×
Wyszukiwanie w blogu
Wychowanie kota

Strachliwy kot - jak mu pomóc walczyć z lękiem?

Koty to zwierzęta niezwykle wrażliwe na stres. Jakie są objawy i skutki stresu u kota? Jak zmniejszyć...
Czytaj teraz
Zoopsycholog radzi

Pies w łóżku - tak czy nie?

Zoopsycholog Katarzyna Putynkowska analizuje za i przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, uwzględniając...
Czytaj teraz
Wychowanie psa

Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu? 7 praktycznych wskazówek

Nauka przebywania samemu w domu to kluczowa lekcja dla każdego szczeniaka. Jak oswoić szczenię z...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Borelioza u psów — przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Borelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze, która może dotknąć również psy. Dowiedz się, jak...
Czytaj teraz

Dlaczego warto kupić kotu legowisko z budką?

Koty są znane przede wszystkim z tego, że uwielbiają podążać własnymi ścieżkami. Nawet jeśli są wychowywane w domu, to nie zawsze chcą spędzać czas z ludźmi. Niekiedy konieczne jest pozostawienie im własnej przestrzeni. Zwierzęta potrzebują spokojnego miejsca, w którym będą mogły się zaszyć, gdy zapragną pobyć same. Dlatego tak ważne jest przygotowanie dla nich odpowiedniego posłania. Poniżej przedstawiamy zalety legowisk z budką, które świetnie sprawdzają się dla kotów.

Prawdą jest, że koty to raczej indywidualiści. Nawet jeśli lubią się bawić i przebywać w otoczeniu człowieka, to większość z nich potrzebuje czasem chwili tylko dla siebie. Oczywiście nie można ich pozostawić samych sobie, jak najbardziej warto się nimi opiekować i dbać o ich bezpieczeństwo. Jednak należy pamiętać również o prywatności pupili. W tym celu dobrym pomysłem jest przygotowanie dla kota odpowiedniego posłania. Powinno się ono znajdować w miejscu, w którym zwierzę najchętniej spędza czas.

Podczas wyboru legowiska dla kota zwróć uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Posłanie powinno pasować do danego pupila, aby zwierzakowi było wygodnie. Kupienie zbyt dużego lub za małego produktu może powodować dyskomfort, a nawet wywoływać niechęć u kota. W konsekwencji czego wybierze inne miejsce do spania. Jeśli chcesz zapewnić swojemu pupilowi prywatność, zastanów się nad zakupem legowiska w formie budki.

Zalety legowisk w postaci budek

Wybierając legowisko dla kota, warto dopasować je do charakteru oraz potrzeb zwierzaka. Należy pamiętać, że każdy pupil jest inny, w związku z czym różne mogą być oczekiwania kotów. Większość z nich ceni sobie jednak spokój i bezpieczeństwo. Do spania najchętniej wybierają ukryte miejsca, w których czują się komfortowo. Z tego powodu świetnie sprawdzają się legowiska w postaci budek. Zapewniają bowiem zwierzakom prywatność i możliwość spokojnego odpoczynku czy snu. Należy również pamiętać o tym, że koty uwielbiają kryjówki. Najchętniej spędzają czas w takich miejscach, w których trudno je zauważyć.

Jeśli kupujesz legowisko dla swojego kota, zwróć uwagę również na materiał, z jakiego zostało ono wykonane. Powinno być miękkie, aby zwierzak mógł przyjemnie spędzać w nim czas. Przy wyborze kieruj się również kolorem posłania z budką. Barwę legowiska dopasuj nie tylko do wnętrza, w jakim ma się znaleźć, ale przede wszystkim do odcienia sierści kota. Zrezygnuj z czarnego posłania, jeśli Twój pupil ma jasną sierść, ponieważ będzie ona bardzo widoczna na materiale. Podobnie odwrotnie, jeżeli kociak jest ciemny, nie kupuj białego legowiska. Wybierając kolor i rodzaj materiału, kieruj się również tym, żeby legowisko było łatwe w czyszczeniu. Aby ułatwić sobie sprzątanie, postaw na posłanie ze zdejmowaną budką. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł ją podnieść i wyczyścić wnętrze legowiska.

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się