×
Wyszukiwanie w blogu
Wychowanie kota

Strachliwy kot - jak mu pomóc walczyć z lękiem?

Koty to zwierzęta niezwykle wrażliwe na stres. Jakie są objawy i skutki stresu u kota? Jak zmniejszyć...
Czytaj teraz
Zoopsycholog radzi

Pies w łóżku - tak czy nie?

Zoopsycholog Katarzyna Putynkowska analizuje za i przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, uwzględniając...
Czytaj teraz
Wychowanie psa

Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu? 7 praktycznych wskazówek

Nauka przebywania samemu w domu to kluczowa lekcja dla każdego szczeniaka. Jak oswoić szczenię z...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Borelioza u psów — przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Borelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze, która może dotknąć również psy. Dowiedz się, jak...
Czytaj teraz

Czym się kierować wybierając legowisko dla psa?

Decydując się na adopcję psa, powinieneś zapewnić mu artykuły niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Zwierzę musi mieć miejsce, w którym będzie mogło spokojnie odpocząć i nabrać energii do dalszej zabawy. W tym celu należy kupić dobrej jakości legowisko. Pamiętaj, że pies potrzebuje czasem chwili dla siebie, dlatego pozwól mu ją spędzić w przestrzeni zarezerwowanej dla niego.

Legowisko jest wykorzystywane przez zwierzę nie tylko do spania, ale również do wypoczynku. Powinno więc zapewniać komfortowy odpoczynek niezależnie od pory dnia. Warto więc umieścić je w odosobnionym miejscu, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał. Pies może początkowo nie być zainteresowany nowym posłaniem – jeśli nie będzie chciał w nim przebywać, spróbuj zachęcić go do niego za pomocą ulubionych przysmaków lub zabawek. Takie elementy być może przekonają zwierzę do legowiska. Podczas wyboru produktu zwróć uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Posłanie powinno być dopasowane do wymiarów psa, dzięki czemu zapewni wygodny odpoczynek. Dlatego tak ważne okazuje się zmierzenie zwierzaka przed zakupem tego artykułu. Weź jednak pod uwagę, że szczeniak szybko rośnie i warto wybrać dla niego nieco większe posłanie. Nie bez znaczenia są także wymiary pomieszczenia, w którym ma się znaleźć legowisko dla psa. Sprawdź, czy na pewno zmieści się w miejscu, gdzie chcesz je umieścić.

Co jest istotne podczas zakupu posłania dla psa?

Wybierając posłanie dla psa, należy się kierować nie tylko jego rozmiarem, ale również jakością wykonania. Zwierzę może z łatwością zniszczyć legowisko, które zostało wyprodukowane ze słabych materiałów. Ma bowiem ostre zęby oraz pazury, a niekiedy niszczenie przedmiotów wynika z chęci zabawy. Z tych powodów bardzo ważne jest to, aby legowisko dla psa było przygotowane z dobrej jakości materiałów. Przede wszystkim powinno być wytrzymałe i odporne na różne uszkodzenia, dzięki czemu będzie służyło przez długi czas. Poza tym istotne jest to, aby do produkcji posłania wykorzystano miękkie materiały, które okazują się wygodne dla psa. Decydując się na zakup legowiska, nie można zapomnieć również o własnym komforcie. W tym celu upewnij się, czy materiał, z jakiego zostało wykonane posłanie, jest łatwy w czyszczeniu. Dzięki temu nie będziesz musiał poświęcać każdego dnia kilku godzin na czyszczenie produktu.

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się