×
Wyszukiwanie w blogu
Wychowanie kota

Strachliwy kot - jak mu pomóc walczyć z lękiem?

Koty to zwierzęta niezwykle wrażliwe na stres. Jakie są objawy i skutki stresu u kota? Jak zmniejszyć...
Czytaj teraz
Zoopsycholog radzi

Pies w łóżku - tak czy nie?

Zoopsycholog Katarzyna Putynkowska analizuje za i przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, uwzględniając...
Czytaj teraz
Wychowanie psa

Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu? 7 praktycznych wskazówek

Nauka przebywania samemu w domu to kluczowa lekcja dla każdego szczeniaka. Jak oswoić szczenię z...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Borelioza u psów — przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Borelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze, która może dotknąć również psy. Dowiedz się, jak...
Czytaj teraz

Jaki żwirek wybrać dla kota?

Kuweta ze żwirkiem to nieodłączne wyposażenie domu, w którym mieszka kot. Dobry produkt ułatwi życie nie tylko zwierzakowi, ale i jego opiekunowi. Zastanawiasz się, jaki żwirek wybrać, aby Twój pupil załatwiał codzienne potrzeby w bezpieczny i higieniczny sposób? Poznaj nasz typ!

Kot

Żwirek dla kota - drewniany, bentonitowy czy silikonowy?

Dawniej kocie kuwety napełniało się trocinami, piaskiem, a nawet starymi gazetami. Takie rozwiązanie szybko jednak zaczęło odsłaniać swoje wady. Wyściółka szybko przemakała, a po domu unosił się nieprzyjemny zapach. Producenci artykułów zoologicznych wprowadzili na rynek produkt, który odmienił życie wielu kocich opiekunów - żwirek do kuwet. Opakowanie takiego produktu starcza na dłużej, jest też bezpieczniejsze dla kocich łapek i pozwala utrzymać większą higienę.

Najpopularniejsze rodzaje żwirku to bentonitowy, drewniany oraz silikonowy. Żwirek bentonitowy jest tani, łatwo dostępny, ale też potrafi być ciężki (co nie wszystkie koty akceptują) oraz się kurzyć. Drewniany żwirek to rozwiązanie ekologiczne. Powstaje z naturalnych materiałów i można spuszczać go w toalecie. Czasem jednak przylega do kocich łapek, przez co bywa roznoszony po mieszkaniu. Fajnym, nowoczesnym rozwiązaniem jest żwirek silikonowy, który zatrzymuje wilgoć i nieprzyjemny zapach wewnątrz. Żwirek silikonowy PETSTORY ponadto cechuje się świetną wydajnością - jedno opakowanie o pojemności 3,8l wystarcza przy pojedynczym pupilu na około miesiąc. Dlaczego jeszcze warto zwrócić uwagę na ten produkt?

Jaki powinien być idealny żwirek do kociej kuwety

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego żwirku nie jest prosty. Powinien spełniać mnóstwo wymagań nie tylko w kwestii higieny, ale także bezpieczeństwa kota i pozostałych domowników. Na szczęście żwirek PETSTORY, wyprodukowany z najwyższej jakości silikonowego żelu, można uznać za idealną wyściółkę do kociej toalety. Przede wszystkim jest to produkt bardzo chłonny i wydajny. Wszystkie nieprzyjemne zapachy zostają w szybkim tempie zneutralizowane, a kuweta pozostaje dłużej czysta. Przy jednym kocie opakowanie wystarcza na 30 dni, przy dwóch na trzy tygodnie. Dobre właściwości absorpcyjne żwirków silikonowych czynią z nich częsty wybór właścicieli małych mieszkań. Co więcej, stosując żwirek silikonowy, nie musisz bać się o zdrowie swojego pupila. Żwirek PETSTORY nie pyli, a więc nie podrażnia układu oddechowego kota. Może być stosowany nawet przy zwierzętach mających problemy z alergią. Nie zbryla się też i nie przyczepia do łapek. Znika więc obawa o podrażnienia na łapach czy roznoszenie żwirku po mieszkaniu. Co ważne, produkt ten jest w pełni biodegradowalny. Nie stanowi więc żadnego zagrożenia dla środowiska.

Komfort dla kota, ułatwienie dla właściciela

Dobrej jakości żwirek do kuwet podnosi komfort życia nie tylko kotu. Dla jego opiekuna wydajny żwirek oznacza mniej sprzątania, a pochłanianie zapachów większą czystość w mieszkaniu. Produkt, który tak jak żwirek PETSTORY hamuje rozwój bakterii, zapewnia bezpieczne użytkowania i zwierzętom, i ludziom. Podobnie brak pylenia eliminuje negatywny wpływ na zdrowie opiekunów-alergików. Opakowanie żwirku PETSTORY jest nie tylko ekonomiczne, ale też łatwe w przenoszeniu. Praktyczny uchwyt ułatwia wsypywanie żwirku do kuwety. Oczywiście, odchody kota zawsze należy usuwać regularnie, a raz w miesiącu wyczyścić całą kuwetę. Użycie wydajnego żwirku pozwala jednak utrzymywać higienę w kuwecie w wyjątkowo skuteczny sposób.

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się