×
Wyszukiwanie w blogu
Wychowanie kota

Strachliwy kot - jak mu pomóc walczyć z lękiem?

Koty to zwierzęta niezwykle wrażliwe na stres. Jakie są objawy i skutki stresu u kota? Jak zmniejszyć...
Czytaj teraz
Zoopsycholog radzi

Pies w łóżku - tak czy nie?

Zoopsycholog Katarzyna Putynkowska analizuje za i przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, uwzględniając...
Czytaj teraz
Wychowanie psa

Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu? 7 praktycznych wskazówek

Nauka przebywania samemu w domu to kluczowa lekcja dla każdego szczeniaka. Jak oswoić szczenię z...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Borelioza u psów — przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Borelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze, która może dotknąć również psy. Dowiedz się, jak...
Czytaj teraz

Jak wybrać obrożę dla kota?

Kot

Jeszcze kilkanaście lat temu obroża dla kota budziła zdziwienie. Dla większości z nas produkt ten kojarzył się przede wszystkim z psami, więc po co kochającemu wolność kociakowi taki gadżet na szyi? Okazuje się, że jej obecność wcale nie jest taka zła, a dostępne na rynku produkty mogą okazać się bardzo przydatne w codziennej opiece nad kotem. Po co więc zwierzakowi obroża? Na jaką zwrócić uwagę? Które elementy przy wyborze tej odpowiedniej są najważniejsze?

Dlaczego obroża dla kota jest tak ważna?

Obroża dla kota odgrywa zupełnie inną rolę, niż ta dla psa. Nie ma bowiem pełnić roli gadżetu spacerowego, ale posiada wiele innych funkcji. Chociaż nieraz w dużych miastach można zobaczyć właścicieli kotów, którzy wyprowadzają swoich pupili na spacer. To właśnie z myślą o nich powstał komplet smycz + obroża, z szerokim zakresem regulacji. Taki zestaw jest odporny na zabrudzenia, wykonany z wysokiej jakości materiału, który dostosowany będzie zarówno do psów małej rasy, jak i kotów.

Kot ma bardzo delikatną szyję, dlatego też wybór odpowiedniego produktu, nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Jego zwinność i szybkość sprawia, że za pierwszym zakrętem, moglibyśmy pozostać… z samą smyczą. Oprócz kwestii spacerowej, główną rolą obroży jest zapewnienie kotu odpowiedniego bezpieczeństwa. Wybrać można obroże, na których znajdzie się imię kota, adres właściciela lub numer jego telefonu. Dzięki temu mamy pewność, że jeśli nasz kot wędrownik zgubi się, prędzej czy później ktoś się z nami skontaktuje i odda naszą zgubę.

Wiele z dostępnych na rynku obroży, stanowi doskonałą ochronę między innymi przed pasożytami, w tym przed kleszczami i pchłami. To w znacznym stopniu wpływa znacząco na ich zdrowie, a dla właścicieli - na większy spokój. W sklepach znajdziemy takie modele, które nasączone są odpowiednimi substancjami, mającymi działać na kota relaksująco, wyciszająco czy uspokajająco.

Na co zwrócić uwagę wybierając obrożę dla kota?

Sięgając po obrożę dla kota, bez wątpienia kluczowe znaczenie ma to, aby była ona lekka i niezwykle wygodna. Nie powinna krępować ruchów kociaka, a do tego powinna być odpowiednio dopasowana rozmiarem do naszego pupila. Obroża nie może być za mała, ani za duża. Nie może ciasno przylegać do szyi, ale też i nie może być zbyt luźna, bo kot bez problemu się z niej wyślizgnie. Oczywiście duże znaczenie ma także sam rodzaj materiału, z jakiego obroża jest wykonana. Należy unikać sztucznych, a stawiać na miękki zamsz lub takie, które są wykonane z taśmy. Obroże dla kota powinny być z jednej strony delikatne i lekkie, a z drugiej niezwykle wytrzymałe, mocne i solidne. Tylko dzięki temu można zagwarantować sobie doskonały produkt na długi czas.

Obroża dla kota - aspekt wizualny

Choć obroża dla kota ma spełniać swoje zadania, to jednak dla większości z nas pełni przede wszystkim rolę estetyczną. Uwielbiamy, gdy nasze koty mogą się pięknie prezentować, a taki gadżet sprawdza się w tej roli doskonale. Dostępnych jest wiele kolorów i wzorów, różnorodne motywy i dodatki. Znajdziesz klasyczne obroże dla kotów w konkretnych kolorach, ale także obroże z muszkami czy w formie chustki bandanki.

Kluczowe znaczenie ma to, aby wybrać produkt, który będzie łączył w sobie zarówno aspekt wizualny, jak i pełną wygodę, komfort oraz maksymalne bezpieczeństwo dla naszego kotka. Coś na co dzień i na specjalne okazje. Proste i klasyczne, a także oryginalne i designerskie. Oferta produktów jest na tyle atrakcyjna, że z pewnością spełni oczekiwania, wymagania i potrzeby wszystkich klientów. Grunt to dopasować rozmiarem konkretny model, a aspekty wizualne są indywidualną preferencją.

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się