×

Woreczki na psie odchody

Worki na psie kupy umożliwiają higieniczne sprzątanie po pupilu. Pozwalają tworzyć świadomą społeczność wielbicieli psów, dbających o estetykę najbliższego otoczenia. Wybierając woreczki na psie odchody, zwróć uwagę na ich jakość, praktyczność oraz wpływ na środowisko. Przed wyborem konkretnego zestawu poznaj różne rodzaje worków na psie odchody.

Woreczki na psie odchody — must have na spacerze z psem

Zgodnie z art. 4 ustawy z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy opiekun psa wyprowadzający na spacer pupila jest zobowiązany do ochrony przed zanieczyszczeniami terenów przeznaczonych do użytku wspólnego. Co ważne, prawo to ma swoje konsekwencje w rzeczywistości: za jego nieprzestrzeganie grozi mandat do 500 zł. I choć z tego obowiązku są zwolnione osoby z niepełnosprawnościami oraz opiekunowie psów pełniących służbę w policji, takich jak Rottweilery czy Owczarki niemieckie, w miarę możliwości obowiązku sprzątania po swoim psie powinien przestrzegać każdy. Dlaczego? Chociażby z racji społecznej odpowiedzialności i troski o wspólne dobro, jakim jest publiczny park, deptak, chodnik czy trawnik obok bloku. By codzienne spacery nie zamieniły się w pole minowe, wokół którego krążysz jak profesjonalny saper, wyrzucanie worków z odchodami pupila powinno stać się nawykiem, który wykonujesz zawsze, bez mrugnięcia oka. Pomogą Ci w tym dostępne w hurtowniach i sklepach zoologicznych kupoworki.

Rodzaje worków na psie odchody

By służyły z powodzeniem, torebki na psie odchody powinny być grube i odporne na rozdarcia. Używane w różnych warunkach - o świcie i zmroku, w deszcz, śnieg czy mróz - woreczki na psie odchody muszą być też nie podatne na wilgoć. Oprócz spacerów, torebki na psie ekskrementy są niezastąpione podczas podróży z psem, w samolocie czy w psim hotelu

Producenci dokładają wszelkich starań, by proponowane worki na psie kupy były bezproblemowe w użyciu. Mogą być zapachowe lub bezzapachowe, przezroczyste lub nieprzezroczyste, sprzedawane w zestawach po kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet kilkaset sztuk, zapakowanych w wygodne do rozwijania i odrywania pojedynczych worków rolki. Worki na psie odchody mogą mieć też różne rozmiary i grubość materiału. 

W ofertach sprzedażowych znajdziesz kupoworki wykonane z różnych tworzyw. Wśród nich najczęściej spotkasz:

  • worki ze zwykłego tworzywa sztucznego — to jednorazowe woreczki na psie kupy, wykonane z tańszych materiałów takich jak polietylen (PE) czy polipropylen (PP). Zazwyczaj mają standardowy rozmiar i kształt. Tania produkcja gwarantuje korzystną cenę woreczków.

  • Biodegradowalne worki (bioworki) na odchody psa - to woreczki całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Powstają na bazie takich materiałów jak skrobia kukurydziana. Tworzywo to ulega rozpadowi i jest rozkładane przez mikroorganizmy na substancje występujące w przyrodzie. Często mają dopisek EKO lub BIO w nazwie.

  • Woreczki na psie odchody z folii HDPE - to torebki na psie kupy z materiału nie podlegającego biodegradacji, ale nadającego się w 100% do  recyklingu, czyli ponownego wykorzystania. 

  • Torebki na psie odchody z folii HDPE z dodatkiem TDPA (Totally Degradable Plastic Additive) - to ekologiczne worki na psie kupy wykonane z materiału, który ulega oksybiodegradacji w ciągu 24 miesięcy. 

  • Worki z tworzyw sztucznych z recyklingu - to np. woreczki na psie odchody ze zużytego polietylenu. Do ich produkcji nie potrzeba nowych zasobów ropy naftowej, a emisja dwutlenku węgla (CO₂) jest dużo niższa.

Jakie woreczki na psie odchody wybrać?

Miłośnikom ekologii oraz zwolennikom przemyślanych rozwiązań polecamy szczególnie ekologiczne worki na psie odchody, np.na bazie skrobi kukurydzianej. Rozwiązania tego typu rozkładają się całkowicie w ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy, nie pozostawiając po sobie negatywnego śladu dla kondycji naszej Planety. Jesteś zwolennikiem/-czką oszczędności? W takim razie złotym środkiem między droższymi workami bio, a zwykłymi torebkami na psie odchody mogą być np. torebki na psie odchody z folii HDPE, z dodatkiem TDPA albo woreczki z dodatkiem d2w. Tworzywo d2w powoduje oksy-biodegradację tworzyw sztucznych. W efekcie materiały te rozkładają się na wodę, dwutlenek węgla, biomasę oraz pierwiastki śladowe. Technologię dodawania d2w do worków na odpady dla psa wymyśliła brytyjska firma Symphony Environmental. Obecnie rozwiązania z użyciem d2w są dostępne w około 50 krajach świata, a ich popularność ciągle rośnie.

Chcesz nauczyć szczeniaka załatwiać się na dworze? Wybierając worki dla psa warto  zastanowić się, jaki rozmiar torebek będzie najlepszą odpowiedzią na potrzeby Twojego psiaka. Z tego względu dla małych psów wystarczające są worki o wymiarach ok.10 x 15 cm, oznaczone często symbolem S. Średnie psiaki oraz szczeniaki ras dużych i olbrzymich będą potrzebować bagsów (z ang. worków) w rozmiarze np. 30 x 20 cm, z oznaczeniem M. Dorosłemu brytanowi o dużych gabarytach warto wybrać większe worki w rozmiarze L lub XL. Taka wielkość zagwarantuje Ci bezproblemowe zebranie psich odchodów i szczelne zamknięcie woreczka, bez ulatniania przykrych zapachów i pobrudzenia rąk. Jesteś wrażliwa/-wy na zapachy? Wybierz worki aromatyzowane, np. pachnące lawendą, rumiankiem, różą, cytryną.

Etui na woreczki na psie odchody

Worki na psie odchody biodegradowalne, zapachowe, duże czy małe… nieważne, jaki rodzaj torebek wybierzesz, potrzebujesz do nich wygodnego pojemnika. Etui na woreczki na psie odchody to rodzaj pojemnika, który ułatwia odrywanie oraz przechowywanie zapasowych kupworków. To niezbędnik każdego wielbiciela spacerów z pupilem. By pojemnik na woreczki na psie odchody był funkcjonalny, powinien zostać wykonany z wodoodpornego materiału: poliestru, polietylenu lub biodegradowalnego tworzywa. Od środka może posiadać dodatkowe wzmocnienie. Dostępne na rynku etui na woreczki na psie odchody występują w różnych kolorach i wersjach wzorniczych. Najczęściej mają niewielkie rozmiary oraz kształt przypominający saszetkę, niewielką nerkę czy twardościenne etui na okulary.

Solidne woreczki na psie odchody w sklepie zoologicznym online Zoo24

W trosce o komfort codziennych spacerów z psem, w sklepie zoologicznym online Zoo24 przygotowaliśmy bogatą ofertę mocnych i praktycznych woreczków na psie odchody. Wśród nich znajdziesz zestawy worków biodegradowalnych, w pełni kompostowalnych oraz tradycyjnych. Komponujesz wyprawkę dla szczeniaka lub np. dorosłego pupila ze schroniska? W Zoo24 znajdziesz też worki na psie odchody w komplecie z praktycznym etui. Pojemnik na woreczki możesz przypiąć do psiej smyczy, szlufki od spodni albo paska od plecaka, torebki czy transportera do samochodu. Dzięki nim wyciąganie i odrywanie pojedynczych woreczków będzie prostsze, a spacer z pupilem przyjemniejszy! Oprócz tego, sprzątanie po psie za pośrednictwem funkcjonalnych woreczków ułatwi Ci wskazanie koloru oraz konsystencji ekstrementów psa w przypadku podejrzenia choroby związanej z układem trawiennym, takimi jak lamblia czy nosówka

Mamy świadomość, że każdy psiak ma inny organizm i szybkość przemiany materii. Dlatego oferowane przez nas komplety kupoworków mają różne rozmiary i pojemności, które z łatwością dopasujesz do potrzeb swojego pupila. Masz jednego psiaka lub więcej psów? Nie zwlekaj - wybierz im dostępne w różnych rozmiarach, pojemnościach i kolorach, solidne kupoworki z oferty Zoo24!

Zobacz również:Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 9

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się