×

Obroże na pchły i kleszcze

Obroże na kleszcze i pchły dla psa

Obroża przeciw kleszczom to podstawowa ochrona przeciwko pasożytom atakującym psiaki. Jej zastosowanie jest efektywne a przy tym bardzo proste – polega na odstraszaniu kleszczy poprzez wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. Dowiedz się, jakie składniki zawierają obroże dla psa na pchły i kleszcze, by wybierać opcję idealną dla swojego pupila.

Jak działa obroża na pchły i kleszcze?

Obroża dla psa na pchły i kleszcze to niewielki gadżet, który różni się od standardowych obręczy dla psów tym, że jest nasączona specjalnym środkiem owadobójczym. Środek ten może zawierać substancje biologicznie czynne, takie jak Permetryna, Imidaklopryd, Geraniol, Flumetryna, Propoksur czy Deltametryna. Dzięki nim obroże na pchły i kleszcze przeciwdziałają inwazji m.in. kleszczy z gatunku Ixodes ricinus i Rhipicephalus sanguineus, pcheł z gatunku Ctenocephalides canis czy Ctenocephalides felis, moskitów typu Phlebotomus perniciosus, a także przeciwko ukąszeniom komarów z gatunku Culex pipiens. Dzięki temu obroża na pchły i kleszcze dla psa działa dwutorowo: po pierwsze sprawia, że pchły i kleszcze trzymają się z dala od Twojego pupila, a po drugie, preparat owadobójczy zawarty w obroży skutecznie uśmierca potencjalne pajęczaki i owady, które już zaatakowały psiaka. Co więcej, zawarte w niej substancje aktywne rozprzestrzeniają się po ciele zwierzaka stopniowo, zapewniając mu długotrwałą i stałą ochronę.

Alternatywą obroży na pchły i kleszcze dla psa nasączonej substancjami chemicznymi może być w 100% naturalna obroża. Dostępne na rynku obroże tego typu nasączone są naturalnymi olejkami eterycznymi. Działanie odstraszające kleszcze i pchły wykazuje m.in. olejek geraniowy, lawendowy, cytrusowy, eukaliptusowy czy z drzewa herbacianego. Oprócz obroży rynek weterynaryjny oferuje również inne środki owadobójcze, takie jak spraye na pchły i kleszcze, krople na pchły i kleszcze czy tabletki na pchły i kleszcze dla psa. Proponowane rozwiązania różnią się przede wszystkim długością działania, formą i sposobem podania.

Napisaliśmy o nich szerzej w naszym artykule blogowym — Jak chronić pupila przed kleszczami?

Dlaczego warto używać obroży na pchły i kleszcze?

Używanie obroży przeciwpchelnych i przeciwkleszczowych dla psów to produkt niezbędny dla każdego psa latem, ale też wiosną, jesienią, a nawet zimą. W efekcie odpowiednia obroża przeciw kleszczom przynosi mnóstwo korzyści nie tylko dla noszących je brytanów, ale też dla ich opiekunów oraz innych psów, kotów czy gryzoni, z którymi mają kontakt.

Na dowód dobroczynnego działania obroży na pchły i kleszcze dla psów przedstawiamy kilka argumentów:

  • Ochrania zdrowie twojego czworonoga: Obroże przeciwpchelne i przeciwkleszczowe zawierają substancje chemiczne lub naturalne olejki, które odstraszają lub eliminują pasożyty. Dzięki temu gwarantują, że pies nie zachoruje na przenoszone przez nie choroby, w tym kleszczowe zapalenie mózgu, boreliozę, anaplazmozę, babeszjozę, riketsjozę.

  • Zapobieganie ukąszeniom: Pchły i kleszcze mogą powodować znaczny dyskomfort i podrażnienie skóry po ukąszeniu zwierzęcia. Obroża skutecznie chroni przed tymi nieprzyjemnymi doznaniami, wpływając pozytywnie na ogólny stan zdrowia i samopoczucie psiaka.

  • Bezpieczeństwo dla właścicieli: Pchły i kleszcze mogą przenosić się również na ludzi. Używając obroży na pchły i kleszcze unikasz zagrożenia dla zdrowia ich pełnoprawnych właścicieli, opiekunów w domach tymczasowych, pracowników schronisk albo psich kawiarni.

  • Długotrwała ochrona: Obroże są często projektowane tak, aby zapewniać długotrwałą ochronę psa nawet przez kilka miesięcy. Dzięki temu są wygodne w użytkowaniu — nie musisz pamiętać, kiedy założyłeś obrożę ani zdejmować jej np. do spania czy w domu - zwierzak ma ją na sobie niemal w każdej sytuacji, 24h/dobę.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom — jak dopasować ją do zwierzęcia?

By działała zgodnie z przeznaczeniem, obrożę na pchły i kleszcze powinieneś dopasować do wieku, rozmiaru i sytuacji zdrowotnej swojego pupila - ten sam produkt nie sprawdzi się np. u szczególnie aktywnego doga niemieckiego i u dorastającego maltańczyka czy psiaka rasy Bichon frise. Z tego względu producenci oferują inne obroże dla psów małych, średnich i dużych. Poszczególne modele różnią się długością oraz stężeniem substancji biologicznie czynnych takich jak wspomniana już Permetryna, Imidachlopryd czy Geraniol. Jednemu psiakowi zawsze zakłada się jedną obrożę. Małym psom o masie ciała do 5 kg dedykowane są obroże o długości około 40-55 cm, a dla psów średnich o masie ciała powyżej 8 kg — modele o długości około 40-55 cm. Masz dużego psa? W takim razie z myślą o nich polecamy rozejrzeć się za obrożą o długości około 70-90 cm.

Oprócz tego, wybierając obrożę, zwróć uwagę na wiek oraz stan zdrowia pupila. Jeśli psiak przeszedł niedawno poważną chorobę lub ma za sobą pobyt w szpitalu weterynaryjnym, przed założeniem obroży antykleszczowej warto zasięgnąć porady lekarza weterynarii, który przeprowadzał leczenie zwierzaka. Obroży na kleszcze i pchły często nie zaleca się też stosować u szczeniąt poniżej 3. miesiąca życia.

Jak zakładać dla psa obroże na pchły i kleszcze?

To bardzo proste! Obrożę dla psa na pchły i kleszcze wystarczy założyć swojemu pupilowi na szyję. Aby dostosować jej długość dokładnie do obwodu szyi psa, nie należy zaciskać obręczy zbyt mocno. Przy tym najbezpieczniej pozostawić przerwę, która umożliwia wsunięcie dwóch palców między obrożę a szyję psiaka. Na koniec, by prawidłowo założyć obrożę, wolną końcówkę jej taśmy należy przełożyć przez szlufkę i przy pomocy nożyczek delikatnie odciąć niepotrzebny naddatek obroży, zostawiając w razie czego ok. 2 centymetry zapasu.

Podczas miesięcy noszenia obroży warto sprawdzić, czy obręcz nie poluzowała się lub nie zacisnęła zbyt mocno na szyi psiaka. Może pupil zaczął ruszać się więcej i schudł lub z jakiegoś powodu przybrał na wadze? W takim wypadku, w razie potrzeb obroże można nieco poluzować lub założyć ciaśniej. Obwód obręczy kontroluj przede wszystkim u szybko rosnących szczeniąt ras dużych i olbrzymich. Obrożę pozostaw na szyi pupila nie dłużej niż maksymalny czas zalecany przez producenta.

Jaka obroża na kleszcze jest skuteczna?

Każdy produkt dedykowany do ochrony psów przeciw pchłom i kleszczom dopuszczony do obiegu na rynku powinien skutecznie spełniać swoją rolę. Jeśli jednak zależy Ci na jak najlepszym zadbaniu o zdrowie Twojego czworonożnego przyjaciela, szczególnie rekomendowana jest przez nas obroża na pchły i kleszcze dla psa Foresto. To leczniczy produkt weterynaryjny znany na całym świecie: preparat owadobójczy, repelent, pyretryn i pyretroid w jednym. Nic dziwnego, że jest uznawany za najlepszą obrożę na kleszcze dla psów na rynku! Bezzapachowa obroża w neutralnym, szarym kolorze zawiera dwie substancje czynne: Imidaklopryd i Flumetrynę.

Szerzej opisaliśmy je w artykule dotyczącym tego, jak działa obroża Foresto u psów i kotów.

Z czego słynie najlepsza obroża przeciw kleszczom Foresto? Jest niezastąpiona w walce z kleszczami gatunków Ixodes ricinus i Rhipicephalus turanicus. Zapobiega też żerowaniu bytujących w sierści psa kleszczy z gatunku Ixodes ricinus. Zabija nie tylko dorosłe pasożyty, ale też larwy i nimfy tych groźnych dla zdrowia psa pajęczaków. Właściciele psów obroże Foresto chwalą też za długotrwałe działanie, trwające nawet 8 miesięcy od momentu założenia! Obroża Foresto z polichlorku winylu to idealny wybór dla każdego czworonoga — wybierając je, chronisz pupila przed rozwojem groźnych chorób, takich jak babeszjoza czy borelioza. To produkty wygodne podczas noszenia i wodoodporne — po założeniu obroży możesz wychodzić z psem na spacer nawet podczas deszczu czy opadów śniegu. Ponadto obroża na pchły i kleszcze Foresto wykazuje działanie przeciwko kleszczom niewystępującym w Europie, z gatunków Dermacentor variabilis oraz australijskich kleszczy I. holocyclus. Możesz ją więc stosować z powodzeniem np. w przypadku podróży z psem samolotem, pociągiem czy autem nawet w najdalsze zakątki globu.

Najlepsze obroże na pchły i kleszcze w sklepie zoologicznym online Zoo24.pl — koniec z pasożytami bytującymi na sierści psa!

Wiemy, jak groźne dla zdrowia i samopoczucia psa mogą być pchły i kleszcze. By trzymały się z dala od Twojego pupila, sklep internetowy Zoo24 wyposażyliśmy w obroże na pchły i kleszcze idealne dla psa każdej rasy i każdej wielkości. Wśród nich dostępne są m.in. najlepsze w Polsce obroże przeciw kleszczom i pchłom marki Foresto. Zabijają i odstraszają skutecznie nie tylko dorosłe osobniki, ale też larwy i nimfy pajęczaków pasożytujących na skórze i sierści psa. Zapewniają skuteczną ochronę nawet do 8 miesięcy — załóż je raz i zapomnij o kleszczach na pół roku z okładem!

Oprócz tego, w ofercie Zoo24 nie zapomnieliśmy o propozycjach innych producentów obroży na pchły i kleszcze. To bezwonne i wodoodporne akcesoria, które Twój psiak może nosić bezpiecznie podczas każdego spaceru na łonie natury: w lesie, w podróży, a nawet w trakcie kąpieli w jeziorze czy rzece. Działania najlepszych obroży na pchły i kleszcze nie zakłócają nawet szampony, odżywki czy perfumy dla psów. Twój psiak ma skłonność do alergii skórnych? W naszej ofercie znajdziesz obroże na bazie naturalnych olejków eterycznych. To produkty całkowicie bezpieczne dla zdrowia czworonogów. Chronią przed insektami i pasożytami, a przy okazji chronią, nawilżają i pielęgnują sierść psiaka. Niektóre wykazują też działanie oczyszczające, antyseptyczne i przeciwbakteryjne, dzięki czemu wzmacniają ogólną odporność zwierzęcia. Jeszcze się wahasz? Niepotrzebnie! Obroża ze sklepu Zoo24 skutecznie ochroni Twojego pupila przed kleszczami i pchłami!

Zobacz więcejZobacz mniej
Ilość produktów: 25

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się