×

Szczotki i grzebienie dla psów

Szczotki dla psów – czy warto po nie sięgać?

Kiedy w naszym domu pojawia się czworonożny towarzysz, chcemy zagwarantować mu wszystko, co najlepsze – oraz zapewnić długie, dostatnie życie, które przebiegnie w szczęśliwych warunkach. Opieka nad pupilem to nie tylko dostarczanie pożywienia, wychowanie, dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie. Kluczowa jest także pielęgnacja; przełoży się to również na wygląd zwierzęcia i zachowanie przez niego lśniącej sierści.

Szczotka dla psa pomaga nie tylko rozczesywać kołtuny, usuwać martwy naskórek, podszerstek i liniejącą sierść. Ma również bardzo pozytywny wpływ na skórę pupila, jej ukrwienie. Częste szczotkowania sprzyja ukrwieniu, stymuluje wzrost nowych włosów. Niekiedy użycie szczotki dla psów jest konieczne ze względu na zabiegi zdrowotne; pozbycie się niektórych chorób czy pasożytów wymaga dogłębnej pielęgnacji i użycie specjalnych preparatów, które należy dokładnie wczesać w sierść. Zatem każdy, odpowiedzialny właściciel czworonoga powinien zaopatrzyć się w szczotki i grzebienie dla psów. Przeczytaj więcej o zaletach szczotkowania psów.

Jaką szczotkę dla psa wybrać?

Chcąc zakupić szczotkę dla psów, powinniśmy kierować się zarówno potrzebami zwierzęcia, długością jego sierści jak i efektem, który pragniemy uzyskać, czesząc podopiecznego. Inne sprawdzą, gdy chcemy wyczesać podszerstek pupila z długą sierścią, inne z kolei sprawdzą się dla krótkowłosych zwierząt. 

Jeśli zależy Ci na sprawdzonych sposobach dobierania akcesoriów pielęgnacyjnych dla czworonożnego przyjaciela, skorzystaj z kilku wskazówek:

* Szczotki i grzebienie dla psów powinny być dostosowane do budowy konkretnego typu zwierzęcej sierści lub włosia, jej długości i grubości.

* Rozstaw zębów szczotki i grzebieni dla psów ma znaczenie. Węższe lepiej sprawdzają się na włosiu, w szczególności małych zwierząt. Z kolei szeroki rozstaw jest dostosowany do sierści większych pupili.

* Sprawdź ostrość zębów szczotki lub grzebienia i dostosuj siłę nacisku do delikatnej skóry zwierzęcia. Niektóre szczotki dla psów w nieodpowiednich rękach mogą ranić pupila. Pamiętaj, by zawsze czesać podopiecznego spokojnie, lekko, nie wyrywać włosów ani nie szarpać skołtunionej sierści – czasami lepiej ją wyciąć niż narażać czworonoga na ból.

Szczotki dla psów długowłosych – jakie warto mieć?

Na polskim rynku sprzedażowym dostępnych jest wiele różnorodnych szczotek, które są w pełni dostosowane do wszelkich potrzeb zwierzęcej pielęgnacji. Pośród tak szerokiej gamy ofert łatwo się zgubić, dlatego chętnie pomożemy rozeznać się pośród wielu akcesoriów i wybrać szczotki dla psów długowłosych w pełni dostosowane do zwierzęcych potrzeb. 

* Szczotka włosiana – jest bardzo uniwersalną szczotką dla psów długowłosych. Jej wszechstronność docenią też właściciele zwierząt z krótkim włosiem. Miękka, nie podrażnia skóry pupila i dobrze usuwa martwy naskórek oraz podszerstek. Przy jej wyborze należy się upewnić, aby włosie szczotki sięgało na całą długość w głąb futra podopiecznego.

Szczotki dla psów długowłosych często są wytwarzane z drewnianą rękojeścią i włosiem dzika – takie produkty są w stanie służyć przez lata. Inne modele, plastikowe, również będą długo pełnić swoje funkcje w nienagannym stanie.

* Szczotka dla psa włosiano-miedziana – idealna do usuwania podszerstka. Wewnętrzna część tej szczotki dla psów długowłosych wykonana jest z cienkich, miedzianych drucików. Są one otoczone warstwą włosia – syntetycznego lub naturalnego. Ten wariant sprawdzi się również jako szczotka dla psów krótkowłosych. Wyjątkowo uniwersalna i niezawodna w pielęgnacji. Każdy właściciel czworonożnego pupila z chęcią chwyci za nią w okresie linienia zwierzęcia.

* Szczotka dla psa druciana – czysta klasyka. Po tę szczotkę chętnie sięgają osoby, które mają długowłosych pupili. Szpilki wykonane są ze stali nierdzewnej lub miedzianej, dzięki temu nie elektryzują futra. Świetnie wyczesują podszerstek i sierść.

 

Szczotki dla psów krótkowłosych – jaką wybrać?

Właściciele czworonożnych pupili z krótkim włosiem powinni chętnie sięgać po grzebienie dla psów. Dobrze rozczesują splątane pukle, nie wyrywają ich. Ponadto, wygładzają je, nadając im zdrowy, zadbany wygląd.

* Szczotka gumowa lub silikonowa – świetny wariant. Ten wariant szczotki dla psów krótkowłosych świetnie sprawdzi się przy wyczesywaniu podszerstka i liniejącej sierści. Ponadto, te modele często są nakładane na rękawice, ułatwiające codzienną pielęgnację zwierzęcia.

* Szczotka dla psa metalowa – nazywana także „pudlówką”. Doskonale sprawdza się przy pielęgnacji i podbijaniu włosia zwierzęcia, nadając mu tym samym większej objętości. Świetna do stylizacji czworonożnego pupila.

Szczotki i grzebienie dla psów – sprawdź naszą ofertę

Internetowy sklep zoologiczny Zoo24.pl posiada bardzo zróżnicowaną ofertę produktów. Wszystkie jednak są wysokiej jakości i służą właścicielom czworonożnych pupili przez lata. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić szeroki wybór akcesoriów dla zwierząt. Przekonaj się sam(a) i znajdź właściwy wariant szczotki dla psów, która będzie w pełni dostosowana do potrzeb Twojego podopiecznego.

Zobacz również:

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 30

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się