DO 3% ZWROTU W PROGRAMIE LOJALNOŚCIOWYM

DARMOWA DOSTAWA OD 95zł

PREZENT DO WYBRANYCH PRODUKTÓW

×

Szukaj na blogu

  • Pet Republic

Cena 1,00 zł
Więcej
W magazynie
Zestaw

Indeks: ZEST-DNP-STAN-150-30

Bezglutenowa Bez syntetycznych aromatów, wzmacniaczy smaku i barwników Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe Zawiera zestaw witamin i składników mineralnych Pełnoporcjowa – w pełni zaspokaja zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze

Cena 109,90 zł
Więcej
Chwilowo niedostępny
Zestaw BESTSELLER
Cena 99,90 zł
Więcej
W magazynie
Cena 5,00 zł
Więcej
W magazynie
Zestaw

Indeks: ZEST-DNP-STAN-500-30

Bezglutenowa Bez syntetycznych aromatów, wzmacniaczy smaku i barwników Wspomagająca trawienie Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe

Cena 194,90 zł
Więcej
W magazynie
BESTSELLER
Cena 148,90 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery

Nauka psa przez zabawę

- Kategorie : Psy , Wychowanie psa

Wyszkolony, grzeczny pies to nie tylko kwestia wygody życia z czworonogiem. Nauczenie pupila dyscypliny przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo jemu i pozostałym domownikom. Czy wiesz, że nauka psa wcale nie musi być trudna, ale może odbywać się przez zabawę? Dowiedz się więcej o pozytywnej dyscyplinie w pracy z psem!

Bawiący się jamnik

Łączymy przyjemne z pożytecznym, czyli szkolimy psa przez zabawę

Na szczęście w niepamięć odchodzą czasy, kiedy posłuszeństwo od czworonoga wymuszało się karami, w tym niestety czasem też cielesnymi. Dziś stosuje się metody o wiele przyjemniejsze – zarówno dla psa, jak i jego opiekuna. Pupila można bowiem szkolić metodą pozytywnego wzmacniania, czyli... poprzez zabawę! Psy naturalnie dążą do tego, co przynosi im korzyść. Dlatego, jeśli np. mają w zwyczaju żebrać przy stole, będą to kontynuować, dopóki osiągają swój cel w postaci otrzymania smacznego kąska. Dlatego też, jeśli chcemy nauczyć psa konkretnego zachowania, np. reagowania na pewne komendy, warto, by pies kojarzył je z czymś przyjemnym. Psy to inteligentne stworzenia, które naprawdę lubią się uczyć. Trening może więc być świetną zabawą, podczas której poświęcasz psu czas i uwagę, a dodatkowo nagradzasz za dobre zachowanie. Wzmocni to więź między Wami oraz zaowocuje widoczną poprawą zachowania pupila.

Smakołyki - nieoceniona pomoc w tresurze

Najpopularniejszą nagrodą stosowaną w szkoleniu psów są oczywiście przysmaki. Dla smakołyka pupil będzie w stanie zrobić naprawdę wiele, a opiekunom bardzo łatwo się je stosuje. Najwygodniejsze są małe kąski pakowane w paczki. W tej formie znajdziemy zarówno smaczki naturalne, jak i ciasteczka przypominające suchą karmę. Przysmaki nie tylko są świetną nagrodą dla psa, ale również suplementem diety. Za ich pomocą można nauczyć psa wielu sztuczek, przykładowo przy komendzie „siad” najłatwiej to zrobić, przesuwając smakołyk w dół w zasięgu wzroku psa. Kiedy usiądzie, należy go pochwalić i dać przysmak. Pamiętaj jednak, by wybierać zdrowe przekąski, bez sztucznych barwników. Ich rodzaj i wielkość trzeba dobrać do wagi i wieku psa. Inaczej nieświadomie możesz zrobić swojemu pupilowi krzywdę, narażając go np. na zadławienie. Absolutnie nie wolno też podawać psom ludzkiego jedzenia, np. czekolady. Zamiast do pożądanych efektów prowadzi to jedynie do poważnych problemów ze zdrowiem.

Co jeszcze może posłużyć jako nagroda?

Pamiętaj, że nagrodą dla psa jest nie tylko jedzenie. Pupilowi nie mniejszą radość sprawi spacer, pieszczoty z właścicielem lub możliwość zabawy z ciekawą zabawką. Same zabawki można zresztą świetnie wykorzystać do nauki niektórych sztuczek, np. aportowania. Psy lubią wykonywać określone zadania wyznaczone im przez opiekuna. Z chęcią będzie ganiał za piłką czy siłował się z trzymanym przez Ciebie sznurem. Ciekawym, angażującym i rozwijającym zajęciem będzie dla każdego pieska pokonywanie toru przeszkód. Taki tor możesz spokojnie przygotować sam na świeżym powietrzu. Przeskakiwanie przez kolejne przeszkody dostarczy psu solidnej nauki ruchu i poprawi jego ruchową koordynację. Warto połączyć tę zabawę z treningiem, nagradzając pokonanie każdej przeszkody smakołykiem. Dzięki temu wzmocnisz również dyscyplinę czworonożnego pupila.

Nauka psa przez zabawę pozwala cieszyć się wspólnie spędzonym czasem, a przy okazji nauczyć pupila wielu pożądanych zachowań. Jako nagroda świetnie sprawdzają się smakołyk, ale nie tylko – to Ty najlepiej znasz swojego zwierzaka i wiesz, co sprawi mu największą radość. Na pewno jednak nie pożałujesz spróbowania pozytywnej dyscypliny i już wkrótce będziesz mógł poczuć się naprawdę dumny ze swojego psa!

Udostępnij treść

Dodaj komentarz