×
Wyszukiwanie w blogu
Wychowanie kota

Strachliwy kot - jak mu pomóc walczyć z lękiem?

Koty to zwierzęta niezwykle wrażliwe na stres. Jakie są objawy i skutki stresu u kota? Jak zmniejszyć...
Czytaj teraz
Zoopsycholog radzi

Pies w łóżku - tak czy nie?

Zoopsycholog Katarzyna Putynkowska analizuje za i przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, uwzględniając...
Czytaj teraz
Wychowanie psa

Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu? 7 praktycznych wskazówek

Nauka przebywania samemu w domu to kluczowa lekcja dla każdego szczeniaka. Jak oswoić szczenię z...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Borelioza u psów — przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Borelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze, która może dotknąć również psy. Dowiedz się, jak...
Czytaj teraz

7 jesiennych wskazówek jak zatroszczyć się o psa

Czas jesieni, gdy za oknem leje się deszcz, a brak słońca daje o sobie znać, z pewnością nie jest to najlepszy okres w naszym życiu. Przeziębienie, złe samopoczucie, brak witamin i wiele, wiele innych problemów. A czy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze psiaki w tym okresie także wymagają szczególnego traktowania i pielęgnacji? Śpiące, zmęczone, a ich układ odpornościowy nie zawsze pracuje tak, jak powinien.

Piesek

Poniżej przedstawiamy 7 jesiennych wskazówek, które z pewnością okażą się być bardzo pomocne, aby w zdrowiu, radości i spokoju przetrwać okres jesiennych dni...

Po pierwsze - odpowiednia karma

Psiaki kochają jedzenie i dlatego nic nie będzie dla nich lepsze, niż najwyższej jakości karma. Do wyboru znajdziemy karmy wilgotne, półwilgotne i suche, a także i bardziej wyspecjalizowane karmy bezzbożowe. Wybierając odpowiednie, z pewnością warto zwrócić uwagę na ich skład, na składniki analityczne oraz dodatki dietetyczne w postaci witamin i minerałów. Ciekawą propozycją będzie na pewno karma Dolina Noteci, w której to marka dba o najwyższą jakość produktów i pełne zaspokojenie potrzeb każdego czworonoga.

Po drugie - trochę przysmaków?

Oprócz samej karmy, w okresie jesiennym doskonałą opcją okażą się być także i przysmaki, które w tym czasie nasze pieski pokochają jeszcze bardziej. Można tutaj wybrać smakołyki do nagradzania,zakupić gryzaki, jak również i uwielbiane przez czworonogi ciasteczka.

Po trzecie - troska o zdrowie

O zdrowie psiaków należy dbać przez cały rok, jednak w okresie jesiennym, konieczna jest szczególna troska. Warto więc zastosować odpowiednie preparaty żywieniowe, zadbać o uszy i oczy psiaka, postawić na higienę jamy ustnej czy zakup odpowiednich produktów na pchły i kleszcze.

Po czwarte - jeszcze większa pielęgnacja

Nie zapominajmy także o zwiększonej pielęgnacji. Zadbanie o pazurki czy sierść to bardzo ważny element jesiennej pielęgnacji. Podczas spacerów w sierści psiaka znajdzie się z pewnością sporo błota. Idealne będą do tego szampony i odżywki, jak również szczotki i grzebienie do wyczesywania sierści.

Po piąte - zabawki umilające czas

Skoro mamy już najlepszą karmę, zaspokajające kubki smakowe przysmaki podawane między posiłkami, a do tego zatroszczyliśmy się o zdrowie i stosowną pielęgnację, warto także pomyśleć o zabawkach, które umilą naszemu psiakowi nudne, deszczowe dni w domu. Tutaj wybór jest nieograniczony. Kółka, zwierzątka, gryzaki, zabawki piszczące i świecące. Wachlarz ofertowy na pewno zaspokoi potrzeby wszystkich klientów.

Po szóste - zakup nowych akcesoriów

Warto pomyśleć także o zakupie odpowiednich akcesoriów, które na jesień okażą się być idealnym wyborem. Nowe legowisko?  A może torba lub transporter, by zamiast siedzenia w domu, postawić na pełne przygód i doskonałej zabawy podróże? Pomysłów jest naprawdę bardzo dużo.

Po siódme - jeszcze więcej miłości

I oczywiście na koniec nie można zapomnieć o ogromnych pokładach miłości, bowiem tej nigdy dość. Kochajmy nasze czworonogi, a jesienią tej miłości niech będzie jeszcze więcej. Z pewnością odwdzięczą się temu z nawiązką.

7 prostych kroków, by i jesień dla naszych czworonogów nie była taka straszna, jakby mogło się wydawać. My potrzebujemy ciepłego kocyka, kubka herbaty z miodem i cytryną oraz wciągającej książki. Psiaki z kolei marzą o smacznym jedzeniu, doskonałych przekąskach, odrobinie zabawy, odpowiedniej pielęgnacji i oczywiście tonach miłości w postaci tulenia, ściskania i wspólnie spędzonego czasu.

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się