×
Wyszukiwanie w blogu
Wychowanie kota

Strachliwy kot - jak mu pomóc walczyć z lękiem?

Koty to zwierzęta niezwykle wrażliwe na stres. Jakie są objawy i skutki stresu u kota? Jak zmniejszyć...
Czytaj teraz
Zoopsycholog radzi

Pies w łóżku - tak czy nie?

Zoopsycholog Katarzyna Putynkowska analizuje za i przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, uwzględniając...
Czytaj teraz
Wychowanie psa

Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu? 7 praktycznych wskazówek

Nauka przebywania samemu w domu to kluczowa lekcja dla każdego szczeniaka. Jak oswoić szczenię z...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Borelioza u psów — przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Borelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze, która może dotknąć również psy. Dowiedz się, jak...
Czytaj teraz

Gładka a szorstka sierść psa - jak dbać?

Piesek

Piękny wygląd sierści psa, to nie tylko aspekt wizualny, ale również zdrowotny. Tak ważna jest więc w tym wszystkim odpowiednia pielęgnacja, jak również i zbilansowana, pełnowartościowa dieta. Oczywiście każda rasa ma zupełnie inne wymagania odnośnie pielęgnacji sierści, dlatego chcąc zapewnić czworonogowi wszystko, co najlepsze - należy w pełni zadbać o to, co dla niego odpowiednie i wartościowe. Jakie kosmetyki stosować? Jaką karmę wybrać? O jakich witaminach warto pamiętać? O tym odpowiadamy w dzisiejszym wpisie na blogu.

Odpowiednia pielęgnacja - jak dbać o sierść psa?

Z całą pewnością kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich kosmetyków, jak również i produktów, dzięki którym psia sierść nie będzie szorstka i matowa, ale pięknie błyszcząca i gładka. Większość psów nie lubi kąpieli, dlatego też trzeba znaleźć odpowiedni sposób na to, aby ich do tego przekonać. Doskonale sprawdzi się tutaj system nagród i pochwał. Może więc jakaś ulubiona przekąska? Przysmak z pewnością przekona każdego psiaka.

Skupiając się na dostępnych na rynku kosmetykach, należy zwrócić uwagę na takie, które nie tylko czyszczą sierść, ale i jednocześnie o nią dbają. Dostępne produkty do kąpieli i pielęgnacji nie powinny zawierać w swoim składzie niczego, co może podrażniać naskórek ani skórę psa. W przypadku zaś gadżetów do czesania, sam wybór konkretnej szczotki, także ma ogromne znaczenie. Ale o tym przeczytasz w dalszej części wpisu.

Zakup odpowiednich kosmetyków

Kluczową rolę odgrywa dobranie produktów do długości sierści, jak również i jej typu. Inne kosmetyki należy zastosować w przypadku długiej i kręconej sierści, inne zaś, gdy jest ona krótka. Dla psów posiadających stosunkowo szorstką sierść, niezbędne okażą się produkty do jej rozmiękczenia, a także ułatwienia czesania. Dla psów posiadających sierść wymagającą, a więc kręconą, długą, puszystą czy stosunkowo bujną, należy wybierać odpowiednie, przeznaczone do tego preparaty. Wśród kosmetyków warto zagłębić się w produkty z kategorii szamponów i odżywek. Do zaoferowania jest wiele ciekawych propozycji. Można wybrać szampon dla psów przeciwko pasożytom, szampon o właściwościach regeneracyjnych, szampon do suchej skóry psa, odżywkę do włosów kręconych, bądź spray ułatwiający rozczesywanie. Najważniejsze aby dobrać odpowiedni produkt do konkretnej rasy psa oraz długości jego sierści i problemów, z jakimi zmaga się właściciel.

Zakup szczotki dla psa

Oprócz kosmetyków do pielęgnacji sierści, bardzo ważną rolę odgrywa także szczotka do czesania. Dzięki niej można zarówno rozczesać splątaną sierść, jak również usunąć taką, która już wypadła. Co więcej, samo szczotkowanie stanowi dla psów formę masażu, który wpływa między innymi na stan jego skóry oraz samej sierści. Regularne czesanie to także przyjemność i relaks dla psa. Wybierając odpowiednią szczotkę, dopasować należy ją bezpośrednio do typu sierści. Inną kupimy bowiem do sierści szorstkiej, inną do długiej, gładkiej czy kręconej. Asortyment produktów jest na tyle duży, że z pewnością każdy właściciel znajdzie coś idealnego dla swojego pupila.

Pełnowartościowe menu

Oprócz kąpieli, odpowiednich kosmetyków i regularnego czesania psa, priorytetowe znaczenie, zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu ma odpowiednia, pełnowartościowa dieta. Warto stawiać na przysmaki oraz na karmę, która w swoim składzie zawiera to wszystko, co najcenniejsze. Sprawdzając skład danego produktu warto zwrócić uwagę czy producent zaznaczył, że dana karma wpływa na wygląd sierści oraz zdrową skórę naszego ukochanego psiaka. Mnóstwo witamin i składników mineralnych to absolutna podstawa. 

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się