Parametry:
- Etap życia kota
- Dorosły
- Linia produktowa Brit
- Brit Veterinary Diet
- Smak wiodący
- Kurczak
- Specjalne wymagania
- Bez glutenu
Bez zbóż
Dietetyczne
Weterynaryjna
- Waga produktu
- 5kg
Karma weterynaryjna to specjalistyczne pożywienie podawane kotom, borykającym się z różnymi chorobami. Dobiera się ją nie do rasy, trybu życia czy wieku kota, ale do schorzenia, które dotknęło pupila. Sprawdź, jakie rodzaje karm weterynaryjnych dla kotów oferuje rynek i wybierz pożywienie, które wpłynie pozytywnie na zdrowie Twojego pupila!
Karmy weterynaryjne (z ang. veterinary diet) to karmy specjalistyczne, które nie tylko zaspokoją najbardziej wymagające podniebienia naszych mruczących ulubieńców. Ich receptury, oprócz składników odżywczych niezbędnych w diecie każdego kocurka, są wzbogacone o komponenty zbawienne dla kotów o specyficznych potrzebach żywieniowych. W efekcie sucha czy mokra karma weterynaryjna może stanowić doskonałe pożywienie podstawowe np. dla kocich seniorów czy kotów alergików. Poprawia też komfort życia mruczków cierpiących na specyficzne choroby.
Karmy specjalistyczne mogą stanowić doskonałe wsparcie podczas leczenia farmakologicznego kota. W efekcie sprawiają, że leczenie jest efektywniejszy, a proces rekonwalescencji krótszy. Dzięki nim Twój mruczek będzie mniej narażony na negatywne skutki niektórych chorób, takie jak nadmierne linienie, apatia, brak apetytu, zmiany skórne, dolegliwości dermatologiczne. Karma weterynaryjna może też poprawić stan zdrowia psa seniora oraz wyeliminować źródło alergii u psa skłonnego do nietolerancji lub alergii pokarmowych. Ponadto mokre karmy weterynaryjne nie tylko dostarczają kotu składników odżywczych (przede wszystkim białka zwierzęcego), ale też efektywnie zaspokajają jego pragnienie. Mimo tego stosowanie karmy weterynaryjnej nie jest wskazane u wszystkich kotów. Nie zaleca się jej stosować jednak profilaktycznie dla każdego kota, zwłaszcza dla kotek w ciąży i podczas laktacji, kociąt oraz kotów otrzymujących substancje zakwaszające mocz. Sięgnij po nią więc tylko wówczas, gdy wymaga tego wiek kota albo jego stan zdrowia.
Z uwagi na indywidualne potrzeby żywieniowe, w sklepie internetowym czy hurtowni zoologicznej znajdziesz wiele wariantów karm weterynaryjnych.
karma weterynaryjna dla kotów z nadwagą lub otyłością
karma weterynaryjna dla kotów z chorobami nerek
karma weterynaryjna dla kotów z wrażliwym żołądkiem
karma weterynaryjna dla kotów z objawami alergii
karma weterynaryjna dla kocich cukrzyków
karma weterynaryjna dla kotów z zaburzeniami trzustki i wątroby
karma weterynaryjna dla kotów z zaburzeniami układu krążenia
karma weterynaryjna dla kotów z chorobami stawów i kości
Ważne: By dieta weterynaryjna rzeczywiście służyła zdrowiu Twojego mruczka, koniecznie skonsultuj ją z weterynarzem, po dokonaniu kompletu badań stwierdzających zaburzenia w funkcjonowaniu danego narządu lub układu w organizmie Twojego kota. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić, by karma weterynaryjna stanowiła jedyny pokarm kota, a w innych – by była jedynie karmą uzupełniającą (dodatkową).
Dla otyłych kotów dostępne są tzw. karmy odchudzające, z niską zawartością tłuszczu i kalorii. Z pewnością znajdziesz je w niemal każdej hurtowni czy w sklepie zoologicznym. To pożywienie oznaczone jako „Light” czy ,,Light Weight". Oprócz zredukowanej kaloryczności, sucha lub mokra karma weterynaryjna dla otyłego kota cechuje się wysoką zawartością białka (budulca mięśni) oraz błonnika. W składzie ma też dodatki funkcjonalne. Jednym z nich jest L-karnityna, która reguluje poziom glukozy we krwi, wspomaga proces spalania tłuszczu i usprawnia przemiany metaboliczne. Karma weterynaryjna dla kota z nadwagą lub otyłością może być spożywana nie tylko przez otyłe mruczki, ale też przez starsze koty. Warto podawać ją również dla kotów sterylizowanych i po kastracji oraz mruczkom z genetyczną skłonnością do nadwagi, m.in. ras Ragdoll, Maine coon czy Bengalski.
Sprawdź produkty:
Skutecznym sposobem na odchudzenie kota jest nakładanie do miski gotowej, pełnoporcjowej karmy weterynaryjnej i całkowita rezygnacja z dokarmiania pupila ludzkim jedzeniem. Ilość mokrej czy suchej karmy należy oczywiście właściwie dozować. Podając pupilowi pełnoporcjowy posiłek, ułatwisz proces chudnięcia: taki sposób żywienia nie wymaga bowiem obliczania kaloryki ani dodawania wartości kalorycznej poszczególnych składników odżywczych. Ponadto weterynaryjne karmy odchudzające dla kotów ą skomponowane tak, by mimo mniejszej ilości pokarmu kot był syty i czuł satysfakcję ze spożywanych posiłków.
Alergie u kotów często powodowane są przez zboża. Dlatego hipoalergiczna karma mokra lub sucha to najczęściej karma bezzbożowa. Dominują w niej niealergenne produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak owady, mięso z królika, kaczki, strusia czy dzika. W jej składzie nie ma często uczulającego glutenu ani laktozy. Nie znajdziesz tam też sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku czy zbędnych konserwantów. Karmy bezzbożowe mogą niwelować u kota skutki alergii pokarmowych, takie jak świąd, wysypki, wypadanie sierści, biegunka czy wymioty. Często łagodzą długotrwałe zaburzenia gastroenterologiczne oraz objawy atopowego zapalenie skóry. Ze względu na wysoką zawartość mięsa lub białka owadziego, mogą stanowić filar długoterminowego żywienia kota po diecie eliminacyjnej - polegającej na usunięciu z diety kota konkretnego składnika.
Zmianę diety zaleca się też u zwierząt cierpiących na choroby związane z układem moczowym, tj. zapalenie pęcherza, kamica moczowa, infekcja bakteryjna czy zapalenie dolnych dróg moczowych (z angielskiego w skrócie FLUTD). Twój pupil cierpi na jedną z nich? Po konsultacji z lekarzem weterynarii podaj swojemu kotu karmę weterynaryjną typu "Urinary". To karma sucha lub mokra o niskiej zawartości magnezu oraz obniżonej zawartości stężenia jonów. Wybierając karmę weterynaryjną dla kota z chorym pęcherzem zwróć też uwagę, czy zawiera dodatki takie jak żurawina (ograniczającą zdolność przylegania bakterii do błony pęcherza moczowego) czy L-Metioninę wykazującą właściwości zakwaszające mocz. Kupując karmę o zwiększonej zawartości sodu, zachęcisz też kota do zwiększonego pobierania wody. Przez to pupil będzie oddawał zwiększone ilości moczu. Częstsze oddwanie moczu zmniejszy ryzyko namnażania się bakterii w układzie moczowym pupila. W rezultacie ochroni go to przed wytrącaniem się kryształów i kamieni struwitowych w moczu.
Zobacz również:
W trosce o zdrowie Twojego kota zespół Zoo24 przygotował bogatą ofertę karm weterynaryjnych, dedykowanych dla kotów cierpiących na różnego rodzaju przewlekłe schorzenia. By umożliwić Ci wybór pożywienia idealnie odpowiadającego na specyficzne potrzeby Twojej kotki czy kocurka, zadbaliśmy o duży wybór m.in. karmy suchej dla kotów z nadwagą, chorobami nerek, schorzeniach dermatologicznych czy różnego rodzaju dolegliwościach żołądkowo-jelitowych. Nasze karmy, dostępne w przystępnych cenach, mogą stanowić też skuteczne wsparcie podczas leczenia zapaleń pęcherza moczowego albo stanowić element diety eliminacyjnej kota cierpiącego na alergie lub nietolerancje pokarmowe. Karmy zawierające przepyszne kawałki mięsa lub białko pochodzenia owadziego zadbają o zdrowe zęby, pazurki, sierść i cały organizm Twojego pupila. Pamiętaj: odpowiednia karma ma kolosalny wpływ na warunki życia Twojego pupila. Nie graj więc na zwłokę i wybierz już dziś weterynaryjną karmę ze sklepu online Zoo24.pl, dopasowaną idealnie do potrzeb Twojego kota!
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Parametry:
Lista życzeń
WróćWróćMusisz się zalogować
Zaloguj się
Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.
Zaloguj sięJesteś pierwszy raz? Zarejestruj się i dołącz do programu lojalnościowego. Dowiedz się co zyskasz