×

Maty dla szczeniaka

Maty dla szczeniaka

Jak wiadomo, każdemu szczeniakowi w pierwszych tygodniach życia zdarza się załatwiać w przypadkowych miejscach. Psi maluch może sikać z radości, strachu, stresu albo po prostu z braku umiejętności kontroli pęcherza. W takich sytuacjach niezastąpione są pieluchy i podkłady higieniczne dla psa. Możesz korzystać z nich w domu, samochodzie, transporterze, przy psim bufecie lub w dowolnym innym miejscu. Poznaj różne typy mat dla szczeniąt, by wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego pupila.

Pieluchy dla szczeniaka — utrzymanie czystości w domu

Podobnie jak pampersy dla dzieci, specjalnie zaprojektowane pieluchy dla szczeniąt wchłaniają płyny fizjologiczne psiaka nieprzyzwyczajonego do trzymania moczu. 

To wygodne rozwiązanie dostosowane do anatomicznej budowy zwierzęcia. By były wygodne, pieluchy dla szczeniąt mają otwory na tylne łapy i ogon. Dzięki temu pupil może je nosić bez uczucia dyskomfortu, podrażnienia skóry, ryzyka infekcji układu moczowego czy ograniczenia ruchów. Pieluchy dla szczeniaka zazwyczaj są wyposażone w miękką warstwę wypełnioną żelem, który szybko i efektywnie wchłania ciecz (wilgoć). Ponadto, majtki chłonne dla psów pokryte są folią zewnętrzną, która chroni je przed uszkodzeniem czy rozerwaniem materiału. Dzięki bocznym paskom łatwo dopasujesz pieluchę do rozmiarów psa. Ponadto, majtki higieniczne dla szczeniąt są dostępne w różnych rozmiarach: idealnych zarówno dla szczeniąt ras mniejszych takich jak Jamnik czy West Highland White Terrier oraz tych większych, jak Dalmatyńczyk, Bokser czy Cane Corso! Aby dobrać odpowiedni rozmiar pieluch, wystarczy zmierzyć obwód brzucha pupila.

Maty dla szczeniaka — do czego służą i kiedy warto po nie sięgnąć?

Maty dla szczeniaka do sikania to praktyczne maty jednorazowego lub wielorazowego użytku chroniące podłogi, dywany, schody, kanapy, psie legowiska i inne meble przed konsekwencjami załatwiania się szczeniaka w przypadkowych miejscach w domu. To koło ratunkowe każdego właściciela młodego psiaka. Szybki metabolizm, niedojrzałość emocjonalna, mało pojemny pęcherz moczowy – z tych powodów psiak załatwia swoje potrzeby fizjologiczne nawet kilkanaście razy w ciągu doby! Przez sikanie na konkretne miejsce lub przedmiot może znaczyć teren, zwłaszcza gdy nie jest jedynym zwierzakiem w domu. Komunikuje w ten sposób swoją obecność i wyznacza hierarchię w stadzie. Sikać może również z radości, na widok wracającego z pracy właściciela czy nowej zabawki. Ponadto szczeniak może zwyczajnie nie rozumieć potrzeby wstrzymywania pęcherza. W efekcie jego reakcja jest natychmiastowa: sika tam, gdzie stoi. By go tego oduczyć, warto zacząć od treningu podstaw czystości z wykorzystaniem podkładów higienicznych.

W jaki sposób są wykonane maty dla szczeniaka?

Podkłady dla szczeniąt mogą mieć prostokątny lub kwadratowy kształt oraz dopasowany do potrzeb szczeniaka rozmiar.  By działanie mat higienicznych dla psa było efektywne, podkłady tego typu powinny składać się z co najmniej dwóch warstw. Spodnia warstwa maty to folia lub inny nieprzepuszczający wilgoci materiał, a wierzchnia – miękka włóknina. Między nimi znajduje się zatrzymujący płyny, chłonny wkład, np. z pulpy celulozowej. Mata dla psa do sikania nie tylko chroni podłogę przed zniszczeniem i zalaniem, ale też efektywnie pochłania przykre zapachy. 

Jak wybrać podkłady dla szczeniaka?

Przy wyborze podkładów higienicznych dla psa warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech tych produktów. Przede wszystkim dobry podkład dla szczeniaka powinien być wielowarstwowy i charakteryzować się dużą odpornością na rozdarcia. Ponadto powinien szybko chłonąć wilgoć i absorbować nieprzyjemne zapachy, a przy tym zachowywać przyjemną, suchą powierzchnię. Kluczowy jest również rozmiar. By ułatwić dobranie wielkości podkładu higienicznego do wielkości szczeniaka, producenci często oznaczają je rozmiarami (np. S, M. L, Xl). Podają też, dla jakiego zakresu wagowego stworzono wybraną matę.

Podkłady dla szczeniaka — co jeszcze warto wiedzieć?

Jednorazowe podkłady higieniczne, sprzedawane najczęściej w zestawach po kilkadziesiąt sztuk, należy wyrzucić po kilku użyciach. Dzięki dużej ilości zużytą matę można szybko wymienić na nową. Wielorazową matę przypominającą gruby koc można uprać w pralce i wykorzystywać wielokrotnie. To opcja polecana szczególnie hodowcom, którzy pod opieką mają wiele szczeniąt naraz oraz właścicielom domów tymczasowych. To również świetna alternatywa dla miłośników ekologii: zamiast wyrzucać podkład, można użyć go wielokrotnie. Opiekunom szczeniąt polecamy kupić minimum dwie maty wielorazowe: podczas prania jednej, będziesz mógł wtedy wykorzystywać drugą.

Maty dla szczeniaka — nauka czystości szczeniaka

Po wybraniu mat czas na ich wykorzystanie w praktyce. Rozpoczynając trening czystości szczeniaka, podkłady rozłóż w wybranych wcześniej miejscach, np. obok drzwi wejściowych. Następnie „zaprzyjaźnij” z nimi szczeniaka: pokaż mu wybrany podkład i uważnie obserwuj jego reakcję. Gdy zauważysz, że szczenię chce się załatwić, przenieś go na matę. Zaprowadź go na nią również bezpośrednio po jedzeniu i drzemce. Szczeniak nasikał na podkład? Nagrodź go za to smakołykiem, np. gryzakiem Tasty mini marki Pedigree albo smaczkami marki dr Seidel dla szczeniąt dużych ras. Do tego dodaj pochwałę wyrażoną radosnym tonem głosu. W ten sposób wywołasz u pupila pozytywne skojarzenia związane z korzystaniem z mat higienicznych.

Więcej na temat tego, jak oduczyć szczeniaka sikania w domu przeczytasz na naszym blogu poradnikowym. 

Najlepsze maty dla szczeniaka w sklepie zoologicznym online Zoo24.pl

By  nauka czystości szczeniaka była pozytywnym doświadczeniem zarówno dla psiaka, jak i jego właściciela, zespół Zoo24 przygotował konkretną propozycję podkładów i pieluch dla szczeniąt. Wśród nich do wyboru są ultrachłonne podkłady higieniczne wykonane m.in. z warstw wytrzymałej włókniny, papieru oraz części pochłaniającej wodę. Uszczelnione krawędzie chronią nasze podkłady przed wyciekaniem płynów fizjologicznych. Delikatną i miękką matę z pewnością polubi każdy szczeniak!

Ponadto proponowane przez Zoo24 maty do sikania dla szczeniaka występują w wielu rozmiarach. Z łatwością dobierzesz je do wielkości i potrzeb swojego pupila. W trosce o Twoje oszczędności, podkłady higieniczne z naszej oferty pakowane są w zestawy po kilkadziesiąt, a nawet sto sztuk. Taki pakiet zawsze wychodzi taniej! Oprócz tego w kategorii Podkłady i pieluchy dla szczeniąt proponujemy super chłonne, jednorazowe pieluchy dostępne w wielu rozmiarach oraz majtki ochronne z chłonną wkładką, idealne dla suk w trakcie cieczki. Oferowane rozwiązania ułatwią Ci codzienne życie ze szczeniakiem. Z mat higienicznych mogą korzystać również właściciele kotów. Możesz wykorzystać je w domu, w podróży, u weterynarza lub podczas wizyty u znajomych. Nie czekaj — wybierz pieluchy i podkłady dla swojego pupila, by trening czystości ze szczeniakiem był szybszy i efektywniejszy!   

Zobacz również:

Zobacz więcejZobacz mniej
Ilość produktów: 6

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się