×

Tabletki na odrobaczanie psa

Dbanie o regularne odrobaczanie to istotny element profilaktyki zdrowotnej każdego psa. Leki odrobaczające zapobiegają infekcjom i chorobom wywołanym przez larwy oraz dorosłe osobniki takich pasożytów jak glista psia, tasiemiec psi, nicień płucny, włosogłówka, świerzb skórny czy uszny oraz tęgoryjce. Z naszego artykułu dowiesz się m.in. jakie leki na odrobaczenie psa wybrać, jak działa tabletka na odrobaczanie psa oraz ile kosztuje, jak długo trwa i ile czasu utrzymują się rezultaty kuracji odrobaczającej. 

W jakich sytuacjach pies jest narażony na kontakt z pasożytami?

Kontakt z niechcianymi pasożytami psiak może mieć np. podczas spożywania nieprawidłowo przechowywanego jedzenia lub picia zanieczyszczonej wody, w której często składane są jaja pasożytów. Pchły czy wszy na sierść Twojego pupila mogą przenieść się podczas bezpośredniego kontaktu z zakażonymi psami lub kotami oraz podczas spaceru albo zabawy w pobliżu ziemi, trawy, piasku, w którym bytują pasożyty. Siedliskiem pcheł, wszy czy tzw. robaków może być też zaniedbana sierść zwierzęcia. Poprzez ugryzienie komara pies może się z kolei zarazić pasożytem wewnętrznym — nicieniem sercowym.

Jak poznać, że pies ma robaki?

Zarobaczony pies może przejawiać różne objawy będące skutkiem działania pasożytów. Podejrzliwość opiekuna powinien wzbudzić brak apetytu, częste biegunki i/lub zaparcia, krew w kale oraz przy intensywnym zarobaczeniu, wymioty. Zarobaczony pies może być też wychudzony i cechować się charakterystyczną, matową sierścią o dużym stopniu nastroszenia. Inne objawy to apatias, intensywne przełykanie śliny oraz tzw. saneczkowanie, czyli postawa, która ma wywołać podrażnienie okolicy okołoodbytowej w celu zredukowania świądu i bólu.

 Jak odrobaczyć psa?

Zauważyłeś powyższe symptomy u swojego pupila? By nie dopuścić do wyniszczenia organizmu i cierpienia zwierzęcia, psa należy niezwłocznie odrobaczyć. W sklepie zoo24.pl znajdziesz wiele preparatów odrobaczających dla psa, dostępnych w różnych formach. 

Najczęstszym rodzajem środków na odrobaczanie są tabletki na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne dla psa. To preparaty podawane zwierzęciu doustnie, poprzez bezpośrednie podanie ich psu do gardła lub np. wymieszanie ich z uwielbianym przez zwierzę przysmakiem. 

Jak działa tabletka na odrobaczanie psa?

Działanie tabletki na odrobaczenie dla psa jest definiowane przez substancje aktywne takie jak prazikwantel, pyrantel, fenbendazol czy milbemycyna. Wymienione substancje skutecznie zwalczają wiele rodzajów pasożytów, w różnych stadiach rozwoju. Składniki aktywne zawarte w lekach na odrobaczenie psa wpływają negatywnie na komórki pasożytów, zmniejszając przepuszczalność ich błon komórkowych. W rezultacie prowadzi to do spowolnienia tempa ich rozwoju, a po czasie - do całkowitej destrukcji pasożytów. 

Jakie tabletki na odrobaczenie psa wybrać? 

Szerokie spektrum  zastosowań wyróżnia m.in. tabletki na odrobaczenie dla psa Cestal Plus z prazykwantelem, pyrantelem i fenbendazolem w składzie Cestal Plus Tabletka dla Psa na Odrobaczanie. Możesz je z powodzeniem zastosować do leczenia i kontroli inwazji wszystkich powszechnie występujących pasożytów żołądkowo-jelitowych takich jak tasiemce z gatunku Echinococcus spp., Taenia spp., Dipylidium caninum, glisty Toxocara canis, Toxascaris leonina, tęgoryjce Ancylostoma caninum i Uncinaria stenocephala oraz włosogłówki typu Trichuris vulpis.

Cestal plus dla psa - dawkowanie

Na każde 10 kilogramów masy ciała psa wystarczy podać jedną tabletkę. Masz większego psiaka? W takim razie proporcjonalnie do jego wagi podaj mu większą ilość kapsułek. Przykładowo, pupilowi o wadze 32 kilogramów zaleca się podanie 3 tabletek Cestal Plus dla psa. Psiak nie zjadł smaczka lub karmy z rozkruszoną tabletką? Nic straconego! Kapsułki odrobaczające Cestal dla psa w sklepie zoo24.pl sprzedawane są w opakowaniach po 8 sztuk. Dzięki temu  jednorazowo możesz zużyć większą ilość tabletek. To rozwiązanie docenią szczególnie opiekunowie psów w domach zastępczych oraz właściciele hodowli psów rasowych. 

Jak szybko i bezboleśnie podać psu tabletki na odrobaczanie?

Polecane tabletki to nie tylko skuteczny, ale też wyjątkowo prosty do podania środek na odrobaczenie psa. Tabletkę wystarczy włożyć bezpośrednio do jamy ustnej czworonoga. W przypadku psa lękowego lub źle znoszącego tego typu kuracje tabletkę można rozkruszyć i zmieszać z ulubioną karmą, pasztetem dla psów, smakowitą pastą albo kawałkiem mięsa.

Skuteczne tabletki na odrobaczenie psa — po jakim czasie zaczynają działać?

Tabletki na pasożyty dla psa dostosowane do podania w domowych warunkach bardzo często zaczynają działać niemal natychmiast po podaniu. Skutki ich działań,w zależności od stopnia zarobaczenia, mogą być widoczne od kilku do kilkunastu dni od zażycia. Co ważne, środki na odrobaczanie są niegroźne dla zdrowia psa i najczęściej nie wykazują żadnych skutków ubocznych. W rzadkich przypadkach po ich zażyciu psiak może czuć się senny lub mieć lekką biegunkę. 

Odrobaczanie psa u weterynarza — kiedy jest konieczne?

W pewnych przypadkach pupila poleca się odrobaczać profesjonalnie u weterynarza. Profilaktycznemu odrobaczaniu poddawane są m.in. szczenięta tydzień przed podstawowymi szczepieniami profilaktycznymi. Po czterech obowiązkowych dawkach szczepień profilaktycznych odrobaczanie szczeniaka można wykonać w warunkach domowych. Środki odrobaczające, w zależności od rodzaju i stężenia substancji aktywnej, mogą działać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Z tej racji po podaniu pupilowi tabletki lub środka odrobaczającego lub kurację antypasożytniczą zaleca się powtórzyć po upływie około 4-6 miesięcy.

Odrobaczanie psa — ile kosztuje?

O cenie odrobaczania decyduje przede wszystkim rodzaj wybranego środka odrobaczającego oraz marża narzucona przez konkretny gabinet weterynaryjny. Oszczędnym polecamy odrobaczanie psa przy zastosowaniu tabletek Cestal Plus, dostępnych w sklepie zoo24. Pojedyńczą tabletkę od wspomnianego producenta kupisz już za kilkanaście złotych! Za kilkadziesiąt zyskasz opakowanie 8 sztuk tego skutecznego preparatu. 

Odrobaczanie psa — najważniejsze wnioski 

Pierwsze odrobaczanie szczeniaka możesz wykonać już w 2. tygodniu życia zwierzęcia. Zabieg ten zaleca się wykonać u weterynarza. Następnie należy podawać środki na odrobaczanie szczenięcia co dwa tygodnie, do momentu, aż pies przestanie żywić się mlekiem suki. W wieku dorosłym odrobaczanie psa zaleca się przeprowadzać profilaktycznie co 4-6 miesięcy. W sklepie zoo24 znajdziesz szeroki wybór preparatów odrobaczających dostosowanych do potrzeb psów w różnym wieku, o różnej wadze. Regularne odrobaczanie to obowiązek każdego właścciiela czworonoga - w trosce o dobro swojego pupila nie zaniedbuj tej powinności! 

Zobacz również:
Zobacz więcejZobacz mniej
Ilość produktów: 7

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się