×
Wyszukiwanie w blogu
Wychowanie kota

Strachliwy kot - jak mu pomóc walczyć z lękiem?

Koty to zwierzęta niezwykle wrażliwe na stres. Jakie są objawy i skutki stresu u kota? Jak zmniejszyć...
Czytaj teraz
Zoopsycholog radzi

Pies w łóżku - tak czy nie?

Zoopsycholog Katarzyna Putynkowska analizuje za i przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, uwzględniając...
Czytaj teraz
Wychowanie psa

Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu? 7 praktycznych wskazówek

Nauka przebywania samemu w domu to kluczowa lekcja dla każdego szczeniaka. Jak oswoić szczenię z...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Borelioza u psów — przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Borelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze, która może dotknąć również psy. Dowiedz się, jak...
Czytaj teraz

Wielkość psa lub kota vs wielkość legowiska

Wybór odpowiedniego legowiska dla zwierzaka ma duże znaczenie dla jakości jego snu oraz odpoczynku. Sam na pewno zauważyłeś, jak ważne jest podłoże, na którym śpisz. Okazuje się ono istotne również dla psa lub kota. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie posłania dla pupila. Przede wszystkim zwróć uwagę na jego wielkość. W poniższym tekście podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie legowiska dla zwierzaka.

Właściciele psów oraz kotów powinni zainwestować w wysokiej jakości posłanie dla swojego pupila. Przede wszystkim jest to istotne w przypadku psów, które lubią mieć przygotowane odpowiednie miejsce do odpoczynku i snu. Wiedzą, że jest to ich przestrzeń, gdzie czują się bezpiecznie, dlatego tak bardzo ją sobie cenią. Natomiast koty rzadziej przywiązują się do legowisk, ponieważ wolą same wybrać sobie miejsce do wypoczynku i spania. To jednak nie oznacza, że można zrezygnować z zakupu legowiska dla tych zwierzaków.

Niezależnie od tego, czy kupujesz posłanie dla psa, czy kota, zwróć uwagę przede wszystkim na jego wielkość. W za małym legowisku zwierzak nie będzie czuł się dobrze, co może być przyczyną odrzucenia produktu. Pupil na pewno będzie wolał inne miejsce do spania, w którym będzie mógł się swobodnie położyć. Nieodpowiednie są również za duże legowiska – zwierzę nie czuje się w nich bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru posłania dla psa oraz kota.

Jak dobrać wielkość posłania dla pupila?

Wybierając legowisko dla kota lub psa, kieruj się przede wszystkim wielkością zwierzaka. Dla dorosłych, dużych osobników należy kupić sporych rozmiarów posłanie, na którym pupil będzie mógł swobodnie przybrać ulubioną pozycję. Warto zwrócić uwagę również na to, w jakich pozycjach najczęściej śpi zwierzak. Jeśli często się przekręca i lubi się rozciągać, wybierz dla niego większe legowisko. Nie ograniczy ono w żaden sposób ruchów czworonoga i zapewni mu odpowiedni komfort.

Nieco trudniejsze okazuje się dopasowanie legowiska do małego kociaka lub szczeniaka. Takie zwierzaki nie mogą mieć za dużego posłania, ponieważ nie będą się w nim czuły wygodnie i bezpiecznie. Zdecydowanie lepiej dobrać odpowiedni rozmiar posłania do ich wielkości. Dlatego nie warto oszczędzać, myśląc przyszłościowo o tym, że zwierzę niedługo urośnie i konieczna będzie wymiana legowiska. Jeśli jednak kupiłeś za duże posłanie, możesz spróbować wypchać je materiałami lub pluszakami, by zmniejszyć przestrzeń.

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się