DO 3% ZWROTU W PROGRAMIE LOJALNOŚCIOWYM

DARMOWA DOSTAWA OD 95zł

PREZENT DO WYBRANYCH PRODUKTÓW

×
FIPREX DUO Kot 50mg+60mg Krople dla Kotów i Fretek na Pchły i Kleszcze
  • FIPREX DUO Kot 50mg+60mg Krople dla Kotów i Fretek na Pchły i Kleszcze

FIPREX DUO Kot 50mg+60mg Krople dla Kotów i Fretek na Pchły i Kleszcze

22,65 zł
2
FIP-KOT-DUO
22,65 zł
2
Ilość

redeem Kupując ten produkt możesz zebrać 22 punktów lojalnościowych

-
 

DO 3% ZWROTU W PROGRAMIE LOJALNOŚCIOWYM

 

DARMOWA DOSTAWA OD 95zł

 

PREZENT DO WYBRANYCH PRODUKTÓW

WIĘCEJ WARIANTÓW

Nazwa produktu:

Cena:

Cena 18,39 zł
26,27zł / ml
Więcej
W magazynie
Cena 24,85 zł
Więcej
W magazynie
Cena 28,68 zł
Więcej
W magazynie
Cena 33,88 zł
Więcej
W magazynie
Cena 32,38 zł
Więcej
W magazynie
Cena 18,89 zł
Więcej
W magazynie
Cena 21,00 zł
Więcej
W magazynie
Cena 19,00 zł
Więcej
W magazynie
Cena 26,59 zł
Więcej
W magazynie
Opis

Fiprex Duo


to nowa linia produktów leczniczych przeznaczona do zwalczania inwazji pcheł i kleszczy u psów, kotów oraz fretek.  Zawiera w składzie dwie substancje czynne: Fipronil oraz (S)-Metopren.

Działanie preparatu polega na eliminowaniu pcheł, kleszczy oraz wszołów, poprzez blokowanie przewodnictwa nerwowego pasożyta, a w konsekwencji jego paraliż i obumarcie. Fipronil zwalcza pchły w ciągu 24 godzin, a kleszcze i wszoły w ciągu 48 godzin od zastosowania. Zawarty w Fiprexie Duo (S)-Metopren regulator wzrostu owadów, hamuje rozwój niedojrzałych postaci pcheł (jaja, larwy i poczwarki), które występują w środowisku bytowania zwierząt, min. w kojcach i legowiskach.
 

Stosowanie u kotów:
 

Do zwalczania inwazji pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i (lub) wszołami. Eliminacja pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie. Produkt zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się przez okres 6 tygodni po zabiegu.

Eliminacja kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Eliminacja wszołów (Felicola subrostratus).

Działanie roztoczobójcze produktu utrzymuje się do 2 tygodni po podaniu.

Produkt może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), o ile zostało ono wcześniej rozpoznane przez lekarza weterynarii.
 

Stosowanie u fretek:

Do zwalczania inwazji pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami. Eliminacja pcheł (Ctenocephalides spp.) Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie.

Produkt zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Eliminacja kleszczy (Ixodes ricinus). Działanie roztoczobójcze produktu utrzymuje się przez 4 tygodnie po podaniu.
 

Działanie: Każda 0,5 ml pipetka zawiera substancje czynne: Fipronil 50,00 mg (s)-metopren 60,00 mg
 

Przeciwwskazania: nie należy stosować u kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i (lub) ważących mniej niż 1 kg.
Nie należy stosować produktu u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy. Nie stosować produktu u zwierząt chorych (cierpiących na choroby układowe, gorączkę) lub u zwierząt w okresie rekonwalescencji.
Nie stosować produktu u królików ze względu na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, a nawet zgonu. Ze względu na brak badań, nie zaleca się stosowania produktu u gatunków innych niż docelowe. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.
 

Dawkowanie: podanie przez nakrapianie.

Jedna pipetka o zawartości 0,5 ml na kota, odpowiada to minimalnej zalecanej dawce 5 mg/kg fipronilu oraz 6 mg/kg (S)-metoprenu podanej zewnętrznie na skórę. Okres pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi 4 tygodnie.

Jedna pipetka o zawartości 0,5 ml na fretkę, odpowiada to dawce 50 mg fipronilu oraz 60 mg (S)metoprenu podanej zewnętrznie na skórę. Okres pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi 4 tygodnie.
 

Sposób podawania: Trzymaj pipetę pionowo. Stuknij wąską część pipety, aby upewnić się, że zawartość pozostaje w głównym korpusie pipety. Odłam końcówkę. Rozsuń sierść na grzbiecie zwierzęcia u podstawy szyi przed łopatkami, aż skóra będzie widoczna. Umieść końcówkę pipety na skórze i ściśnij pipetę kilka razy, aby całkowicie opróżnić jej zawartość bezpośrednio na skórze w jednym miejscu. Nie należy kąpać zwierzęcia dwa dni po podaniu produktu i częściej niż raz w tygodniu.
Okres pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi 4 tygodnie.

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

Szczegóły produktu
FIP-KOT-DUO
8 innych produktów w tej samej kategorii:

Cena 10,99 zł
21,98zł / kg
Więcej
W magazynie
Zestaw
Cena 139,99 zł
9,33zł / kg
Więcej
W magazynie
Cena 20,30 zł
Więcej
W magazynie
Zestaw
Cena 109,90 zł
Więcej
W magazynie
Zestaw
Cena 74,99 zł
31,25zł / kg
Więcej
W magazynie
Cena 30,49 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 8595602558834

Cena 195,43 zł
Więcej
W magazynie
Cena 282,17 zł
Więcej
W magazynie