×

Skóra i sierść psa

Preparaty dermatologiczne dla psa – niezbędne wsparcia zdrowia

 

Czworonożny podopieczny pod opieką wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Wszak jest się odpowiedzialnym za zdrowie, życie i bezpieczeństwo niewinnej istoty. Skóra oraz sierść zwierzęcia w szczególności świadczą o jego stanie. Na ich kondycji – a przez to i na wyglądzie – odbija się wiele problemów zdrowotnych i zaniedbań w procesach pielęgnacyjnych. Liczne choroby, pasożyty, infekcje oraz dolegliwości, na które narażeni są nasi czworonożni podopieczni sprawiają, że stale musimy mieć na uwadze ich dobro i reagować szybko w czasie wystąpienia zagrożenia.

Preparaty dermatologiczne dla psa stanowią kompleksowe rozwiązanie w przypadku wystąpienia chorób, grzybów czy pasożytów, lęgnących się na skórze i sierści szczekającego podopiecznego. Ponadto, suplement dla psa na sierść przyda się w szczególności w okresie linienia oraz gdy przyjmując go zwierzak jest w starszym wieku. Z kolei preparaty na skórę dla psa sprawdzą się w przypadku jej negatywnych zmian dermatologicznych, takich jak łuszczenie się, przetłuszczanie i matowienie.

 

Na skórę i sierść psa – preparaty na wzmocnienie

Preparaty na skórę dla psa mogą być w formie tabletek, olejów dodawanych do pożywienia, płynów, zawiesin, w paście. Ten kompleksowy, szeroki wybór sprawia, że z łatwością dopasujemy suplement dla psa na sierść w zależności od jego potrzeb, możliwości podania oraz indywidualnych preferencji czworonożnego podopiecznego. Bowiem nie każdy zwierzak chętnie będzie przyjmował tabletki, nawet dodawane do jedzenia. Z kolei może pokochać pyszne preparaty na sierść dla psów w formie smakowitej pasty o gęstej, zawiesistej formie, przypominającej pasztet.

Istnieją również preparaty dermatologiczne na skórę i sierść psa w formie sprayów, szamponów i płukanek. Zatem kompleksowa pielęgnacja może opierać się zarówno na suplementacji preparatów, działających od wewnątrz organizmów jak i podawanych bezpośrednio na skórę. Ta druga opcja często jest stosowana w przypadku pasożytów, grzybów i stanów zapalnych, będącymi w sierści.

 

Suplement dla psa na sierść – jak często go podawać?

 

Preparaty na sierść na psów mają za zadanie dostarczyć organizmowi niezbędnych składników, mających na celu wzmocnienie skóry i sierści. Pomaga w okresie linienia oraz wzmacnia ciało. Niektóre składniki, wchodzące w substancje, z których wytwarza się preparaty na skórę dla psa, bazują na tłustych olejach – mają one właściwości nabłyszczające sierść.

Suplement dla psa na sierść powinien być podawany zgodnie z wytycznymi, zapisanymi na opakowaniu. Bierze się również pod uwagę wagę zwierzęcia i jego ogólny stan zdrowotny. Najczęściej jest to jedna lub dwie tabletki dziennie, podawane do posiłku. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie przekraczać zalecanej dawki. Nadmiar witamin na równie negatywny wpływ na żywe organizmy, jak i ich niedobór.

 

Różnorodne preparaty na skórę i sierść psa – na co zwrócić uwagę?

 

Jeśli podajesz swojemu czworonogowi wysokojakościową karmę, gwarantującą skondensowaną porcję niezbędnych składników odżywczych, soli i mineralnej i witamin pamiętaj, że dodatkowa suplementacja preparatów na sierść dla psów może mieć negatywne efekty. Przed podaniem suplementów wzmacniających należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem weterynarii i wspólnie ustalić konieczne dawkowanie, jeśli naprawdę jest zalecane.

Preparaty dermatologiczne dla psa również powinny być stosowane wyłącznie w razie potrzeby lub też, gdy czworonożny przyjaciel znajdzie się w grupie ryzyka, narażonego na czynniki osłabiające organizm. W szczególności są to zwierzęta:

 

– starsze

– osobniki w ciąży i karmiące

– po zabiegach weterynaryjnych i w okresie rekonwalescencji

– ze skłonnością do alergii i o wrażliwym układzie odpornościowym

– w okresie wzmożonego linienia zwierzęcia

Preparaty na sierść dla psów dodawane do karmy są najwygodniejszym sposobem na podanie zwierzęciu środka. Oczywiście, znajdują się osobniki, które wybierają pożywienie i pozostawiając nienaruszony suplement dla psa na sierść, jednak i one mogą się skusić, gdy wskazany preparat będzie apetyczny i zbliżony do ulubionego przysmaku.

Na skórę i sierść psa w szczególności polecamy oleje z tłustych ryb; wystarczy oblać nimi karmę, aby nie tylko zapewnić skondensowaną porcję witamin, ale i urozmaicić posiłek smakowitym dodatkiem. Należy jednak pamiętać, że w ten sposób podnosimy zawartość kaloryczną dania i trzeba to uwzględnić w deficycie, aby nie doprowadzić do nadwagi zwierzęcia.

 

Preparaty na skórę dla psa – sprawdź w naszym sklepie

 

Internetowy sklep zoologiczny Zoo24.pl oferuje szeroką gamę produktów. W tym i preparaty na sierść i skórę dla psów. Wszystko po to, aby kompleksowo dbać o Twojego czworonożnego przyjaciela i zapewnić mu ochronę przed wszelkimi negatywnymi czynnikami. Dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów! W razie pytań odnośnie asortymentu, prosimy o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc wybrać najwłaściwsze, dostosowane do indywidualnych potrzeb czworonoga, produkty.

Zobacz więcejZobacz mniej
Filtruj
Ilość produktów: 16

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się