×
×
Do tego produktu polecamy!
Opis

Foresto - Obroża na Kleszcze i Pchły dla Kota i Psa - do 8 Kilogramów

Obroża na kleszcze i pchły Foresto została stworzona z myślą o kotach i psach. Stanowi skuteczną ochronę przed tymi uciążliwymi pasożytami, zapewniając zwierzętom komfort i spokój. Dzięki innowacyjnej formule obroża eliminuje kleszcze oraz pchły w momencie kontaktu ze skórą, co sprawia, że jest niezastąpionym dodatkiem do profilaktyki zdrowia pupila.

 

SKUTECZNA OCHRONA: Foresto to skuteczna ochrona przed najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pcheł i kleszczy. Ta innowacyjna obroża nie tylko likwiduje kleszcze i pchły natychmiast po kontakcie ze skórą, ale także odstrasza niektóre gatunki kleszczy, zapewniając kompleksową opiekę.

 

KOMPLEKSOWE ZABEZPIECZENIE: Obroża Foresto to wszechstronna ochrona przed powszechnie występującymi gatunkami pcheł i kleszczy. Jej skuteczna formuła nie tylko zabija kleszcze i pchły, lecz także odstrasza niektóre gatunki kleszczy od razu po kontakcie ze skórą.

 

SILNE ODSTRASZANIE: Foresto, innowacyjna obroża przeciwpchelna i przeciwkleszczowa, oparta na polimerze, uwalnia dwie substancje czynne, które synergicznie współdziałają, skutecznie chroniąc Twojego pupila.

 

WODOODPORNA: Obroża Foresto przeciwkleszczowa dla małych psów i kotów jest wodoodporna -  nie trzeba jej zdejmować podczas kąpieli zwierzaka. To niezwykle praktyczne rozwiązanie umożliwia ciągłą i nieprzerwaną ochronę*.

 

BEZPROBLEMOWE ZAKŁADNIE: Obroża Foresto została starannie skonstruowana, aby umożliwić wygodne i bezproblemowe zakładanie oraz zdejmowanie. Dzięki temu, korzystanie z niej nie sprawi Ci żadnych trudności ani niedogodności.

 

Przeciwwskazania: Obroża Foresto nie jest odpowiednia dla szczeniąt poniżej 7 tygodni oraz kociąt młodszych niż 10 tygodni. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

 

* Jednakże, należy unikać długotrwałej, intensywnej ekspozycji na działanie wody lub nadmiernego stosowania szamponu, gdyż może to spowodować skrócenie czasu działania produktu. Badania wykazują, że comiesięczne mycie szamponem lub zanurzanie w wodzie nie powoduje znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu skuteczności przeciwkleszczowej po rozprzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, podczas gdy skuteczność przeciwpchelna produktu stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca.

 

Właściwości:

 

Działa przeciwko następującym pasożytom:

Weterynaryjny produkt leczniczy Foresto skutecznie chroni psy i koty przed inwazją kleszczy przez okres 8 miesięcy.

 

W przypadku psów obroża Foresto wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy.

 

W przypadku kotów obroża Foresto wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 8 miesięcy.

 

Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

 

Chroni przed następującymi chorobami:

Poprzez efektywne zwalczanie kleszczy Rhipicephalus sanguineus, obroża stanowi pośrednią ochronę przed przenoszeniem patogenów Babesia canis vogeli oraz Ehrlichia canis. To z kolei skutkuje istotnym obniżeniem ryzyka wystąpienia babeszjozy i erlichiozy u psów przez okres 7 miesięcy.

 

Obroża ogranicza ryzyko zarażenia Leishmania infantum, która jest przenoszona przez muchówki Phlebotomus (muchy piaskowe), działając do 8 miesięcy. Dodatkowo, jest również efektywna w leczeniu inwazji wszołów gryzących/żujących (Trichodectes canis).

 

Sposób użycia:

Aby zastosować obrożę, należy ją umieścić na skórze zwierzęcia, zakładając ją na jego szyję. W przypadku psów o wadze przekraczającej 8 kg, należy zastosować obrożę o długości 70 cm, podczas gdy u małych psów ważących do 8 kg i kotów, stosuje się obrożę o długości 38 cm. Należy pamiętać, że obroża jest przeznaczona jedynie do użytku zewnętrznego.

 

KROK 1:

Wyciągnij obrożę z opakowania i usuń wewnętrzne plastikowe łączniki. Następnie załóż obrożę na szyję psa/kota i przewlecz luźny koniec przez dwie szlufki, dostosowując obrożę do właściwego rozmiaru.

 

KROK 2:

Dopasuj obrożę wokół szyi psa/kota, upewniając się, że nie jest ona zbyt obcisła. Powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia.

 

KROK 3:

Przytnij zbędny fragment obroży, pozostawiając około 2 cm za drugą szlufką.

 

Stosowanie w okresie ciąży lub laktacji:

Badania laboratoryjne dotyczące flumetryny lub imidakloprydu przeprowadzone na szczurach i królikach nie wykazały żadnego szkodliwego działania na płodność lub zdolności rozrodcze, jak również nie wykazały żadnych działań teratogennych lub toksycznych dla płodu. Jednakże, nie określono bezpieczeństwa stosowania omawianego produktu leczniczego weterynaryjnego u docelowego gatunku zwierząt w okresie ciąży i laktacji. Dlatego też, w związku z brakiem danych na ten temat, nie zaleca się stosowania produktu u suk lub kotek w ciąży i w okresie laktacji.

 

Działania niepożądane:

W rzadkich przypadkach w ciągu pierwszych kilku dni po założeniu obroży może wystąpić zmiana w zachowaniu polegająca na ukrywaniu się, wokalizacji, nadpobudliwości, nadmiernym lizaniu i/ lub pielęgnacji, drapaniu miejsca aplikacji, u zwierząt, które nie są przyzwyczajone do noszenia obroży.

W bardzo rzadkich przypadkach zgłaszano agresję po założeniu obroży. Należy upewnić się, że obroża została założona prawidłowo. Mogą wystąpić reakcje w miejscu podania takie jak świąd, rumień oraz utrata sierści. Reakcje te są zgłaszane jako rzadkie u psów oraz nieczęste u kotów i zazwyczaj ustępują w ciągu 1 do 2 tygodni. W pojedynczych przypadkach może być zalecane tymczasowe zdjęcie obroży do momentu ustąpienia objawów. W bardzo rzadkich przypadkach u psów oraz rzadkich przypadkach u kotów, mogą wystąpić takie reakcje w miejscu podania jak zapalenie skóry, egzema, uszkodzenie skóry oraz krwawienie i w takiej sytuacji zalecane jest zdjęcie obroży. W rzadkich przypadkach u psów mogą wystąpić objawy neurologiczne takie jak ataksja, konwulsje i drgawki. W takich przypadkach zalecane jest zdjęcie obroży. Ponadto u psów i kotów w rzadkich przypadkach, mogą początkowo wystąpić lekkie i przemijające objawy takie jak osowiałość, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunka. Tak jak w przypadku innych produktów podawanych zewnętrznie, u zwierząt, u których występuje nadwrażliwość może pojawić się kontaktowe, alergiczne zapalenie skóry. W razie zaobserwowania działań niepożądanych, również niewymienionych w ulotce informacyjnej, lub w przypadku podejrzenia braku działania produktu, poinformuj o tym lekarza weterynarii.

 

Substancje czynne:

Jedna obroża o długości 38 cm (12,5 g) zawiera 1,25 g imidakloprydu i 0,56 g flumetryny.

 

SKRÓCONA INFORMACJA O LEKU

 

Foresto 1,25 g + 0,56 g obroża dla kotów i psów ≤ 8 kg

Imidaklopryd / Flumetryna

Foresto 4,50 g + 2,03 g obroża dla psów > 8 kg      

Imidaklopryd / Flumetryna

 

Podmiot odpowiedzialny

Elanco Animal Health GmbH, Alfred-Nobel-Str. 50, 40789 Monheim, Niemcy.

 

Zawartość substancji czynnej (-ych) i innych substancji

Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 38 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g jako substancje czynne.

Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 70 cm (45 g) zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g jako substancje czynne.

 

Wskazania lecznicze

 

Koty:

W celu leczenia i zapobiegania inwazji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni.

Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

 

Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.

 

Psy:

W celu leczenia i zapobiegania inwazji pcheł (Ctenocephalides felis, C. canis) przez okres 7 do 8 miesięcy. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy.

Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

 

Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.

 

Produkt zapewnia pośrednią ochronę przed przeniesieniem patogenów Babesia canis vogeli oraz Ehrlichia canis przez gatunek kleszcza Rhipicephalus sanguineus tym samym redukuje ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psów przez okres 7 miesięcy.

 

Ograniczenie ryzyka zarażenia pierwotniakami Leishmania infantum przenoszonymi przez muchówki Phlebotomus (muchy piaskowe), przez okres do 8 miesięcy.

 

W celu leczenia inwazji wszołów (Trichodectes canis).

 

Przeciwwskazania

Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni, ani u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

Sklep zoologiczny Zoo24.pl — z miłości do zwierząt

Sprawdź jak uchronić swojego pupila przed kleszczami, przeczytaj nasz artykuł: Kleszcze u psa - zapobieganie, rozpoznanie, usuwanie

Zobacz więcejZobacz mniej
Szczegóły produktu
FOR-01

Opis

Zwierzę
Kot
Pies

Specyficzne kody

EAN:
5909990908479
SKU:
FOR-01
Opinie(1)
Ogólna ocena
5
1 Opinia
Ocena
(5)
Zaznacz ilość gwiazdek wybierając poziom zadowolenia z produktu i zostaw komentarz.
  • Ocena:
Dodaj zdjęcie (Format, jpg. png. Rozmiar max 5 MB)

FORESTO Obroża na Kleszcze i Pchły dla Kota i Psa - do 8 Kilogramów

Oszczędzaj razem z programem Zoo Care Club Zaloguj się
Zamów online WYSYŁKA DO 48 H
139,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 139,90 zł
Darmowa i szybka dostawa od 95,00 zł Do 3% zwrotu w programie lojalnościowym Prezent do wybranych produktów
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się