×
Wyszukiwanie w blogu
Home

Karzełek Teddy - poznaj jednego z najpiękniejszych królików domowych

Ciekawym gatunkiem jest królik Karzełek Teddy, o gęstej sierści i długiej, imponującej grzywie. Jak wygląda...
Czytaj teraz
Wychowanie kota

Strachliwy kot - jak mu pomóc walczyć z lękiem?

Koty to zwierzęta niezwykle wrażliwe na stres. Jakie są objawy i skutki stresu u kota? Jak zmniejszyć...
Czytaj teraz
Wychowanie psa

Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu? 7 praktycznych wskazówek

Nauka przebywania samemu w domu to kluczowa lekcja dla każdego szczeniaka. Jak oswoić szczenię z...
Czytaj teraz
Zoopsycholog radzi

Pies w łóżku - tak czy nie?

Zoopsycholog Katarzyna Putynkowska analizuje za i przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, uwzględniając...
Czytaj teraz

Jak działa obroża Foresto przeciw pchłom i kleszczom u psów i kotów?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, ale już pod koniec łagodniejszej zimy do życia budzą się pierwsze kleszcze, zwłaszcza łąkowe (Dermacentor reticulatus). Ten gatunek kleszczy jest szczególnie groźny dla psów — to nosiciel babeszjozy, która niesie poważne konsekwencje. W celu ochrony zwierzaka przed przykrymi chorobami warto zastosować profilaktykę przeciwkleszczową. W tym artykule opiszemy jak działa obroża Foresto i od kiedy można ją stosować. Obroże Foresto to świetny wybór dla psów i kotów, ponieważ substancje zawarte w produkcie są bezpieczne, sama obroża jest wygodna dla zwierzaka, a działanie wyjątkowo skuteczne.

Spis treści:


Jak długo działa obroża Foresto?

Szczęśliwie, obecnie na rynku zoologicznym istnieje wiele preparatów, którymi możemy zabezpieczać psy i koty przed atakiem kleszczy. Wśród nich są krople, spraye, tabletki oraz najpopularniejsze z tej kategorii obroże dla psów przeciw pchłom i kleszczom. Obroże Foresto firmy ELANCO są preparatami na kleszcze, które cieszą się zaufaniem od dawna. Wieloletnie badania nad technologicznie zaawansowanym sposobem nasączania obroży oraz zaufanie właścicieli zwierzaków, potwierdzają ich wyjątkową skuteczność.

Dlaczego warto wybrać obrożę Foresto?

  • Obroże na kleszcze Foresto dla psów i kotów to bez wątpienia rozsądny wybór. Obroże charakteryzują się wygodą użytkowania i bezpieczeństwem działania. Forma ochrony przed kleszczami w postaci obroży jest bezinwazyjna dla żołądka i krwioobiegu psa, w przeciwieństwie do preparatów podawanych psiakom i kociakom doustnie. Co więcej, obroże Foresto nie powinny wywoływać reakcji alergicznych ani podrażnień skóry. 

  • Ponadto obroże są wygodne w użyciu dzięki swoim wodoodpornym właściwościom — zachowują skuteczność nawet po kąpieli pupila. Deszcz czy wesołe pluskanie psiaka w jeziorze również nie powodują znaczącego skrócenia trwałości działania substancji aktywnych zawartych w obręczy. Mimo nasycenia substancjami czynnymi obroże nie drażnią nosków, ponieważ są bezzapachowe.

  • Producent obroży przewidział zapotrzebowanie na ochronę dedykowaną psom w różnych kategoriach wagowych. W ofercie sklepu zoologicznego www.zoo24.pl oferujemy dwa rozmiary: Obroża foresto dla psa poniżej 8 kg oraz Foresto obroża dla psa powyżej 8 kg. Obroża Foresto dla mniejszych pupili może być również stosowana u kotów.

  • Jest też jeszcze jeden ważny aspekt motywujący do wyboru obroży Foresto — ze względu na termin trwałości, stanowią bardzo ekonomiczną opcję. Stosowane zgodnie z zaleceniami producenta, posłużą zwierzakowi przez długie miesiące bez potrzeby wymiany produktu.

Czy obrożę Foresto można stosować u szczeniaka?

Co ważne, te niezawodne obroże są bezpieczne zarówno u dorosłych, jak i u młodych psów. Można je stosować u szczeniąt powyżej siódmego tygodnia życia. 

Jak działa obroża Foresto?

Obroża Foresto jest nasączona substancjami takimi jak imidaklopryd i flumetryna, które po założeniu są stopniowo uwalniane na skórę i sierść poprzez całe ciało psa. Warto wiedzieć, że tuż po założeniu obroży nie należy od razu kąpać pupila.

Oprócz tego, obroża chroni przed kleszczami w każdym stadium rozwoju (larwa, nimfa, dorosły kleszcz). Walczy też z pchłami, wszołami i larwami. Pchły giną w momencie kontaktu z substancjami zawartymi w obroży, a kleszcze są odstraszane. Jeśli mimo wszystko pojawią się na okrywie włosowej psa, są zabijane. 

Jak długo działa obroża Foresto?

Obroże Foresto chronią przed kleszczami około 8 miesięcy, zabijając pchły przez bezpośredni kontakt i odstraszając kleszcze jeszcze zanim zdążą ukąsić.

Jak założyć obrożę Foresto?

  • Po wyjęciu obroży z opakowania i rozwinięciu należy sprawdzić, czy na jej wewnętrznej stronie nie ma plastikowych łączeń.

  • Następnie nakładamy obrożę na szyję, przeciągając koniec przez szlufkę. Ważne, żeby obroża przylegała do ciała zwierzaka na tyle ciasto, by można było wsunąć między nią dwa palce. Dzięki temu nasz przyjaciel będzie czuł się komfortowo.

  • Nadmiar obroży warto obciąć na wysokości 2 cm za szlufką.

  • Samo założenie obroży to nie koniec — trzeba regularnie sprawdzać, czy obręcz się nie poluzowała. 

W razie wątpliwości związanych z użytkowaniem i bezpieczeństwem obroży Foresto należy skonsultować się z weterynarzem. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Ile kosztuje obroża Foresto?

W sklepie Zoo24.pl obroża Foresto jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Powiązane artykuły
Pielęgnacja i zdrowie psa

Borelioza u psów — przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Borelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze, która może dotknąć również psy. Dowiedz się, jak...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Kleszcze u psa — zapobieganie, rozpoznanie, usuwanie

Kleszcz to pasożyt, który Twój psiak bardzo łatwo może złapać podczas codziennego spaceru. Jak więc...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Babeszjoza u psa — objawy, leczenie, zapobieganie

Babeszjoza u psów — choroba wywołana przez pasożytnicze pierwotniaki przenoszone przez kleszcze. Wskazówki...
Czytaj teraz
Produkty powiązane

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się