów i pieluch dla psa — stosując je, zyskujesz pewność, że Twoja kanapa czy dywan nie zostaną nieumyślne obsikane, czy zabrudzone.

Majtki dla psa na nietrzymanie moczu — jak dobrać odpowiedni rozmiar?

By pampersy dla psa były wygodne w noszeniu, ich rozmiar powinien być adekwatny do wielkości zwierzęcia. Przed ich zakupem polecamy dokładnie zmierzyć obwód brzucha pupila. Uzyskane wymiary należy porównać do wytycznych podanych przez producenta w specjalnej tabeli rozmiarów. Dla ułatwienia, pieluchy lub majtki dla psa na nietrzymanie moczu dostępne w naszym sklepie oznaczone są rozmiarami XS, S, M, L, aż do XL. 

Majtki dla suczki w przypadku cieczki

Kolejną sytuacją, w której niezbędne jest użycie chłonnych pieluch lub majtek jest cieczka u suki. Wyjątkowo wrażliwa skóra zwierzęcia dobrze zniesie założenie majtek wykonanych z ultra miękkiego, naturalnego, przewiewnego materiału takiego jak bawełna. Wybrane majtki na cieczkę powinny być na tyle rozciągliwe, by nie krępować ruchów suczki. By były skuteczne, wewnątrz powinny mieć wszytą specjalną siateczkę, w której łatwo umieścisz np. wykonaną z włókniny wkładkę lub inny materiał higieniczny. Czasem majtki dla psa sprzedawane są z wkładkami w pakiecie. Przykładem takiego rozwiązania są majtki ochronne na cieczkę z poliestru i elastanu.Podkłady tego typu świetnie sprawdzą się również jako majtki dla psa na nietrzymanie moczu.

Jak przyzwyczaić psa do noszenia pampersów?

Idealne pampersy dla psa lub majtki na cieczkę wybrane? Czas oswoić z nimi zwierzaka! W tym celu połóż pieluchę w pobliżu psiaka. Poczekaj, aż pupil podejdzie do niej i niespiesznie ją obwącha. Następnie weź pieluszkę do ręki i zachęć psa przy pomocy smaczka, by zbliżył się do Ciebie. Jeśli pies nie przejawia zachowań lękowych lub agresywnych, przystąp do założenia pieluszki zwierzakowi. 

Jak prawidłowo założyć pieluchę zwierzęciu — szybki instruktaż

By psiak zaakceptował noszenie pieluch, ważne jest ich sprawne zakładanie i zdejmowanie.

W tym celu:

 • Unieś delikatnie ogonek zwierzęcia i nasuń na niego pieluchę.

 • Umieść pieluchę między tylnymi łapkami psa. 

 • Naciągnij materiał na jego podbrzusze.

 • Zapnij pieluszkę przy pomocy bocznych zakładek lub elastycznego, regulowanego paska na brzuch (w przypadku majtek ochronnych).

Pielucha założona? Gratulacje! By zapobiec infekcjom i podrażnieniom skóry zadbaj teraz o odpowiednią higienę układu moczowego zwierzęcia. W tym celu przede wszystkim regularnie zmieniaj pieluchę, gdy tylko zostanie zamoczona lub zabrudzona. By zabezpieczyć się przed potencjalnymi bakteriami, przed wykonaniem tej czynności załóż gumowe rękawiczki ochronne. Zużytą pieluszkę wyrzuć lub — w przypadku pieluch wielorazowych — upierz z użyciem łagodnego detergentu. Skórę zwierzaka oczyść np. za pomocą jednorazowej, nawilżanej chusteczki. Odczekaj chwilę, po czym ostrożnie nałóż nową, czystą pieluszkę. Mamy nadzieję, że przy odrobinie cierpliwości, z pomocą wskazówek zawartych w tym artykule po pewnym czasie Twój ulubieniec przyzwyczai się do noszenia chłonnych pieluszek i doceni skutki ich działania tak samo jak Ty! 

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 4

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się