DO 3% ZWROTU W PROGRAMIE LOJALNOŚCIOWYM

DARMOWA DOSTAWA OD 95zł

PREZENT DO WYBRANYCH PRODUKTÓW

×
  • Ubezpieczenie psa

Cena 109,90 zł
Więcej
W magazynie
Cena 198,96 zł
Więcej
W magazynie

Cena 139,90 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery

Buldog francuski

- Kategorie : Psy , Rasy psów

Buldog francuski

Jakim jest Buldog Francuski?

Buldog francuski to niezwykle popularny piesek, który zaliczany jest do niewielkich molosów. Jest mały, krępy i muskularny. Pocieszny pyszczek i uszy jak u nietoperza to wyróżniki tej rasy. Z natury jest niesamowicie przyjacielski i radosny. Dobrze wychowany i zadbany, będzie wiernym przyjacielem swojego opiekuna przez wiele lat. Rozważasz zakup pieska tej rasy? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem!

Podstawowe informacje

Dorosły buldog francuski osiąga wagę od 9 do 14 kilogramów oraz wysokość 27 do 35 centymetrów w kłębie. Samice natomiast ważą od 8 do 13 kilogramów, a ich wzrost to 24 - 32 cm. Psy tej rasy żyją średnio od 10 do 14 lat.

Buldog Francuski - opis rasy i ich wygląd

Buldog francuski to mały pies. Ma charakterystyczny grzbiet karpiowaty, co oznacza, że wznosi się on od kłębu do lędźwi. Tylne nogi Buldoga są nieco dłuższe od przednich oraz dobrze umięśnione. Sierść krótka i przylegająca, nie posiada podszerstka.

Umaszczenie Buldoga Francuskiego może występować w każdym odcieniu. Najpopularniejszą jest maść płowa na całym ciele. Natomiast Buldog Francuski może być też czarny, niebieski oraz w każdym kolorze z dodatkiem białych znaczeń. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Buldog Francuski długowłosy. Jego sierść jest falowana, średniej długości. Buldogi Francuskie należą do psów rasy brachycefalicznej. Oznacza to, że mają skróconą część szczękowo-nosową.

Zastanawiasz się, czy ten mały piesek będzie odpowiednim towarzyszem dla Ciebie? Buldogi z natury są wesołe i przyjacielskie. Uwielbiają towarzystwo domowników, lubią się przytulać i nie są trudne do wychowania. Ze względu na budowę pyszczka mogą cierpieć na zadyszki i praktycznie nie szczekają. Są chętne do zabawy i bardzo uważne. Dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Idealnie sprawdzą się również w domu z dziećmi.

Charakter Buldoga Francuskiego

Buldog francuski rasa

Buldoga Francuskiego określa się jako psa towarzyskiego. To prawdziwy domator, który wprost uwielbia wylegiwanie się na kanapie. Jest niezwykle łagodny i
bardzo przywiązuje się do swoich opiekunów. Psy tej rasy nie mają instynktu stróżującego, ale zaniepokojone nagłym hałasem, mogą zaalarmować opiekuna szczekaniem.

Jeśli chcesz wybrać psa tej rasy, musisz wiedzieć o tym, że chociaż buldog nie należy do najbardziej aktywnych psów, regularne spacery, nawet krótkie, nie pozwolą mu się nudzić. Tym samym unikniemy niepotrzebnej frustracji pieska. Bez względu na to, czy lubisz błogie lenistwo, czy też jesteś osobą aktywną, buldog Francuski to idealny pies dla Ciebie!

Charakterystyka Buldoga

Psy tej rasy z natury są wesołe i przyjacielskie. Uwielbiają towarzystwo domowników, lubią się przytulać i nie są trudne do wychowania. Są chętne do zabaw i bardzo uważne.

Buldogi są niezwykle inteligentne. Nauka nowych sztuczek czy komend nie będzie dla nich dużym wyzwaniem. Warto podkreślić, że z reguły mają dobry kontakt z innymi zwierzętami. Idealnie sprawdzą się również w domu z dziećmi. Buldogi Francuskie łatwo przywiązują się do swojego opiekuna i domagają się jego uwagi.

Buldog francuski choroby

Ze względu na brachycefaliczny kształt czaszki, tzw. spłaszczoną kufę, Buldog Francuski blue może cierpieć na zaburzenia oddechowe. Niektóre z nich mogą mieć tendencję do chrapania, co wskazuje na poważne zaburzenie zdrowotne.

Zdarza się, że pieski cierpią na tzw. „trzecią powiekę”. Jest to niewielki fałd błony śluzowej, zlokalizowanej w wewnętrznym kąciku oka Buldoga. Może ona podrażniać śluzówkę i prowadzić do zapalenia oka. W razie potrzeby można to skorygować operacyjnie. Wypukłe oko jest również bardziej podatne na urazy mechaniczne. Psy tej rasy są także narażone na częstą przypadłość molosów, czyli dysplazję stawów.

Jako opiekun buldoga francuskiego musisz pamiętać o tym, że ze względu na budowę czaszki, psy te kiepsko znoszą upały. Psy o białym umaszczeniu oraz te z dużą domieszką bieli są również narażone na alergie pokarmowe.

Pielęgnacja Buldoga Francuskiego

Sierść Buldoga Francuskiego jest krótka i przylegająca, bez podszerstka, zatem pielęgnacja buldoga francuskiego nie jest bardzo skomplikowana. Wystarczającym będzie czesanie buldoga raz w tygodniu. Buldogi linieją raz do roku, najczęściej wiosną. Przy właściwej pielęgnacji nie będzie to szczególnie uciążliwe. Kąpiele przeprowadzamy w razie konieczności. Zwykle sierść można przetrzeć wilgotnym ręcznikiem, aby usunąć ewentualne zabrudzenia.

Warto pamiętać o regularnym skracaniu pazurków Buldoga Francuskiego. Zmarszczki na pyszczku powinny być często czyszczone. Pomoże to zapobiec ewentualnym zapaleniom skóry w tej okolicy. Pielęgnacja uszu Buldoga - psiaki powinny być kontrolowane codziennie i w razie potrzeby czyszczone.

Buldog Francuski - szczeniaki i ich hodowla

Buldog francuski szczeniak

Buldogi Francuskie uchodzą za psy spokojne i pogodne. Pomimo tego, nadal
potrzebują odpowiedniego treningu, aby zostać wspaniałymi kompanami swojego opiekuna. W przypadku tej rasy niezwykle istotna jest socjalizacja już na wczesnym etapie.

Decydując się na zakup szczeniaka powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na hodowlę, w której się wychowuje. Odpowiedzialny hodowca dba o swoje psy. Wykonuje niezbędne badania celem wykluczenia ewentualnych wad genetycznych i chorób u psiaków. Warto wiedzieć, że nie istnieje Buldog Francuski miniaturka. Takie pieski są nieodpowiednio krzyżowane i już od urodzenia narażone na wszelkie choroby.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje pies rasy Buldog Francuski?

Wydatek na zakup Buldoga Francuskiego, to koszt rzędu 3000 do 6000 zł. Cena jest uzależniona od renomy wybranej hodowli, umaszczenia psa, jego płci, zdrowia rodziców, czy ich dotychczasowych osiągnięć.

Jaka jest długość życia Buldoga Francuskiego?

Psy tej rasy żyją średnio od 10 do 14 lat.

Ile waży Buldog Francuski?

Dorosły osobnik tej rasy osiąga wagę od 9 do 14 kilogramów. Samice natomiast ważą od 8 do 13 kilogramów, a ich wzrost to 24 - 32 cm.

Buldog Francuski - do kiedy rośnie?

Buldog Francuski rośnie do drugiego, a nawet trzeciego roku życia. Najszybciej przybiera na wadze w okresie od 6 do 9 miesiąca życia.

Jak wygląda Buldog Francuski?

Pieski są umięśnione i zwarte. Mają charakterystyczny grzbiet karpiowaty, co oznacza, że wznosi się on od kłębu do lędźwi. Tylne nogi Buldoga są nieco dłuższe od przednich oraz dobrze umięśnione. Sierść krótka i przylegająca, nie posiada też podszerstka. Umaszczenie Buldoga Francuskiego może występować w każdym odcieniu.

Najpopularniejszą jest maść płowa na całym ciele. Natomiast Buldog Francuski może być czarny, niebieski oraz w każdym kolorze z dodatkiem białych znaczeń.

Jak wychować Buldoga Francuskiego?

Psy tej rasy z natury są bardzo inteligentne oraz wesołe i przyjacielskie. Uwielbiają towarzystwo domowników, lubią się przytulać i nie są trudne do wychowania. Są chętne do zabaw i bardzo uważne. Z reguły akceptują również inne zwierzęta. Idealnie sprawdzą się w domu z dziećmi. Łatwo przywiązują się do swojego opiekuna i zwykle domagają się jego uwagi. Buldog Francuski to idealny pies, zarówno dla lubiącego leniuchowanie, jak i aktywnego opiekuna.

Jaka karma jest odpowiednia dla Buldoga francuskiego?

Żywienie Buldoga może sprawiać nieco kłopotu. Psy tej rasy mogą cierpieć na różne alergie czy nietolerancje pokarmowe. W związku z tym, karma przede wszystkim powinna optymalizować pracę jelit. Idealnym rozwiązaniem będzie dieta o wysokiej zawartości mięsa, np. karma sucha paka zwierzaka, lub inna bez względu na to czy wybierzemy karmę suchą dla psa czy karmę mokrą.

Warto pamiętać, aby karma dla Buldoga nie miała w składzie produktów zawierających zboża. Mogą one dodatkowo nasilać reakcje alergiczne.

Jaką karmę kupić dla szczeniaka Buldoga Francuskiego?

Menu małych buldożków powinno być bogate przede wszystkim w mięso. Do tego należy pamiętać o warzywach, witaminach oraz węglowodanach. Najlepszym rozwiązaniem będzie podawanie karmy suchej bogatej w białko, które jest niezbędne do prawidłowego rozwoju szczeniaka.

Ile powinien jeść dorosły Buldog?

Dorosły osobnik tej rasy powinien spożywać dwa posiłki dziennie. Ważne jest, aby po jedzeniu pies mógł chwilę wypocząć.

Ile powinien jeść szczeniak Buldog Francuski?

Szczeniaka należy karmić 4 - 5 razy dziennie. Dopiero około 9 miesiąca możesz zmniejszyć ilość pokarmu do trzech porcji dziennie. Natomiast po dziesiątym miesiącu możesz zejść do dwóch posiłków dziennie. Producenci karm zwykle umieszczają na opakowaniu zalecaną dawkę, do której należy się bezwzględnie stosować.

Jakie szelki będą odpowiednie dla Buldoga Francuskiego?

Najlepszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem dla Buldoga Francuskiego są szelki typu Guard. Gdy są dobrze dopasowane, nie uciskają i nie krępują ruchów psa.

Ze względu na możliwość regulacji, możesz je stosować u szczeniaków tej rasy już od 9 - 10 tygodnia życia.

Buldog Francuski - gdzie kupić?

Decydując się na zakup szczeniaka zwróć szczególną uwagę na hodowlę, w której się wychowuje. Odpowiedzialny hodowca dba o swoje psy. Wykonuje niezbędne badania celem wykluczenia ewentualnych wad genetycznych i chorób u psiaków. Warto wiedzieć, że nie istnieje Buldog Francuski miniaturka. Takie pieski są nieodpowiednio krzyżowane i już od urodzenia narażone na różne choroby.

Jak opiekować się Buldogiem Francuskim?

Buldogi to niezwykle inteligentne psy, dzięki czemu szybko uczą się nowych komend i sztuczek. Chętnie podejmą się każdej aktywności, która będzie stymulowała je nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Idealnie sprawdzą się w domu z dziećmi.

Pielęgnacja tych psów również nie należy do bardzo skomplikowanych. Krótka sierść, bez podszerstka nie wymaga czasochłonnych kąpieli, wystarczy regularne czesanie i przecieranie w razie potrzeby wilgotnym ręcznikiem. Zadbany pies stanie się wspaniałym towarzyszem dla Ciebie i Twojej rodziny przez kolejne 10 do 14 lat.

Udostępnij treść

Dodaj komentarz

Śledź nas na Facebooku