×
×
Do tego produktu polecamy!
Opis

FIPREX ROZTWÓR DO NAKRAPIANIA DLA KOTA 1 PIPETA 0,7 ML


Zwalczanie pcheł, kleszczy i wszy u kotów. Krople na kleszcze dla kota mają działanie zabezpieczające przed ponowną inwazją pcheł utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed ponowną inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni.

Fiprex można stosować jako leczenie wspomagające alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).


Przeciwwskazania:

  • Nie stosować u kotów poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 1 kg.

  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na związki fenylopirazolowe.

  • Nie stosować u zwierząt chorych lub w okresie rekonwalescencji.

  • Nie stosować u królików.Specjalne środki ostrożności przy przechowywaniu i transporcie:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie zamrażać. Nie przechowywać w lodówce. Nie używać po upływie terminu ważności podanego na etykiecie.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:

Zapobiegać lizaniu sierści przez zwierzęta kilka godzin po zabiegu. Nie stosować na uszkodzoną skórę psa. Zwierzęta o stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu nie powinny być poddawane zabiegowi. Wszystkie koty i psy przebywające w gospodarstwie domowym powinny również podlegać leczeniu. Podczas zabiegu nie pić, nie jeść i nie palić. Zaleca się podawać preparat w gumowych rękawiczkach ochronnych. Unikać kontaktu preparatu ze skórą. Po zabiegu dokładnie umyć ręce. Nie dotykać zwierzęcia aż do całkowitego wyschnięcia preparatu. W przypadku kontaktu preparatu ze śluzówką oka należy przemyć zanieczyszczone miejsce dużą ilością wody. Osoby o stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu powinny zachować szczególną ostrożność przy jego aplikacji. W badaniach prowadzonych na zwierzętach laboratoryjnych nie zaobserwowano negatywnego wpływu na reprodukcję ani negatywnego działania teratogennego. Nie należy stosować u ciężarnych i karmiących suk ze względu na brak danych bezpieczeństwa. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych może wzrosnąć przy przedawkowaniu preparatu. W wyniku przedawkowania może dojść do wystąpienia niekontrolowanych skurczy mięśni i drgawek. W niektórych przypadkach obserwowano pobudzenie lub senność oraz nadwrażliwość na hałas i światło. Stwierdzano także przejściowe zawroty głowy, nadmierne ślinienie się oraz nudności i wymioty. W miejscu podania produktu może dojść do przejściowego zaczerwieniania lub podrażnienia skóry. Wszystkie te objawy ustępują zwykle po upływie 24 godzin. W celu zmniejszenia ich intensywności można zastosować leczenie objawowe. Zastosowanie się do zaleceń producenta ogranicza do minimum pojawienie się działań ubocznych.

Jedna tubka 0,7ml zawiera:

Substancja czynna: Fipronil 52,5mg
Substancje pomocnicze:
Butylohydroksytoluen (E-321), 2,1 mg
Butylohydroksyanizol (E-320) 2,1 mg


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką produktu.

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)


Zobacz więcejZobacz mniej
Szczegóły produktu
FIP-KOT-1

Opis

Zwierzę
Kot

Specyficzne kody

EAN:
5909997066653
SKU:
FIP-KOT-1
Opinie
Bez komentarzy
Zaznacz ilość gwiazdek wybierając poziom zadowolenia z produktu i zostaw komentarz.
  • Ocena:
Dodaj zdjęcie (Format, jpg. png. Rozmiar max 5 MB)

FIPREX Krople na pchły i kleszcze dla Kota Pipeta 0,7ml

Oszczędzaj razem z programem Zoo Care Club Zaloguj się
Zamów online WYSYŁKA DO 48 H
Oferta limitowana:
12,72 zł 13,39 zł Oszczędzasz 0,67 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 13,39 zł
Darmowa i szybka dostawa od 95,00 zł Do 3% zwrotu w programie lojalnościowym Prezent do wybranych produktów
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Zgoda na pliki cookie

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się