×
Wyszukiwanie w blogu
Wychowanie kota

Strachliwy kot - jak mu pomóc walczyć z lękiem?

Koty to zwierzęta niezwykle wrażliwe na stres. Jakie są objawy i skutki stresu u kota? Jak zmniejszyć...
Czytaj teraz
Zoopsycholog radzi

Pies w łóżku - tak czy nie?

Zoopsycholog Katarzyna Putynkowska analizuje za i przeciw spaniu z psem w jednym łóżku, uwzględniając...
Czytaj teraz
Wychowanie psa

Jak nauczyć psa zostawania samemu w domu? 7 praktycznych wskazówek

Nauka przebywania samemu w domu to kluczowa lekcja dla każdego szczeniaka. Jak oswoić szczenię z...
Czytaj teraz
Pielęgnacja i zdrowie psa

Borelioza u psów — przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Borelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze, która może dotknąć również psy. Dowiedz się, jak...
Czytaj teraz

5 zabawek, które powinien mieć każdy pies

Posiadanie psa to niezwykła przyjemność. Uczenie się odpowiedzialności, wizyty u weterynarza, codzienne spacery i ogromna dawka miłości oraz szczęścia. Dom, gdzie znajduje się pies jest dopełnieniem wszystkiego. Jest on przyjacielem dla dzieci, wiernym kompanem w podróży, niekiedy obrońcą oraz powiernikiem tysiąca naszych przemyśleń. Oprócz zapewnienia psu odpowiedniej dawki ruchu, dobrze dobranej karmy i ogromnych pokładów miłości, niezwykle ważnym elementem są zabawki dla psa. Na jakie postawić? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Piesek z piłką

Dlaczego zabawki dla psa są tak ważne?

Obecność zabawek w życiu pieska, odgrywa niezwykle ważną rolę. Wpływają one na stymulację umysłową, służą jako narzędzie w modyfikacji zachowań, wpływają pozytywnie na zęby i uczą psa odpowiedniego żucia. A do tego dostarczają mnóstwo rozrywki! Dzięki obecności zabawek, pies może zaspokoić zarówno swoje emocjonalne, jak również i fizyczne potrzeby. Minimalizują one nudę, co sprawia, że zajęty nimi, nie ma pomysłów na niszczenie wszystkiego, co wokół niego się znajduje. Co więcej, zmniejszają one ryzyko zachowań destrukcyjnych i są przedmiotami, które mogą zagwarantować niemal wszystkim pupilom ogrom cudownej zabawy oraz szczęścia.

Ciekawe zabawki dla psów

Oferta dostępnych na rynku zabawek jest naprawdę różnorodna. Wybór odpowiedniej zabawki dla czworonoga może przyprawić o zawrót głowy i niekiedy będzie nie lada wyzwaniem. To wszystko sprawia, że możemy wciąż poszukiwać nowych, jeszcze ciekawszych propozycji, nie dając naszemu przyjacielowi nawet chwili na nudę. Wśród dostępnych gadżetów na pewno warto zwrócić uwagę między innymi na:

Taka zabawka idealnie sprawdzi się między innymi do czyszczenia zębów, jak również do nauki aportowania czy też doskonałej zabawy, zarówno z właścicielem, jak również i samodzielnie. Dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych i w stosownych rozmiarach, w zależności od wieku pupila. Wykonana z plecionego sznurka, jest niezwykle trwała, wręcz niezniszczalna i stanowi niezwykłą atrakcją dla wszystkich psiaków.

Bawełniany sznur

Ta niezwykła w swoim wykonaniu kość gumowa z dzwoneczkiem, stanowi doskonałą zabawkę zarówno dla szczeniaka, jak i dla dorosłego psa. Dzięki wypustkom, działa ona na dziąsła psa, odpowiednio je masując. Jest niebywale wytrzymała, łatwa do chwycenia, idealna do zabawy i do tresury, a do tego łatwa w utrzymaniu czystości. Dostępna w kilku wersjach kolorystycznych i rozmiarach.

Kość gumowa dla psa

Rewelacyjna zabawka piszcząca dla psa w każdym wieku. Jest ona gryzakiem nadającym się do codziennej zabawy, zarówno przy tresowaniu czworonoga, jak również i przy jego beztroskiemu szaleństwu. Wykonana została z miękkiego, trwałego lateksu, podczas naciskania wydaje ona dźwięk. Mając psa, z pewnością nie sposób przejść obok takiego gryzaka obojętnie.

Gumowy kurczak dla psa

Jeśli szukasz zabawki, która połączy zabawę z pobudzającymi kubki smakowe przysmakami dla twojego pupila, to z pewnością powinieneś wybrać piłkę będąca zabawką na przysmaki. Okaże się być doskonałym wyborem dla każdego czworonoga. Jest ona wytrzymała, dlatego nie ma szans, by mogła ulec rozpadnięciu czy zakrztuszeniu się pieska. Wykonana została z twardej gumy i stworzona w taki sposób, aby psiak mógł ją gryźć, bawić się i jednocześnie walczyć o ulubione przysmaki.

Piłka gryzak z przysmakami

Kolejna, jakże ciekawa propozycja - piłka na sznurku, jako najlepszy gadżet do aportowania. Idealna dla szczeniaków, ale i nie tylko. Wykonana z odpornego, trwałego materiału, stanowi doskonałą propozycję do zabawy i do tresury. Dzięki wypustkom, piłki masują dziąsła, a ponadto gwarantują zajęcie psa niezwykłą formą zabawy.

Piłeczka na sznurku

Zabawki to nieodłączny element życia, zabawy i nauki dla każdego psiaka. Ich różnorodność wyboru jest na tyle duża, że każdy właściciel psa, z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla swojego pupila.

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się