×
Wyszukiwanie w blogu
Wychowanie kota

Strachliwy kot - jak mu pomóc walczyć z lękiem?

Koty to zwierzęta niezwykle wrażliwe na stres. Jakie są objawy i skutki stresu u kota? Jak zmniejszyć...
Czytaj teraz
Zoopsycholog radzi

Pies w łóżku - tak czy nie?

Zoopsycholog Katarzyna Putynkowska analizuje za i przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, uwzględniając...
Czytaj teraz
Wychowanie psa

Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu? 7 praktycznych wskazówek

Nauka przebywania samemu w domu to kluczowa lekcja dla każdego szczeniaka. Jak oswoić szczenię z...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Borelioza u psów — przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Borelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze, która może dotknąć również psy. Dowiedz się, jak...
Czytaj teraz

Odpowiednia kuweta dla kota - czyli jaka?

Zakup odpowiedniej kuwety nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Rynek ma do zaoferowania różnorodne produkty, a właściciele kotów często zastanawiają się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze z możliwych rozwiązanie. Co więc wziąć pod lupę, aby trafić na idealną kuwetę dla naszego pupila?

Leżący kot

Dlaczego kuweta to obowiązkowe wyposażenie dla kota?

W każdym domu, w którym mieszka kot, kuweta stanowi obowiązkowy element wyposażenia tej przestrzeni. Dlaczego? Bo jest ona dla niego z jednej strony toaletą, z drugiej zaś miejscem, w którym czuje się bezpiecznie. Wybierając odpowiednią, należy zwrócić więc uwagę na jej wielkość, kształt czy rodzaj materiału, z jakiego została wykonana, a potem po zakupie, na znalezienie dla niej odpowiedniego miejsca w domu oraz regularność jej czyszczenia. Jeśli kuweta będzie źle dobrana lub nieodpowiednio dezynfekowana, to kocur będzie załatwiał swoje potrzeby, gdzie popadnie. Warto także, poza samą kuwetą, przemyśleć kwestię żwirku, którym kuweta będzie wypełniana.

Kuweta plastikowa - czy to dobry wybór?

Choć rynek ma do zaoferowania kuwety wykonane z różnorodnych materiałów, to bez wątpienia plastikowa sprawdza się w swojej roli najlepiej. Jest ona tania, ma różne kształty, rozmiary, a do tego jest lekka. Dużą popularnością cieszy się kuweta Petstory, która jest dostępna w atrakcyjnej cenie, a do tego spełnia wszystkie zadania. Produkt został wykonany z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, dostępnego w wielu kolorach do wyboru. Ma specjalnie wymodelowane ścianki, dzięki czemu żwirek się nie rozsypuje i nie zanieczyszcza otoczenia. Zaletą tego produktu jest obecność łopatki do żwirku, z którą utrzymanie odpowiedniej czystości i zapewnienie stosownej higieny będzie łatwiejszym zadaniem. Co więcej jest to model otwarty, a ten lubiany jest przez kota zdecydowanie bardziej, bo będąc w niej, może on oglądać otoczenie i czuje się w niej bezpiecznie.

Czy wielkość kuwety ma znaczenie?

Oczywiście, że tak. Wielkość kuwety należy dostosować do wielkości kota. Zdecydowanie lepiej, aby była ona większa, niż za mała. Kot musi swobodnie się w niej obracać, a nawet zrobić kilka kroków do przodu i do tyłu. Sama długość nie powinna być krótsza, niż długość zwierzęcia. Dobrze jest, szczególnie w przypadku starszych kotów, wybrać kuwetę z niższymi bokami, aby nie utrudniać im wchodzenia do środka. Patrząc na oferty dostępnych produktów, z pewnością właściciel czworonoga jest w stanie dopasować do niego odpowiednie rozwiązanie.

Żwirek do kuwety

Oczywiście sama kuweta to nie wszystko. Niezbędne tutaj znaczenie ma bowiem sam żwirek. Bardzo dużą popularnością cieszy się żwirek silikonowy Petstory, który jest w pełni naturalnym produktem, bezzapachowym i antybakteryjnym. Ponadto, specjalna formuła żwirku Petstory minimalizuje przyczepianie się do kocich łapek, dzięki czemu zmniejsza ryzyko dyskomfortu zarówno pupila, jak i jego właściciela. Jeśli więc chcemy zapewnić naszemu kociakowi absolutną higienę i czystość, to na pewno taki żwirek stanowić będzie bardzo dobry produkt.

A może neutralizator?

Mówiąc o kuwetach i żwirku, warto także zwrócić uwagę na jeszcze jeden produkt - neutralizator. Dlaczego warto w niego zainwestować? Ponieważ jest to odkażacz, który wspomaga działanie żwirków higienicznych. Zwiększa ich wydajność, likwiduje bakterie, a do tego neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Wybór odpowiedniej kuwety warto przemyśleć, ponieważ taki produkt powinien posłużyć na lata. A im lepiej zadbamy o kuwetę i odpowiednią jej czystość, tym większa szansa, że nasz kociak z przyjemnością będzie załatwiał w niej swoje potrzeby fizjologiczne.

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się