Szybki test na panleukopenię kotów SelfLab FPV Ag
Panleukopenia to wysoce zaraźliwa choroba, wywołana przez koci parwowirus. Szczególnie podatne na zachorowanie są kocięta nieszczepione, pomiędzy 6 tygodniem a 4 miesiącem życia. Wirus wydalany jest głównie z kałem, moczem i śliną. Źródłem zakażenia są chore osobniki, a także zanieczyszczone wirusem miski, legowiska i kuwety. Najczęściej obserwuje się podwyższoną temperaturę, senność, osłabienie, brak apetytu, wymioty oraz uporczywa biegunka, często z domieszką krwi.
Panleukopenia (FPV) tzw. tyfus koci jest wysoce zakaźną chorobą kotów w każdym wieku. Śmiertelność wśród nieszczepionych kociąt wynosi prawie 90%.
Objawy panleukopenii:
- gorączka
- depresja
- biegunka
- wymioty
- wyraźne bóle brzucha
- utrata wagi
Zestaw zawiera:
- 1 para rękawiczek
- Saszetka testowa zawierająca kasetkę testową i pipetę
- Jednorazowa wymazówka
- Pojemnik z buforem
- Instrukcja
Jak wykonać test FPV Ag?
- Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Ubierz rękawiczki. Każda próbka jest potencjalnie materiałem zakaźnym!
- Użyj wymazówki i wymieszaj próbkę. Za pomocą wymazówki dołączonej do zestawu pobierz próbkę kału. Zanurz wymazówkę w buforze, wymieszaj tak, aby rozpuścić próbkę w buforze.
- Przygotuj kasetkę. Wyjmij kasetkę testową z folii ochronnej i ułóż ją w pozycji poziomej.
- Dodaj próbkę. Pobierz pipetę roztwór z nad osadu. Umieść po 3-4 krople przygotowanego roztworu z badanego materiału w każdym okienku „S” za pomocą pipety.
- Poczekaj na wynik. Odczytaj wynik w czasie 5-10 minut.
- Interpretacja wyników: Wynik pozytywny: pojawiają się dwie kolorowe linie - linia kontrolna i linia testowa. Wynik negatywny: pojawia się jedynie linia kontrolna. Wynik nieprawidłowy: nie pojawia się żadna linia w obszarze kontrolnym.